BOSCHT A1LLIEN PLANTSOENEN, (4) V AN 79 K OOP EN GEMEENTE RENINGHELST. GEMEENTE LOCRE. GEMEENTE RENINGHELST. GEHUCHT DE CLYTTE. Langemarck, zeer wel geschikt toi het stigten van huyzingen of ander gebouwen. fyfden Koop. Weynig nooril van den eerslen koop 5o aren 87 centiaren zaeyland deel van 't Hoope-stuksken, strekkende oost en west, abouterende van oosten de Hoyaert-stract, zuyd den volgenden koop, west den bebuysden grond d'heer burggraef de Patin al op half dyk en noord bet overig van gemeld Hooge-stuksken behoorende sieur Pieter Bille te Yperen op païen. Zesden Koop. - Den noordhelft breedst ten wcslkante noordwaert, van eene schoone partie zaeyland, in 't gebeele groot 1 hectare 88 aren 7 centiaren strekkende oost en westabou- terende van oosten de Hoyaert-stract, zuyd de Wederhelft dezer partie op païen, west de gra- zingen van d'heer burgmeester Ooghe op naïf dyk en noord de behuysde eygendommen van de kinderen Joseph Deltoer, Corel Donse en mynheer den burggraef de Patinalsook den vo >rgaenden koop op half dyk. Zevensten Koop. Den zuydhelft van de partie zaeyland ten voorigen artikel aengehaeld in 't geheele groot 1 hectare 88 aren 7 cen tiarenstrekkende oost en west, verhappende ten zuydkante westwaert, palende van oosten de Hoyaert-straet zuyd het zaeyland Pieter Bille voornoemd op païen en in d'happe den disch Langemarck, west het gras van den zelven disch en den heer hurgmeester Ooghe en noord de wederhelft dezer partie zynde den zesden koop. De Goederen hier t'ooren aengehaeldzyn gcbruykt met regt tôt en met eersten Octoher 184.2. door de medeverkoopers Carel, Isabella en Theresia Devynck. De voorwaerden dezer openbacre veyling, zyn met de eygendoms tytelen berustende t'elks liezigtiging ten kantoore van Mcester COMYN, Notaris tôt Langemarck residerende. 38. - a. scupom; MET ZWABRB IN HBT (dîiaœiiib'jl ta BINNEN DB GEMEENTEN VAN liOESYNGE E\ IÎIXSCIIOTE. BOESYNGEoost over den Vaerd. Al vooren de Taillie oud zes jarenmet de aldacr medegaende Planlsoenengeteekend in de schorsse, benevens de naervolgende met de letters F. E. staende op 2 hectaren g aren 74 centiaren Boschland, zynde den noordkant van den bosch genaemd den Phdimelaere scheedende op half dyk, oost 't zaeyland gebruikt by Joseph Hackeliggende in dry koopen, ge- separeérd van elkanderen met dykskens. Eersten koop, den oostkantgroot 6g aren g5 centiaren, met 100 Plantsoenen. Tweeden koop, in het midden, groot gelyke 6g aren g5 centiaren, met 110 Plantsoenen. Derden koop, den westkant, groot 6g aren 80 centiaren, met 110 Plantsoenen, abouterende van westen het zaeyland gebruikt door Francis Viane. Kicrden koop, item de taillie oud alsvooren, groeyende op 5i aren centiaren grond met 64 Plantsoenen, abouterende zuid het bosch van M. Merghelynck, west den cyngel en zaeyland van den verkooper en noord de Sas-straet. J oords de Taillie oud gelyke zes jaren staende op go aren 54 centiaren grondpa- lende zuid de voornoemde Sas-straet, west t zaeiland van jpujfrauw de weduwe ander- meersrh te Merckem en noord de Duyverbeke, verdeeld in twee partien scheedende met dyk. Vyfden koop, eerste partie, zynde den oost kant, greot 45 aren 26 centiaren, met 60 Plantsoenen. Zesden koop, tweede partie, wezende de westzyde, groot gelyke 45 aren 26 centiaren, met 55 Plantsoenen palende west 't zaeyland Yan dito jouffrauw de weduwe Kandermeersch. Zevensten koop, item de tai'.lie ter elde alsvooren, met 27 Planlsoenen, groeyende op 26 aren 46 centiaren grond, genaemd de Borst- plaete, abouterende van oosten 't bosch mynheer Francis Smagghe, zuid de Pilckem ofte Po- pering-straeten west den disch van Boesynge. Achtsten koop, de taillie ter oude alsboven, met 60 Plantsoenen, groeyende op 6g aren 58 centiaren bosch, genaemd het Lyndebusch, it-gens d'hofstede gebruikt door Carel Vermeersch, oost de Poesel-straet, zuid-west 't gras dito Vermeersch. Negensten koop, item de taillie oud 5 jaren, met 42 Plantsoenen, staende op 73 aren 46 cen tiaren, makende deel van eene meerdere partie komende in het geheele van westen aen den achterboomgaerd der hofstede gebruikt by Karel Becquaert by de Boesyngbruggc, palende noord den meersch van de weduwe Jean Verbeke oost het zaeyland van Lodeivyk Bequaert, zuid den volgenden koop en west de taillie oud dry jaren. Tienden koop, voords de taillie oud zes jaren, met 33 Plantsoenen, staende op gelyke 73 aren 48 centiaren bosch, genaemd de Elzerie, abou terende oost de faillie geschoten van vier jaren noord 't bosch M. Karel Walweinwest den voorgaenden koop en zuid den naervolgenden. Elfsten koop, item de taillie oud vier jaren, met 23 Plantsoenen, groeyende op 2g aren 5g centiaren grond, palende oost het bosch der Kerke van Boesynge zuid den cyngel Jacobus Licbaertnoord den voorgaenden koop en west dito boomgaerd van den voornoemden Karel Bequaerten welke partie bosch, benevens de twee voorgaende eertyds door hem hebben ge bruikt gcweést. BIXSCBOTE. Twaelfslen koop, item de taillie ter elde van zes jaren, met 61 Plantsoenen, staende op 58 aren 78 centiaren, ofte daer ontrent boschland alwaer den voetweg van het Sas naer Bixschote is doorloopende, wat oost by d'hofstede gebruikt door Bubertus Vanwonterghem, te vooren de weduwe Pieter Wutleman, houdende zuid aen de Duiverbeke, west de volgende partie scheedende op dyk. Dertienden koop, eyndelinge de taillie 00k ter elde van zes jaren, met 52 Plantsoenen, groeyende op 37 aren 32 centiaren grond, abou terende oost den voorgaenden koop, zuid een dyksken ofte laene, west 't gras Pieter Lemiegre en 't zaeyland gebruikt door dito Vanwon- terghem en noord de weyde van Joannes Veracx. Pieter Vanuxem te Boesynge, niet verre van de plaets woonendezal de liejhebbers de koopen aentoonen. De gonne gaeding hebben om eenige der voorschreven partien Boschtaillie en Plantsoenen te koopen, konnen hun laeten vinden op Don- derdag zynde den 2ien Februarius i83gten twee urtn nneraiddag, in d'herberg bet Groot- St-Joris, bewoond door Lodeivyk Vuylsteke by de plaets van Boesynge, alwaer de verkooping zal geschieden met langen tyd van betaelinge, mits stellende solvable en welbekende borge den tienden penning der koopsomme en vyf franken voor bespreék van elken koop comptant te betaelen. 2 venditie zeer schoone Bestaende in Eyken (3g koopenvan eene buytengewoone lengte wanaf verscheyde van 2 melers, 3 decimelers 8 172 voeten circonferenlie in extra schoone Abeelen, Esschen, Iepen en Elsen, en in Popelieren en W ilgen, ten me er der en deelen dienstig voor Molen- en SchipwerkenKuypers Tirnmerlieden "W agenmakers immers lotmaken allerley werken, te houden bir.nen Reninghelst en Locre, den Maendag 18e" February 1839, ten 9 uren 's morgens juyst. i° Op eene partie bosch, competeerende d'heer Hopsomer tôt Belle, gelegen in het Heet, tusschen d'hofsteden gebruykt door François Larnool en vidua Ignaes de Vos nevens het liuys van Charles Meurillonby genoemd de kVaelethans bewoond door Eugenius Verrollezal men verkoopen 12 koopen boomen. 2° Op eene partie boscbgenoemd de Tylkerype, competeerende mynheer Vander- ghole, eygenaer tôt Bvugge, gelegen in Locre, wat oost van den Scberpenberg, op tien minuten zuyd-west van bet gehucht de Clytte en vyf minuten zuyd van de groote straet, leedende van Yper naer Belle zullen er verkogt worden 5o koopen boomen. 3° Op eenen grasbilk van gemelden heer Hopsomer gebruykt door Louis Doone, ge legen by de gezeyde partie bosch de Tylkerype, 5 koopen boomen. En 4° Op eenen grasbilk van dito sieur Hopsomergebruykt door Pieter Salomé palende aen de herberg door hem gebruykt, zal'er veuditte gebouden worden van 12 koopen boomen. De vergadering in de partie bosch in het Heet besclireven n° 1alwaer de venditie zal beginnen met de gestelde uer. Langen tyd van betaling zal toegestaen worden voor de principale koopsomme mits stellende bekeDde en solvabeîe mede koopers, gedomicilieerd onder bet Arrondissement van Yper en gereed betalende den 10 penning en ander voor besprek. Den Notaris LUCIEN, residerende te Re ninghelst, is met ontvangst der venditie belast. 3g. - 2. Y près. Imprimerie de Lambin-Mortier, Grand'-Placevis-a-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 4