Betiminerde Hofplaets, LANGEMARCK EN RENINGIIE, £7e Xcc/t en. 4 il s E sa msK» f BERIGT. i° De dix Chevaux de selle. 2° Cent trente-huit Chevaux de trait, ap partenons la 3e batterie montée du i" régiment d'Artillerie. Et 3° de cent quarante-quatre Chevaux de trait, appartenans h la ioe batterie montée du a"10 régiment d'Artillerielesquels Che vaux doivent être Vendus par suite du pas sage du pied de guerre au pied de paix. Ces Chevaux sont tous dans le meilleur état, et ne sont au service de l'armée que depuis quelques mois. La Veute se fera en francs et centimes, avec augmentation de dix pour cent pour subvenir aux frais ces dix pour cent seront payables comptant entre les mains dudit Receveur des Domaines, h Ypres. Quant au prix principalle payement pourra s'en faire en trois termes le tiers comptant, le 2° tiers trois mois, et le 3" tiers six mois après l'Adjudicationégalement entre les mains dudit Receveur des Domaines, Les Chevaux seront a voir trois jours avant la Vente, le matin, depuis 8 jusqu'à 12, et l'après-dîner, depuis 2 jusqu'à 4 heures, dans les écuries militaires. 11 sera Vendu chaque jour soixante Chevaux. Fait et dressé par nous, Sous-Intendant Militaire de 1" classe, et Receveur, soussignés. A Ypresle 17 Juin183g. Le Sous-Intendant Militaire de 1™ classe, S T1ELLEMANS. Le Receveur de l'Enreg* et des Domaines, H. NA GELS. Vu et approuvé par le Directeur de l'En registrement, des Domaines, Eaux et Forêts de la Flandre occidentalesoussigné. Brugesle 18 Juini83g. 126. - 5. VERDUSSEN. SCHOONE BEHU1SDE i!) wel ZAEILANDEN EN HUIS CBLEGEN IN DB GEMEBNTE* Men stelt en bied te koopenop het gewin van Wynpenningen en 00k onder zeer voor- deelige conditien, de volgende Goederenten meerderen deele van Patrimoniéelen oorsprong. (sint—jacobs hoek.j Eersten Koop. Eene bebuisde hofplaets met gras van oostenschoonen hovenierhof be- plant met fruitboouien en nog een deelken gras van vresten groot 4' aren 86 centiaren 5 milliaren, abouterende van oosten 't hofstedeland mynheer Biesual te Belle, zuid 't gras van jouffrouw Karolina Bossaert, hage medenog zuid den volgenden koop, hage 00k mede en op paelsteenen, west 't gras mynheer Schattey-Bossaert op païen en liage medegaende en noord de Popering- •traet. De gebouwen daer op gesticht ten meerderen deele in steen, zyn besiaende in schoon woonhuys, Lruiskeuken, peerdeslal voor 3 peerden, koeystal voor 12 koeybeesten, '2 scKueren, waeraf een leden weinige jaren nieuw gcmaekt, wageukot en andere gerieflykheden. Al gebruikt met de 3 volgende koopen door den eigenaer sieur Louis-Eugène Bossaert die daeraen het regt van gebruik behoud tôt en met eersten October 1846. Slaet op 3,5oo francs. Tweeden Koop. Eene partie boomgaerd en grasland groot 1 hectare 6 aren 83 centiaren strekkende zuid en noord doorscbietende ten zuidwesthoeke, abouterende van oosten bet gras van jouffrouw Karolina Bossaert, ep half dyk en hage afgaende, nog oost in d'happe den meersch mynheer Carpentiervan zuiden de meerschen mynheer Carpentier te Yperen en Laveleye te Zonntbeke, bestophage met gewoon vrydom medegaende, van westen 't gras van gezegde Karolina Bossaert, aldaer schecdende op half leegte en noord 't gras mynheer Schotley en den eersten koop. Staet op 3,200 francs. MASSE. De t\pee voorgaende koopen zullen 00k by zamenvoeging ta koop aengeboden w or den. Staeo op 5,700 francs. Derden Koop. Eene partie zaeiland der hoeveelheid van aren 65 centiaren 6 milliaren, strekkende zuid en noord palende van oosten het zaeiland disch Langemarck, van zuiden en westen 't gonne van Franciscus Samyn-Acket en van noorden den Popering-weg. Staet op 750 francs. Vierden Koop. Eene andere partie zaeiland groot 97 aren 5i centiaren 4 milliaren, strekkende oost en west, abouterende van oosten zaeiland mynheer Behaeghel-Delimonzuid d'hofplaets en boomgaerd, hofstede van den zelven mynheer Behaeghel-Delimonwest 't gras van dito Samyn-Acket en noord den behuisden eigendora M. Joseph Bossaert, met de landen M. Behaeghel- Uelimon en jouffrouw Karolina Bossaert. Staet op a,55o francs. TYVEEDE MASSE. De vier voorgaende koopen zyn by zamen voeging ingesteld gewèest 10,000 francs. Vyfden Koop. Twee partien zaeiland met een dryhoektig singelken ten westkante, te zamen der hoeveelheid van 1 hectare 65 aren 854 milliaren, gelegen te Langemarck, verhappende ten zuidwesthoeke, abouterende van oosten 't land jouffrouw Karolina Bossaert, zuid over de Loozebeke de landen M. de Laveleye en M. Bieswal, het bosch van dezen laetsten en in d'happe het meerselkel van Karel Pamvelyn naer Albert Bogaert, west dito Pauwelyn en den bosch kinderen E.-A. Comyn en noord 't land Francis Samyn-Ackèt. Gebruykt door den mede evgenaer Louis, Eugène Bossaert, die daer aj ajscheyd zal ne men met Bavo i83g. Slaet op a,6oo francs. Zesden Koop. Eene partie hovenier- zaeiland groot 25 aren 137 milliaren, strekkende zuid en noordabouterende van oosten den ryweg, zuid 't land M. Carpentier op half dyk, west mynheer Francis Decoene te Yperen op paelstaken en noord den Popering-weg. Gebrnikt door Ignatius LescouwierKarel Viane, Cosmas Dewaele, Louis Vantoerhoudt en Engcl Lescouwier, met regt van pagt lot en met Bavo 1840. Staël op 600 francs. vogelmeersch. Zevensten Koop. Eene partie alderheste zaeiland groot 88 aren 78 centiaren gelegen te gezegde Langemarck aen de Vogelmeerschen en op eenen kleinen afstand der kalsyde van Yper op Brugge, abouterende van oosten sieur Hosdey en 't land van den pagter Herman, zuid den Trogmeersch en west de Vogelmeerschen. Gebruikt met regt van pagt tôt en met Bavo 1845 ten advenante van 60 francs by jare door Pieter-Franciscus Herman, blykens No- tarialen pagtbriej daer van zynde. Siaet op a,65o francs. S il a G 21 2» Ach/sten Koop. Een huis in steen met Houtlogie en 4 aren 22 centiaren, eeuwige cbeins e<"ve, gestaen en gelegen ter plaets van Heninghe, strekkende de zelve erve zuid en noord, palende van oosten Pieter Mantel, gemeene dooren haege, van zuiden den Kasteelvtal west de weduwe Franciscus de Turck en Ferdinandus de Ryser, en noord de Zwartestraet, van Heninghe na Oostvleteren. Gebruikt doorvidua Joannes Glorie. Staet op 400 francs. Den 0verslac zal gebeuren Donderdag 4" July l83p, ten 5 uren namiddag, ter herbcrg genaemd H. Barbara, bewoond door sieur E.-A. van Eecke, ter plaets van Langemarck, ingevolge de voorwaerden alsdan vooren te lezen, Eerustende t' elks bezigtiging, met de titelen van cigendom, ten kantoore van den Notaris COMYN, te gezegde Langemarck, residerende. 127. - 2. Men laet een ieder welen datter op Vrydag 5en July i83q, ten 2 uren namiddag, in d'her- berge het Siapuois binnen Poperinghe, op de Groote-Markt, door het ampt van Mc FRAEYSt Notaris te Poperinghe, van wege de heeren Administrateurs van het Arm-Bestuer van 't zelve Poperinghezal geprocedeert worden tôt de openbare Verpachting van 26 percellen Zaey- land, Gras en Meersch, groot in totael i5 hectaren 5i aren 63 centiaren, gelegen te Po peringhe Godenaertsvelde en VVeslvlcteren toe- behoorende aen gemelde Arm-Bestuer, dit voor eenen termyn van negen naer een volgende jaeren in te gaen voor de 9 eerste Loten met Bavo 1859 en voor de 17 andere met Bavo 1840. 125. - 2. Elk zegt het voords. Ypres. Imprimerie de Lambin-MortierGrand-Placevis-à-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 4