LANDSGOEDEREN, OïElSlâ®, (4) mitsgaders sciioone ZAEYLAND. HUYS IN DE BOOMGAERDSTRAET. Ingesteld 21,000 francs. L'Administration Vandenpoel, Seghers et Compagnie; a l'honneur de prévenir le Public que le premier convoi du chemin de fer partira de Courtrai dater du 16 dn courant, a 8 heures du matin, et que par suite leur voilure partira de l'hôtel de la Tête d'Or a Ypres, tous les jours a 4 i;4 heures du malin, afin de correspondre avec le susdit convoi. naest. zal in gebruyk treden met eersten November palende van oosten aen het bosch van Be- nedictus Plaetevoet, van zuydcn aen de erf- genamen d'heer Dumont, van westen aen den zelven Belle-voetweg en aen het hofstede- gras van gezegden Ryckewaert, en noord aen Joseph Plaetevoet. De verhoogers zullen genieten 10 p. van hun gehod. Van ioo koopen gekliejcl Iepen-Houten van 15g meters 5oo voetenzeer droog Abeelen-Berdte houden in Reninghelst, op d'hofstede genoemd het Neerhofge- bruykt door sieur Jean-Baptiste Becuwe, gelegen nevens de plaetsby de herberg der weduwe van François Baelde. Den Allerzielen wezende Zaterdag 2°n No vember i839, ten een uer namiddagzal'er •overgegaen worden tôt gezeyde Venditie van Brandhout en Abeelen-Berd, op tyd van be- taling voor de koopsomme principaelmits stellende goede en bekende borg en gereed betalende de bespreken. De vergaedering in de voorzeyde herberg van vidua François Baelde, alwaer de voor- waerden dezer Venditie zullen afgelezen zyn. Den Notaris LUCIEN, residerende te Reninghelst, is belast met voorzeyde Ver- koopingen. 23g. - 1. SCHOONE IIUYZEN EN EllVEN, IS HET OPENBAER TE K.OOPEN ^Binnen de Utctd 2f/irm> ZAEYLAND EN CINGEL. Eersten koop. Den nomber van 71 aren 18 centiaren zaeyland en cingel, palende van oosten aen het zaeyland van Louis Leynaert van zuyden aen de weede van Livinus Boer- liaeve.van westen aen d'heer Engelbertus Devosen van noorden aen het zaeyland van de weduwe Francis Beun. GRAS EN CINGELKEN. Tweeden koop. Weynig zuyd van daer, den nomber van 76 aren 74 centiareu gras en cingelken van westen, met de boomen daer op staende, palende van oosten aen den Belle-voetweg leedende naer Westoutre, van zuyden aen het hofstede-gras van Francis Ryckewaertvan westen aen de erfgenamen van d'heer Dumont, en van noorden aen het behuysde gras van genaeuiden heer Devos scheedende op païen. BOSCH. Derden koop. Zuydoost daer byden nomber van 5i aren 4g centiaren bosehland, Vierden koop. Zuydoost daer aen, den nomber van 42 aren 45 centiaren zaevland, J palende van oosten en van noorden aen d erf genamen d'heer Dumontzuyd aen het land van de weduwe Joseph Geloen, en van westen aen de straet leedende van Westoutre naer Belle. De vier voorgaende koopen, te zamen groot 2 heclaren 4o aren 84 centiarengebruykt door Carolus Legrand, landman te PVestoulre voor 9 jaren ingegaen eersten October i858, ten geringen pryze van 70 francs 's jaers, boven de contributien, zullen in Masse 00k te koop aengeboden worden. S'J&D TT&JEBÏh HUYS IN DE HONDSTRAET. Vyfden koop. Een schoon groot huys en erve, staende en gelegen binnen de stad Ypren, aen de westzyde van de Hondstraet, aldaer geteekend n° 116, palende van zuyden aen het huys en erve, nu toebehoorande aen Jacobus Sixvan westen aen den eygendom van M. Rycx-Priemen van noorden aen het huys en erve van Josephus de Smils; laetst bewoond door wylen d'heer Ludovicus Pelgrim en zyne weduwe, nu door eenige hunner kinderen. Om door den kooper in réel gebruyk te treden met den eersten April i84o. Zesden koop. Eyndelinge een groot huys met spacieusen cour, grooten hof en zeer rnyme kelders, hebbende een uytgang-portje komende in het Casselstraetje, staende en ge legen binnen de stad Ypren, aen de oostzyde van de Boomgaerdstraetalwaer het eene koetspoort is hebbende, geteekend n° 5pa lende van oosten aen de gebauwen van de weduwe en kinderen Deverwer, aen de erve van de weduwe Francis Vanderghoteaen de gebauwen van sieur Zwaegers-Barallo aen de gene van de weduwe en kinderen Enipis en sieur Lambrecht, van zuyden aen den zelven Lambrecht, met den uytgang aen bet Casselstraetjenog van zuyden aen de remisen van de huyzen van sieur Bruno Braem, en juf® Henriette Vanzandyckeen gedeeltelyk aen de gebauwen van de hostelry Sint-Andries, van westen aen de erve en aen de gebauwen van sieur Louis Dewachter, en aen de Boomgaerdstraet, en van noorden aen het huys competerende aen juf" de weduwe Vergeelzooneen aen hat huys en erve van d'heer Joye-Ghys; gebruykt door d'heer Gouchon-Bellin, voor 36 of 9 jaren, ter wederzydsche obtie, ingegaen eersten January 1858ten pryze van 43o francs by jare, boven de contributien, betaelbaer by kwartal. Dit huys en erve zullenindien het de liefhebbers verzoeken, in verscheyde perceelen en dan in massa te koop geveyld worden. Den Instel zal geschieden binnen de stad Ypren in het estaminet genaemd de Longue Alléein de Rysselstraet, Zaterdag den 2"1 November 1839, ten 2 uren naer middag. En de Toewyzing ter zelfde plaets en ure Zaterdag den 16e0 dito. Met gewin van eene premie van 1 p. aja ten behoeve van den hoogsten Insteller, en op de voorwaerden berustende ten kantore van den Notaris LAMBIN, residerende te Ypren, in de Hondstraet, n° 11. 234.- 2, Woensdag 3oen October i83g, twee uren naer middag, ter herberg S'-Jooris, bewoond door jouffrouw de weduwe Loby, op de Laeye, tôt Veurne. Van eene HOFSTEDE, dies aile de ge- beuwen ledent weinig jaeren nienw gemaekt zyn, groot in het gebeele 12 hectaren 54 centimen, gelegen binnen de gemeente van Wulpen, weinig west van de Kerke, zuid digt aen den Nieuwen-Keyweg van op Nieupoort, gebruykt door Ludovicus Vandenbussclie met pachtrecht tôt eersten October i845, ten pryze van 700 francs by jaere, boven de belastingen. Den Notaris FLOOR tôt Veurne, is met de Verkoopinge belast. 235. - 2. Il n'est rien changé a leur départ de 11 172 heures, qui correspond avec le second convoi. L'Administration se recommande a la bien— viellance du Public. 253. - 3. On demande un QUARTIER MEUBLÉ, composé de 3 ou 4 chambres, pour un ménage sans enfants. S'adresser au bureau de cette feuille 229. - 4. Ypres. Imprimerie de Laîiein-Mortier Grand'-Placevis-a-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 4