%Jo/ IxjylJckaetô en *yffzeejjen. Huisraed, Beestialen 3 GEMEENTE WESTVLETEREN. ROEREJiDE YOORYVERPEN Vcrhoogcl in afzoncîcrlyke koopen op ©©,85© f rancs. over 't gras M. Bieswal te Belle, en 't gonne van d'erfgenamen M. Laveleye en van noorden de zelve en den voorgaenden koop, scheydende als daer by gczeyd. Vyjden koop. Oost acn den lestvoorgaenden koop, i hectare 54 aren 21 centiaren zaeyland, 00k gelegen te Laugeniarck, abouterende van 00s- ten 't gebruik M. Ooghe voornoemd, met 't zaey land competerende jouffrauw de weduwe en kinderen wylcnt d'heer Comyn, van zuiden 't gebruik van den zelven beer Ooghe, van weslen den lestvoorgaenden kotip, Scheydende als daerby gezeyd,envan noorden M. EUeboudt, den voelweg alhier tôt d'helft niedegaende. Masse, de dry lestVoorschreven koopen t'zamen uitmakende cenC schoone en goede partie zaey land van cuds genaemd de Pelaene hebbende baeren vryen uitweg tôt aen de Langemarck- stract, in 't geheele groot 5 heciaren 45 aren, in pachte gebouden door sieur Pieter-Joannes De- caester, molder en olieslager, te Langemarck, Voor dry, zes of negen jaeren met wederzydsche optic ingegaen eersten October i85a, ten geringen pryze van 200 francs by de jaere, boveh de grond en andere lasten gedregen by notariaclen pacbtbrhf, zullen 00k by verzameling te koope aengeboden worden. Zesden koop. Den schoon en gerieflyk Woonhuis, met aenhoudende houtlogie en 11 aren 26 centiaren landserve, onder grond van ge- bautven, en hovenierhof daermedegaende, gestaen en gelegen te Langemarck, ter plaets van Sinl- Julianus, paelende gemelde erve van oosten 't land van BalthaZar Debeir, van zuiden den vol- genden koop, en de kapelle van St-Jnliaens, van vvesten de behuisdé erve Ivo Desimpel, en van noorden d'erfgenamen Pieter Vantoerhout de kar- renlenhaegen met gewoonelyk vrydom rondsom alhier medegaende. Gebruikt door den beer Dedeurwaerder, onder- pastoor te Langemarck, zonder titel van pacht ten pryze van 110 francs 75 centimen by de jaere, boven de grond en andere lasten, ingegaen met eersten October. Dit woonhuis door zyne schoone gelegenheyd tegen de kapelle van St-Juliaens, en den steenweg van Yperen naer Brugge, is gesebikt tôt uitoeffenen van alderhande slag van bedryf of neiring; alsook door zynen schooncn en grooten hovenierhof tôt wooning voor renteniers. Zevensten koop. Een parceelken bovenierland groot 7 aren 55 centiaren, gelegen te gemelde Langemarck, op het gehugte St-Juliaens, paelende Van oosten 't land van Ballhazar Debeir, de doo- renhaege tôt aen den boord van den dyk alhier medegaende, van zuiden de slraet leydende van St-J uliaens naer den Steenackermolen, den dyk alhier geheel afgaende, van westen den grond alwaer de kapelle van St-Juliaens op staet, en 't hovenierhof gebruikt door dito Ballhazar Debeir, en van noorden den voorgaenden koop, de haegen met gewoonelyk vrydom alhier af gaende. Gebruikt zonder titel van pacht door Jacobus Cuvelle, ten pryze van 20 francs by de jaere boven de grondbelasting. Masse, de twee voorsebreven koopen t'zamen groot in oppervlakte, jg aren 11 Centiaren zullen 00k by accumulatie te koope gepresenteerd worden. Achtsten koop. Een huis ten dienste van twee vvoonsten met 12 aren 55 centiaren lands erve, onder grond van gebauwenhovenierhof en zaeyland daermedegaende, gestaen en gelegen binnen de gemeente van Langemarck, weynig west der straet leydende van Langemarck naer Bixschotepaelende de erve van oosten 't be- huisd land van Pieter Degrendel, scheydende in het woonhuis op d'helft van den plakmenr, in de doorenhaege alhier geheel medegaende, van zuiden M. Debrouckere-Degbeest te Rous- selaere, op half dyk, van westen den walgracht van den zelven heer Debrouckere, ten deele hier medegaende, en van noorden 't hovenierland van Alexius Vanhove. Gebruikt te weten de westersche woonste met d'helft van het land door Cecilia Lyssyne, Weduwe Joannes Vandamme, ten prvze vah 54 francs 4a centimen 's jaers, boven* de be- lastingen en de oostersche woonste met de wedcrhelft van het land door Martinus De deurwaerder ten pryze van 60 francs by de jaere, boven de contributien, al zonder titel van pacht, ingegaen met bavo eersten October. Negensten koop. Eene partie boschland gelegen binnen de gemeente van Westvleteren, Verte zuid-oost van deszelfs kerkin de zoo genaemde St-Sixhosschenin 't geheel groot 1 hectare 76 aren 4° centiaren, met de taillie ter elde van 2 jaeren, plantsoencn, dobbcl- en enkel- zaden, daer op slaende, paelende van oosten het bosch genaemd Molenswoestyn toebehoorende M. Schadedt te Duinkerke, van zuiden d'erfgenamen Francis Driva te Westvleteren van westen 't bosch genaemd Fervaekens z'even gemeten, tans toebehoorende M. Gesquiere, naer de famillie Fervaeke, nog west den bosch genaemd 't Be- slotenwal competerende M. Lamoen te Poperinghe, van noorden het Lynden-EIst, toebehoorende M. de Ghelcke, en nog noofd de Vyf gemeten, toebehoorende M. Lepoutre te Yperen. Deh boscbwacbter Albert Loone, by de voor- schreven partie bosch Wooncndc, Zal de liéfhebbers de zelve aentoonen. Deze Verkooping zal gebeuren ten overstaen en byvvezen van den heer Vredcrcchtcr des eersten omtreks van 't kanton Yperen, kragtens octroi verleend door den Rechtbank van eersten Aenleg zitting houdende tôt 't zelve Yperen door het minlsterie van meester DELAVIE, Notaris te Poelcappellc, gemeente Langemarck, residerende ten wiens kantore de veyl-conditien met ey- gendoms titelen t'elks inZage zyn berUstende. 266. - t. YRYWILLIGEN IÎOOPDAG VA H EN ANDERE 22 Donderdag 12"1 December i85g, ten 10 nren voormiddagten huize en herberg voor heen genaemd TVatervliel en thans Bultekot, bewoond door Joannes - Baptiste Yersavel te Langemarckzal'er gehoucleti worden koopdag van aile zyne meuhelen en huiscathelen bestaende in Eene groole kwantileil kuper en tinitem yzer, galleye- en aerdewerk, buffet, herberg-gerief van spoelbak, sloopenkannenpinte- en andere glazen, stoelen, tafels, banken600 scliooj terwe5oo bouwelaei-s, 4oo bondels klaver- en wit hooy100 heclolirers aerdappelen weefgetauw slaghorlogen met kas.setwee stukken lynwded, gezaegd hotitkuip- en keirnallaem, landsallaem, twee melkkoeyen eene geytevyf zwynen en meer andere goederen als dan vooren te huuden en te lang om hier te melden. Deze vendilie zal gehouden worden met lyd van betaling voor de koopen boven de 5 francs behoudens slellende solvabele en wel bekende medèkoopers. 204. - 2. SCHOONE PATRUHONIELE Derde zitting en Absoi.uyten Overslag, van de welbebouwde 110FSTEDEdies liet grootste deel der Landen vervold is met Darynkgelegen hinnert de gemeente van Vettrnesectien 's Heer-YVillemscappelle en Beoosterpoort, groot 27 hectaren 69 aren 22 centiaren, ten gebruyke van sieur Pieter Loncke, met pagtregt tôt eersten October j84i, ten pryze by jaere van 1,7^® francs g3 centimen in gelde, en 108 kilogrammen Boter in natuer boven de belastingen. Deze derde zitting en Absoluyten Overslag, zal plaets hebben op Maendag 5oen December 183g, om 2 uren naer iuiddag, in d'berberg de Rhetoricabewoond door de weduwe Verbequebinnen de slad Veurne, door het ambt van meester FLOOR, Notaris, aldaer residerende. 366. - 2. ZAEILANDENt) 8I2223S12 2ÎÎ 303(012» Met gewin van Stel- en Verhoogpenningen PUBLIER TE KOOPEN STAD YPEREN. Eersten koop. -- Een seboon buis met d'erve daermedegaende, gestaen binnen de stad Yperen aen de oostzyde van de Rysselstrâetn3 45, palende van noorden 't huis en erve van d'heer Granjean-Vannesle en zuyd 't gonne van d'heer F ontey ne-C almeyn. Bewoond by de weduwe d'heer Bdratto, die het verlaeten zal ter liber schikking van den kooper den i5en Maert 1840. GEMEENTE WYTSCHAETE. Ttveeden koop. Eene partie bosch met de talie jaerschote, plantsoenen en boomen daer op staende, groot volgens titel 1 hectare 80 aren 08 centiaren 20e 54 roen en volgens cadastcr sectie C, n° 160, 1 hectare 80 aren 20 centiaren gelegen op Wytschaete, agter den Oostaverne, palende oost 't zaeiland en bosch van d'heer Charles Volbrecht te Waesten,. 't bosch van

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 3