Mise-a-prix 72,100 francs. Mise-a-prix 4,5oo francs. 4 selon titre, de 25 hectares 86 ares et d'après le mesurage cadastral, de 25 hectares xo ares 43 centiares, située dans la commune de Ghéluwe, près du village, a environ 3oo mètres de distance de la grande route d'Ypres a Ménin, occupéeavec le Pré ci-après citépar la veuve de Pierre Ghisquière, jusqu'à la Saint- Reini i842 ensemble au prix modique de 2,000 francs, par an, outre l'impôt. Et 2° d'une partie de Pré de Lys d'une superficie de 1 hectare 09 ares 90 centiares, située sur le territoire rural de la ville de Ménin tenant du sud-est la Lys. La masse de ces Biens, ensemble de 26 hectares 20 ares 33 centiaresselon le cadastre et y évalué ci un revenu annuel de 2,493 francs 18 centimes, est Mise-A- frix 77,150 francs. Le Notaire VANDERMEERSCHla ré sidence d'Ypres, est chargé de cette vente. Schoonen Kooren - Wind - Molen Huysen, Boomgaerden, Zaeylan- den en Hooygras OPEXDAER TE VEIlKOOPEN. Waer van den Instbl zal gebeuren op Vrydag i7l'n April 1840, en den Oversvac op Donderdag 5or" der zelve maend t'elkens ten twee ueren naer middag, in de herberg de Sterrc, bewoond door sieur Platteel, op het gehugte de Hoogstade- Linde, gemeente van Pollinchove. GEMEENTE VAN HOOGSTADE. Eersten koop. Eenen wel bekalanten wind- molen genaemd den Hoogstade—Linde— Molen met ros-molen, molenaers-huys, schuer, peerdc-, koey-stallen en voordere edificien, alsmede 38 ares 82 centiares of 267 roeden grond der zelve gebauwen, cour en hovenierhof, palende oost den 12" koop, zuyd en west zaeylanden van de famillic bonté, noord de Loo-straet. Den kooper zal boven den koopprysmoeten betaelen, de waerde der draeyende en roerende werken der zelve molens en van het nieuwhout tôt herstelling van diere geschikt. Tweeden koop. Een perceel zaeyland groot 67 ares 12 centiares of 1 gemet 160 roeden palende oost het Bureel van VYeldadigheyd van Hoogstade, zuyd de famillie Bonté, west met half vervallen straetje, zaeyland van de weduwe en kinderen de Schryver tôt Beveren en noord de Loo-straet. Derden koop. -- Een perceel zaeyland groot 1 hectare 35 ares 71 centiaren of 3 gemeeten 5o roeden palende oost het Bureel van Wel- dadigheyd van Hoogstade, zuyd het zelve Bureel van VYeldadigheyd en de weduwe en kinderen de Schryver, west Francis Desmadryl tôt Oost- vleteren, noord de Loo-straet. Vierden koop. Een perceel zaeyland groot 27 ares 80 centiares of 190 roeden palende oost en zuyd de zaeylanden van den heer Clep tôt Alveringhem, west zaeyland jouffrauw Cor- nillie tôt Moorseele, noord den i3 koop, aldaer scheydende op open veure. Vyfden koop. Een dry-hoekende perceel boomgaerd groot 3g ares 4° centiares of 270 roeden palende oost zaeyland van sieur Carolus Lahaeye tôt Hoogstade, zuyd den volgenden koop, west het Krevel-straetjen en noord den walgragt van het hofsteden toebehoorende dito Desmadrylgebruykt door Pieter-Jacobus Peel. Den kooper zal moeten betaelen over de waerde der fruytboomen, eene som van 3o francs. Zesden koop. Een perceel zaeyland groot 1 hectare 49 ares 90 centiares of 5 gemeten 127 roeden palende oost zaeyland van sieur Carolus Lahaeye, zuyd zaeyland van de famillie Bonté, west het Krevel-straetjen, noord den 5 koop. Zevensten koop. -- Een perceel zaeyland groot 29 ares 18 centiares of 200 roeden palende oost zaeyland van de famillie Bonté, zuyd en west jouffrauw Cornellie, noord den 14 koop op open veure. Achtsten koop. Een perceel boomgaerd groot 73 ares 96 centiares of 1 gemet 200 roeden palende oost den steenweg van Veurne naer Elsendamme, zuyd betimmerden grond van Francis de Byser en de Loo-straet, west en noord sieur Carolus Blanckaert tôt Hoogstade. Den kooper zal moeten betaelen over de waerde der fruytboomen, de som van 75 francs. Negensten koop. De vier noordsche woon- sten van een huys van vyf woonsten, waer van de zuydersche toebehoorde aen de kinderen Pieter-Jacobus Denys tôt VVestvleteren met 4 ares 44 centiaren f of 3i roeden erf en ho venierhof daer medegaende, palende oost den 16 koop, west de uytdreve van de hofstede gebruykt door Franciscus Rooryck, noord zaey land van de zelve hosftede. GEMEENTE VAN OOSTVLETEREN. Tienden koop. De helftwaer van de wederhelft toebehoord aen sieur Jacobus Markey, tôt Oostvleteren en de kinderen sieur Ludovicus Markey tôt Pollinchove, van een perceel hooy gras, groot in het geheel 2 hectares 55 ares 96 centiares f of 5 gemeeten 117 roeden J, palende oost de maeygrazen van de heeren Deman en Bouchout tôt Brugge, zuyd de landen van den heer Dejonghe tôt Gendwest maeygras van Ambroos Lalleman tôt St-Rycquiersnoord de heeren de Bruyne tôt Poperinghe, Malou-Van- denpcereboom tôt Yperenen Burggraefde Nieuport. NOG GEMEENTE VAN HOOGSTADE. Elfsten koop. Een perceel zaeyland groot 95 ares 87 centiares fof 2 gemeten 57 roeden.7, palende oost zaeyland van sieur Jacobus Garmyn tôt Oostvleteren, zuyd-Volkers dreve, west zaeyland van Pieter Moncaerey tôt Pollinchove, noord zaeyland van de weduwe en kinderen de Schryver en van het Bureel van VYeldadigheyd van Hoogstade. Twaelsten koop. Een perceel zaeyland groot 38 ares 82 centiares of 267 roeden J, palende oost zaeyland van het Bureel van VYeldadigheyd en van de Kerkfabriek van Hoogstade, zuyd den volgenden koop op veure, west den eersten koop en noord de Loo-straet. Dertienden koop. Een ander perceel zaey land groot 55 ares 1 centiare f of 1 gemet 77 roeden palende oost de famillie Bonté, zuyd den 4 koop op open veure, west de famillie Bonté en noord den voorgaenden koop. De koopen 4» 12 en >3 te zamen groot hectare 21 ares 63 centiares of 2 gemeten 234 roeden y, zullen 00k by verzaemeling opgeroepe0 zyn. Veertienden koop. Een perceel zaeyland 57 ares 35 centiares of 1 gemet 93 roeden palende oost de famillie Bonté, zuyd den 7» koop op open veure, west zaeyland jouffrauw Cornillie, noord de Loo-straet. De koopen 7 en 14, te zamen groot 86 ares 55 centiaren f of 1 gemet 2g3 roeden J, zullen 00k by verzameling opgeroepen zyn. Vyjtienden koop. Een perceel boomgaerd groot 1 hectare 65 ares 63 centiares f of 3 ge meten 235 roeden palende oost de uytdreve van de hofstede gebruykt door Francis Rooryck, zuyd de Loo-straet, west zaeyland van sieur Carolns Lahaye tôt Hoogstade en noord zaeylanden van sieurs Desmadryl tôt Oostvleteren en van Eecke tôt Pollinchove. Den kooper zal betaelen over de waerde der fruytboomen de som van 3oo francs. Zestienden en lesten koop. Een perceel zaeyland groot 1 hectare 64 ares 45 centiare» oi" 3 gemeten 227 roedenpalende oost zaey land van sieur Carolus Blanckaertzuyd de Loo-straetwest de hovenierhoven van de kinderen Denys en van koop 9, nog west en noord de zaeylanden van de hofstede gebruykt door Francis Rooryck. Den 9" koop is in pacht gehouden door het Bureel van VYeldadigheyd van Hoogstade, aen 00 francs by jaer, en word gebruykt door dischgenooten. Den ii» koop is gebruykt door Joannes Rouserez, zonder pacht. Al de andere koopen zyn gebruyKt door het sterfhuys van Cornelis-Franciscus Blanckaert, en de koopers zullen daer aen mogen handslaen, te weten aen de koopen 1 58 en i5, zoo haesl zy de kosten van verkooping zullen hebben voldaen, en aen de zaeylanden met het scheiren de vrugten van den aenstaenden ougst. De opgaende boomen op de voorschreven landen staende zyn buyten verkooping gehouden, on» ten toekomenden winter door de verkoopers, by publieke venditie te wezen verkogt. Deze verkooping is ten opzigte der minder- jarige mede-belanghebbendegeoclroyeerd door den regtbank van eersten aenleg zitting houdende tôt Veurne, by vonnis van daten i3en Maert 1840, en zal gebeuren ten overstaen van den heer vrederegter van het kanton van Haeringhe, door het ambt van den Notaris FLOOR ter re- sidentie van Loo, daer toe gecommitteerd. Het kohier van voorwaerden, schetskaerten en bewyzen van evgendom, zyn gedeponeerd ten kantoore van den zelven Notaris FLOOR, en de gedadigde konnen dies wegens inligtingen be- komen, ten kantoore van den Notaris BOSSAERT, te Ghyverinchove. Aenstonds naer den Overslag, zal ter herbere van sieur Platteel, publiek verkogt zyn, op tyd van betaelingeene partye peerde- en koey- mest, liggende ter hofplaets by het molen-buy», verdeeld in koopen t'elks berif. Y près. Imprimerie de Lambin-Mortier, Graud'-Placevis-à-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1840 | | pagina 4