HUYS EN ERF, ANNONCES. Iluyzen, Gras en Zaeylanden TE POPERINGHE. BINNEN DE STAD YPERENj MEUBELS en EFFECTEN YRECHTEN EN BEESTIAEEEN IIERBERG GERIEF ENZ.. Correspondance particulière.) par voie extraordinaire. Tulle, 20 septembre, 9 1/2 heures du matin. Le greffier s'est rendu hier soironze heures et demie, dans la gêole de Mm° Lafarge pour lui I,re l'arrêt rendu contre elle par la cour d'assises. On nous assure que cette lecture a été faite, sans qu'elle l'ait entendue. Madame Lafarge est, dit-on, toute extrémité. L'affection nerveuse a laquelle elle est sans cesse en proie s'est emparée d'elle avec tant de violence, que les affections beaucoup plus graves encore, telles que l'hypertrophie, la phthisie, etc., ont reparu avec tant d'intensité, qu'on redoute une mort prochaine. Les défenseurs forment un pouvoi en cassation contre l'arrêt rendu hier. On pense qu'il y aura peut-être quelques vices de forme. Maîtres Paillet et Desmonts partiront ce soir pour retourner Paris. On a fait signifier ce matin, le réquisitoire du ministère public et l'arrêt de la cour d'assises. On demande un GO-ABONNÉ au Messager de Gancl et des Pays-Basa dater du premier Octobre prochain. S'adresser au bureau de ce Journal. (1) OPENBAERE van Vrydag 9"1 October i84o, ten 2 uren naer middagin d'herherg Jiet Stadhuys binnen Poperinghezuter door het ambt van den No taris GHELEINte Poperinghe overgegaen worden tôt de openbaere Ver- pachtinge der naerschreven Onroerende Goe- derentoebehoorende aen de Burgerlyke Godshuyzen, te Pojieringhe, voor 9 jaeren integaen voor de vyf eerste loten met i5en Maerte i84i en van aile de andere loten met eersten October i842, te weten Eerste Lot. Een huys en erve, gelegen in O.-L.- V. Kruysse te Poperinghe, gebruykt door Anna-Theresia Flaheau. Tweede Lot. Een huys en ervege legen aen de zuid-zyde van het Peperslraeljsn te Poperinghegebruykt door Marie Ver- caemer. Derde Lot. Een huys en erve, gelegen ois vooren, gebruykt door Jacobus Eermylte. Vierde Lot. Een huys en erve, gelegen ah voorengebruykt door Pieter Sehurrier. Vyfdf. Lot. Een huys en erve, gelegen als vooren, gebruykt door Eugénie Lava. Zf.sde Lot. ^yftig aren 87 centiaren zaeyland, gelegen in den Schoudemont-hoek van Poperinghe, gebruykt door Reginaldus Lacour. Zevenste Lot. Acht-en-derlig aren 08 centiaren zaeylandgelegen als vooren gebruykt door Joannes jtleersseman. Achtste Lot. Twee hectaren 72 aren 6o centiaren zaeyland en grasdies de huyzingen daer op slaencle toebehooren aen den paclitergelegen in den Hipshoek van Poperinghe, gebruykt door d'heer Vitalis Misselyn. Negenste Lot. Fier-en-veerlig aren grasgelegen als voorengebruykt door Benoit- Ivo IVegsteen. Tiende Lot. Een hectare 56 aren 32 centiaren zaeyland en gras, clies de huyzingen daer op slaende toebehoorende aen den pachter gelegen in den Ilcimhoek van Poperinghe gebruykt door Joannes Billiau. Elfste Lot. Vyf-en-veertig aren 44 centiaren zaeyland, gelegen als voorenge bruykt door Jacobus Lalieye. Twaelfste Lot. Een hectare 69 aren 3 centiaren zaeyland en gras, dies de huy zingen daer op staende toebehooren aen den pachter, gebruykt door Philippus Gomberl. Dertiende Lot. Negentig aren 88 centiaren zaeyland en gras, dies de huy zingen daer op staende toebehooren aen de pachteresse, gelegen te IVatougebruykt door de weduwe Pieter Benaut. Veertiende Lot. Vier-en-dertig aren 83 centiaren zaeyland, gelegen in den Eecle- waerl-hoek van Poperinghe, gebruykt door Francisais Meersseman. Vyftiende Lot. Twee-en-twinlig aren 72 centiaren zaeyland, gelegen te Reninghelst, gebruykt door Pieter Delie. Zestiende Lot. Drie hectaren 25 aren 47 centiaren gras en zaeyland, gelegen in den Oost-hoek van Poperinghegebruykt door Carolus Vandromme. Zeventiende Lot. Een Ilofstedeken groot 1 hectare 78 aren 88 centiaren, ge legen te Leysel, gebruykt door Angelus- Albertus Louchaert. De voorwaerden dezer Verpachlinge be- r us ten len kanloore van den No taris Ghelein voornoemd. (1) Elk zegge het voorts. SCHOON CESTÀEN EN GELEGEN ALDAER 22 s ©©s EST* Met het houden van twee zittingen, waer af de eerste tôt den Iris tel zal dienen Zaterdag 3°n October i84o, en de tweede tôt de définitive Toewyzing Zaterdag 17e11 der zelve maend en jaer, t'elkens ten 5 uren na middag, ter afspanning het Kleyn Yper, te Yperen, zal'er te koop aengeboden worden, op 't gewin van eene premie voor den hoogsten Instelder. Een huys gemerkt n° 5hebhende twee verdiepingen, met houtstallen, voordere gerieven en de erf, groot outrent twee aren daer me- degaendegestaen en gelegen binnen de stad Yperen, aen de westzyde der Sint-Jan-straet regtoverde kerk van den H.Nicolaus;abouterende van zuiden aen het huys en erf van He/ene van de IVynkeleen noord 't gonne van d'heer van Provyn, nu gebruykt door jouffrauwen Marie-Joséphine en Theresia de Mey, voor 5,6 ofg jaeren, ingegaen ienAugustus i85g, ten advenante van francs 174-i4 centimen by jaere. De veilconditien zyn t'elks bezigtiging be- rustende tenkantoore van MterBOEDT Notaris te Yperen residerende. Nota. Men kan dies wegens aile inligtingen bekomen by de Notarissen RENTY te Yperen, en COMYN te Langemarck. (1) SCHOONE VERKOOPINti van van menagie, Op cl'Hofslede gebruikt by sieur Romanus Cuvelier gelegen op' IVylschaete een kwartier uurs van Ilollebeke. Dyssendag 29e" Septeraber i84o, wezende Sinte-Michiels-dagom 9 uren 's morgens zal men op dito hofstede publiek verkoopen Eerst, de meubels en effecten van menagie, bestaende in Tafels, stoelen, kleerkassen, bed- dingen en heddebakken, graen-zakkenkoper— tin- yzer- galeisch- en aerdewerk, kuip- eu keern-allaem, strooyeu-baensten, steenen-bakken, 600 voeten bard, 900 sluiten en busschen, brandhout en vele andere objecten te lang om alhier te verhalen. Ten tweedende vruchten bestaende in Een hectare 32 aren 3 gemeten aerdappels en 1,200 bondels klaver-hooy. En ten derden, de beestialen, bestaende in Acht melkkoeyen, 2 versen en 4 kalvers. Deze venditie zal gebeuren met langen tyd van betaling, mits stellende solidaire medekoopers. De notaris YICTOOR te Meessenis met de verkooping en ontvangst belast. (2) door uytscheyding van isedryf. 18 (D©32Y2>222;Rm- Maendag 28" September i84o, en volgen- den dag, telkens ten eene ure des namiddags precies, zal er door het ministerie van den Notaris DEBOOtôt Oostvleteren residerende, ten huyze en herberg genaemd de Zwaene, gehouden door sieur Ambroise Samyn, ter plaets van Oostvleteren, met comptant geld publiek verkocht worden aile soorten van mobiliaire goederen, bestaende in stoelen, zes tafels waer onder twee draeytafels en eene coulisse tafel kleerkassen, ledikanten met hehangsels, buffet, venster gordynenglas- gleys- koper- tin- blek- en yzer-werk, printen onder glas, spie- gels, pluymen bedden, matrassen, hoofdeynden, orekussenssargien kleerkoffersgroote yzer smoore, 2 roomkuypen, botermyne, 2 melk- seulenen meer andere meubels en voorwerpen te lang om aentehaelen. Benevens het herberg gerief bestaende in schoonen toog met buffet, spiegel en vasen, eene schuyf-tafel, bier en speeltafels, koperen spoelbak, twee kopere smoorpotten, twee kopere bier-kitten, cabarets, tinnen-en-gleyse stoopen

Le Propagateur (1818-1871) | 1840 | | pagina 3