EYKEN BOOMEN ÉTAT CIVIL. van Brandthout, Boschtaillie, Plantsoenen en 2 1 idem. (2) Elk zegge het voorts. 2° Van 12 koopen iepen boomjes staende op 5 partyen zaeyland, daer by, gelegen in MOUVEMENT de I'État Civil de la ville d'Ypres, durant l'année 4840. Naissances du sexe Masculin 285 Mariages106 Décès du sexe Masculin n4g Du 1er au 5 janvier 1841. Ypres. Imprimerie-Librairie de Désiré Lambin-Mortier, éditeur-propriétaire, Grand'-Placé, vis-à-vis la Grand'-Garde, 34. dastrael, sectie F, n° 643, paelende van oosten aen de eygendommen van d'heeren Jan Ghelein en Philippus-Jacobus Debeir, hebbende eene happe met vryen uitweg tôt de vyverzuid het huis en erve van sieur Constantin Ceriez en d'erve van Joseph Caenen, van westen de Groote Merkt en met d'erve Joseph Vangbe- luwen en dito Ceriez en van noorden 't Hôtel van de Communale Regeering en den gezeyden heer Ghelein thans ongebruikt. De voorwaerden dezer Verpachtîng berusten ter inspectie van de liefhebbers ten kantoore van den bovengenaemden Notaris FRAEYS. (2) Gelieft- het voort te zeggen. Kemmei nçord den voct van den Kemmelberg. ROOPDAG VAN SCHOONE Iepen, Abeelen, Esschen, Keizelaers, Peere- boomem Beukeboomen Karne en Plaenen BOOMEN van eene buiten gewoone dikte, Eeken, onder ander eene bekwaem voor Molen-Staek en eenen ander voor Molen-Asse. Staende in de naerschreven plaetsen, te weten i° In. het behuysd hofstede garsgebruykt door Joseph d'Hondt, den nomber van a4 koopen, waer onder eene Molen-Asse. 2° Op het hooghof daer nevens gebruykt door den zelven Joseph d'Hondt, den nomber van 24 koopen, waer onder eene Molen-Staek. 3° Op het hooge bosch daer nevens, den nomber van 6 koopen. 4° Op het hofstede gars te vooren gebruykt door Pieter Woussen houdende aen de voor- gaende goederen, den nomber van 16 koopen. Den Woensdag i5en January i84i, des voor middags ten tien ueren, zal'er voordgegaen zyn tôt dezen koopdag, onder gunstige voorwaerden en met langen tyd van betalinge mits stellende goede borge, en vyf francs gereed te betaelen van elken koopen, die zullen in afkortinge op den koop principael en conditien. De vergaederinge in het hofstede gars gebruykt door Joseph d'Hondt voorzeyd. Den notaris VERMEERSCH te Nieuwkerke, is met den koopdag en ontvangst belast. (2) SCHOONE YENDITIEN Te Langemarck. Den notaris DELAVIE reside'erende te Poel- cappelle, gemeente Langemarck, zal op de hier naer vastgestelde daegenvoortvaeren tôt de naerschreven openbaere verkoopingen te weten i° Maendag nen January i84i (wezende Yerkooren maendag) ten 2 uren naemiddag, voor d'herberg den Bonten-Os, bewoond ende gebruykt by Pieter-Ignatius Bekaert voerman, binnen de gemeente van Langemarck, dicht jegens de plaets van Poelcappelle van 2600 schoone ameloosen en sluiten ende i4o gevelde plant soenen waer onder er zich bevinden verscheyde zeer gedienstig voor lattesplyters, al verdeeld in koopen t'elks gerief. En 20 Maendag 25e" January i84i (wezende St-Paulus-dag) ten een uere naemiddag voor d'herberg den Treurtniet bewoond door Joannes- Baptiste Vandenbrouckebinnen de gezegde gemeente van Langemarcklangst de kalsyde leydende van de plaets van Poelcappelle nae het bosch van Houthulst, van ontrent 4o koopen Brandthoutbestaende ten meerderen deele in schoone iepen en andere splete, insgelyks ge- reguléert in koopen t'elks gerief. Immediatelyk naer het eyndigen dezer laetste verkooping zal men in de voorschreven herberg den Treurtniet nog te koope aenbieden de taillie ter elde van 7 jaeren, met 207 extra scboone en zwaere in de schors geteekende plantsoenen, groeyende op eene partie boschland groot een hectare 91 aren 10 centiaren (4 g. 1 1. o r.) toebehoorende M. Depatin vader, schepen der stad Yperen, gelegen binnen de gemeente van Langemarck, in de zoo genaemde Zwarteputten verdeeld in 5 koopen of bestekken. Voorts de volgende in de schors geteekende boomen Kerf 1 1 Eyke. 3 1 idem. 4 1 idem. 5 1 idem. Den boschwachter Pieter-Joannes Lanwers vader, dicht iegens de voorschreven partie bosch woonende, zal de liefhebbers ailes aentoonen. Deze venditien zullen gebeuren met gewoone- lyken tyd van betaelinge, mits door de koopers stellende goede en welbekende medekoopers. Waesten, gebruykt by de gebroeders Liebciert, Augustin Desramaul en genaemden Van- uxem. Gemeenten van Westnieuwkerke, Waesten, Wytschaete en Voormezeele (ter Groote Veur straete.) VERKOOPING VAN Iepen, Eeken, Eschen, Abeelen, Wilgen en Popelieren Daer zal door den notaris LAMBINle Ypren residerende geprocedeerd worden Ten eersten, op den Donderdag i4en January i84i, ten 10 uren des voormiddags, tôt de openbare verkooping i° van 27 koopen iepen, eekenwilgen en eschen Boomenstaende in de haege van eene partie zaeyland ge bruykt by Franciscus Vanuxem, gelegen te Westnieuwkerkedigte by het gehuchle ge- naemd Sint Quinten, langs de straete leedende van Nieuwkerke naer Meessen 3° Van 4 koopen iepen boomjes staende op eene partye zaeyland in Wytschaeteby de hofstede van Pieter Wicke, langs de straete leedende van Waesten naer Nieuwkerke gebruykt by de weduwe van Pieter Taccoen, smiltinne, te Wytschaete. Nota. De verkooping zal beginnen op het zaeyland gebruykt by dito Vanuxem by het gehuchte Sint Quinten. En ten tweeden, op den Maetidag 18e™ der zelfde maend Januaryte middagtôt de openbaere verkooping van 5o koopen iepen, eschen, abeelen, eeken en popelieren Boomen, staende op de garzingen gebruykt by Joannes- Franciscus Leuridan, brouwer en landbouwer op Voormezeele, ter Groote Veur staeté. Deze verkoopingen zullen geschieden met tyd van betaeling mits stellende solvabele en bekende borgen en gereed betalende 5 fr. per koop ter rekening van het principael en de bespreken. (2) By M. POUPART-VIENNE, candidaet- notaris, Dixmudestraetn° 3g, is'er geld in leening te bekomen, mits goed bezet. id. du sexe Fe'minin280 Total565 id. Fe'minin278 Total527 NAISSANCES. Marie-Louise Papeman, Marie-Natalie-Rosalie Temperman. MARIAGES. Néant. DÉCÈS. Marie-Jacqueline Borgou, sans profession, 85 ans, célibataire, rue de Lille, n° 181. Ignace-François Dehollander, 69 ans, voiturierépoux de Cécile-Victoire Schel- lerue de Meninn° 20. Victoire-Benoîte Vanuxem, 60 ans, particulière, célibataire, rue de l'Étoile, n° 2.Isabelle-Cécile Decleer, 65 ans, particulière, veuve de Pierre-Jean Robaeys, rue de Menin, n® 20. Marie- Jacqueline Vanzuyt, 78 ans, dentellière, cé libataire rue de l'Hôpital St-Jeann® 3. Cécile Reynhout, 70 ans, dentellière, veuve de Ignace Pelgrim, rue des Veaux, n® 28.

Le Propagateur (1818-1871) | 1841 | | pagina 4