Te Verkoopen binnen Westoutre POSTES. OUVERTURE ET FERMETURES PORTES DE LA VILLE D'YPRES. Ypres. Imprimerie-Librairie de Désiré Lambin-Mortier, éditeur-propriétaire, Grand-Place, vis-à-vis la Grand'-Garde, 54. tteekend n° ai3; gebruikt door de weduwe TrioeD tôt eersten October i84i. 2° Een hais en erve houdende aen het voor- gaende, geteekend n° n4; gebruikt door An toine Taffin. 5° Een huis en erve aen den zuidkand van de Boterstraet binnen Ypre, geteekend n° 47, païen de van westen aen de herberg St-Sebas- tiaens-Hof. 4° Een huis en erve met pefirdesmisse, op St-Jans nevens Ypre, aen den oostkant van de calchiede leedende naer Pilkem, op het gehugte de Bryke; gebruikt door de wed' Dewachter en waeraen den kooper zal vermogen handslaen met de betaling van den koopprys. En 5° een huisje staende op omtrent de 20 aren land van den heer Everaerd, ter gemeente Zillebeke, regt over den Voddemolen gebruikt door de wed' Carrein. Al op liel gewin van Instelpenningen en van Verhoogpenningen op de 5 laetsle koopen. (0 PATRIMONIÉELE by licitatie GEMEENTE WESTOUTRE. Eerslen loop. Zeven-en-vyftig aren 90 centiaren zaeyland, genoemd de vier Lynen. Gebruykt door sieur Lacaes tôt eersten Oc tober i842, ten pryze van 42 francs o5 cen- timeh s'jaers boven de contributien. Tweeden loop. Vier-en-Vyftig aren 71 centiaren bosch. Zyn niet medéverkogt x° de boomen door den kooper overteneemen voor 34o francs en 2° de tallie, plantsoenen dobbel en enkel zaden overteneemen by pryzie van den gebruyker sieur Lacaes. Aenslag met den dag der geldtelling. Derden loop. Vyf-en-vyftig aren 10 eentiaren meerscb, genoemd Monplaisier. De boomen daer op staende overteneemen voor 76 francs. Gebruykt door dito sieur Lacaes tôt Bavo 1842, ten pryze van 46 francs 80 centimen s'jaers boven de contributien. Vierden loop. Drie-en-tachtig aren 21 centiaren bosch, gelegen in de Brouckelsten. Zyn gereserveert en niet medeverkogt i° aile de booinen door den kooper overteneemen voor i45 francs en 3° de tallie, plantsoenen, dobbel en enkel zaden, overteneemen by pryzie, van den gebruyker sieur Lacaes. Aenslag met den dag der geldtelling. GEMEENTE LOCRE. Vyjden loop. Drie-en-Zeventig aren 79 centiaren zaeyland en zingel met de opgaende boomen daer op staende. Gebruykt door dekinderen sieur Pieler-Joannes De Burgraeve tôt Baefmesse i842 ten pryze van 55 francs s'jaers boven de contributien. Zesden loop. Twee-en-twintig aren 00 centiaren zaeyland. Gebruykt door genoemden sieur Lacaes tôt Bavo i842, ten pryze van 18 francs s'jaers boven de contributien. Zevensten loop. Een hectare 57 aren 29 centiaren zaeyland met meerscb ten zuyd-oost- eynde en een zingelken. De opgaende boomen overteneemen voor 280 francs. Gebruykt door dito sieur Alexandre Lacaes tôt Baefmisse i842, ten pryze van 112 francs 80 centimen s'jaers boven de contributien. GEMEENTE WESTOUTRE. Achlslen loup. Drie-en-dertig aren 44 centiaren bosch. De opgaende boomen overteneemen voor 960 francs. Gebruykt door dito Lacaes, aen welken com- peteert de tallie, plantsoenendobbel en enkel zaden daer op staendedoor den kooper 00k overteneemen by pryzie. Aenslag met den dag der geldtelling. Negenslen loop.Een hectare 02 aren 60 centiaren, zynde de helft van eene partie bebuyst gras met zingel, genoemd de Berg-weide, in het geheel groot 2 heclaren o5 aren 21 centiaren, waer van de wederhelft gemeene en onverdeelt competeert aen de kinderen sieur De Schilder. D'helft der opbaende boomen door den kooper overteneemen voor 1,125 francs. De gebouwen zyn bewoont door Joannes Devos, Louis Hauwen en Pieter Vannoye tegen 25 francs s'jaers voor deze helft en de grasweide en zingel bosch door sieur Lacaes tôt Baefmisse i842, mits 70 francs 3o centimen s'jaers boven de contribu tien, voor het deel te koop gestelt. Tienden en laetsten loop. Drie-en-dertig aren 51 centiaren zaeyland met bosch van noorden. Den kooper moet de opgaende boomen over- neemen voor 109 francs. 'T zaeyland is gebruykt tôt eersten October 1841, door dito Louis Hauwen en Pieter Vannoye, ten pryze van 20 francs s'jaers boven de contri butien en perceelken bosch door sieur Alexandre Lacaes, aen welken competeert de tallie, plant soenen dobbel en enkel zaden daer op staende door den kooper overteneemen by pryzie. Deze verkooping zal plaets hebben ten over- staen van den heer vrederegter en greffier van het kanton Poperinghedoor het ambt van den notaris LUCIEN, in het Gemeente Huis van Westoutre zynde de herberg gebruykt door sieur Ludovicus Maes, te weeten den Instel den Maendag i4'n Juny en den Overslag den Maendag 28'° der zelve maend Juny i84i, t'elkens om 1 uer namiddag. De veilings voorwaerden en titelen van ey- gendom berusten ten inzage van een ider, ten kantoore van gezegden notaris LUCIEN te Re- ningbelst. Men kan der voorwaerden 00k aile inlich- tingen bekomen ten kantoore van den notaris DE COUSSEMAEKER tôt Belle. Eene premie van een half ten honderden zal ten dage van den Instel, aen de mèesl- biedende toegestaen zyn. (1) Elk zegg' het voorts. Du a Juin au inclus. Naissances. I. De Wulf, François-Louis-Joseph. mariages. 1. Aex, Léandie, âgé de 34 ans, journalier, et Vlaemynck, Rosalie-Jeanne, âgée de a4 ans, dentellière. 3. Spilliaert, Pierre-Augustin-Gustave, âgé de 37 ans, gar de la prison civile, et Marmuyse, Joséphine-Albertine, âgée de a8 ans, domestique. décès. 1. Yelghe, Jules-Jean, âgé de u jours, rue d'Haupoult, n» 16. 3. Canibier, Jacques-François, âgé de 5o ans, marchand de farine, célibataire, rue de Uixmude, n° 73, 3. Mortier, I-ouis-Joseph-Cbarlrs, âgé de 78 ans, boulan ger, veuf de Huygebaert, François-Catherine, rue de Menin, n° 30. 4- Florentyn, Jean-François, âgé de 68 ans, marchand, époux de Vanderhcyde, Cécile-Caroline, rue des Halles, n° 6. 5. De Grave, Flore-Joséphine, âgée de 63 ans, dentellière, épouse de Decroix, Pierre-Jacques, chemin neuf Sl-Mar- tin, n° 14. 6. Dubois, Catherine-Joséphine, âgée de 38 ans, dentel lière, épouse de Libberechl Joseph-Ignace, enclos, Pla ce de la Prison Militaire, n° 30. F1V MORT-NÊdu sexe masculin. UN id. du sexe fémiuin. DÉPARTS. LE MATIN. ARRIVÉES. LE MATIN. 5 heures, pour Bruges. 7 heures, pour Courtrai, le Hainaut et toutes les loca lités desservies par les che- mius de fer. 8 î/a heures, pour Poperinghe Entre 8 et 9 heures de Bruxelles de Bruges, de Meuin et de toutes les villes de (a Belgique et de l'Étranger. l'après-midi. 3 l/i heures, pour toute la Bel gique et pour l'Étranger. l'après-midi. De 2 3 heures de Brugesde Courtrai et du Haiuaut. Les facteurs ruraux se mettent en routeune demi heure après l'arrivée du courrier du matin. Chemin de Fer. Départs. DE COURTRAI Pour Bruxelles, Anvers et Gand, 7 h. i5 m. du matin, 13 h., et 3 h. 3o m. de relevée. Pour Ostende, 7 h. i5 m. du matin et 3 h. 3o m. de relevée. Pour Liège et St-Trond, 7 h. i5 m. du malin et ta b. de relevée. DE BRUGES Pour Anvers, Liège, St-Trond, Ostende, Gand, Bruxelles, 7 h. 15 m. du matin. Pour Anvers et Bruxelles, second départ 3 h. i5 m. de relevée. des DU 15 AVRIL AU 1er SEPTEMBRE. Ouverture. 4 heures. S provisoire, 10 heures. Fermeture SéflIlilive) 4 heures.

Le Propagateur (1818-1871) | 1841 | | pagina 4