Patrimonieele Goederen, Yet-Weyden, Maeygrazen, Zaeylanden en Bleekerie, Alsook van gehypothekeerde Renten en Rentgeldende Schulden. i® De gonne toebehoorende aen M. graef Auguste De Bethune bestaende i° in 2 hectaren 62 aren 66 centiaren (6-o-4iR.) gelegen te Oostvleteren, houdende van westen aen Sibouts- dilft verdeelt in zes koopen. 2® De partie ge- naenit Mevrouwes Gemet. a® Een hectare 7^ aren (4-o-o) genaenid de Tenteweede verdeelt in vier koopen. 4® Een hectare 5i aren 33 centiaren (3-o-o) wat zuid van het Palinkhuis, geleid in drie koopen. En secondo. De gonne competerende aen M. graef Adolphe De Bethune, te weten 1 hectare 16 aren 73 centiaren (2-2-0) gelegen in Oost vleteren van zuiden aen Mevrouwes Gewet, ver deelt in drie koopen. Item 58 aren 63 centiaren (1-1-0) zuid by de voorgaende en noord aen den Dyservaert; en 4 hectaren 42 aren genaemd de Thien Genieten, gelegen in Reninge, ver deelt in vyf koopen. Deze verpagtinge zal plaetse hebben onder gewoone conditien en met gereed geld. (x) TE VERKOOPEN, Zynde het Foncier der voordezen Heerlykhede van Roosendaele, BESTAENDE IN ALLERBESTE GELEGEN ItlNNEN DE GEMEENTE VAN QUAEDYPRE, digt by de stad Bergen St-Winocx, M1TSGAF.DEBS Htiys, Grond van Gebouwen en Hovenierliof, TE LEYSELE (BELGIQUE), Maendag 28'° Juny in den jaere i84i zal gebeuren den Instel, en den Maendag i2en der maend Juny in het zelve jaer, zal gedaen worden den Absoluyten Overslagt'elkens ora 2 ueren na middag, in d'herberge bewoond by Francisais Dekindt, ter dorpplaets van Leysele, van de vol- gende patrimonieele immeubele Goederen GEMEENTE QUAEDYPRE. Eersten Koop. Arlyhel 383, sectie A, n" 109 van 't hadasler. Een zeer goed maey- gras, groot 1 hectare 44 aren 10 centiaren (3 ge- meten 82 roeden), paelendemet den noorden aen de beek genaemd Scheltvliet, oost het maeygras van M. Franciscus Desmidt, zuyd 't zaeyland van M. Morel-d'Arras, west naerst het noorden maey gras en nog west naerst den zuyden *t gras van den zelven heer Morel-d'Arras. Tweeden Koop. N" 126, 127 en 128 van t hadaslerEene vette weyde met grond en hovenierhof ten noord-west-hoeke, groot 2 hec taren 52 aren 10 centiaren (5 gemeten 117 roeden), palende met den noord oosten de Witte- staetenoord-west de weyde van M. Louis Pau- wels, west naerst den noorden 't land van M. Benjamin MoreI,nog west naerst den zuyden't gras van den heeren gebroeders De Breyne, zuyd naerst het westen 't zaeyland van mynheer Franciscus Vandaele, en nog zuyd naerst den oosten den eygendom van M. Livinus Delattre. Derdkn Koop, N" 34o, 34i en 342 van 't hadasler.Eene vette weyde met een be- walde mote in 't midden naerst den oost-kant, groot een hectare 58 aren 90 centiaren (3 gemeten 182 roeden), palende met den noorden en oosten aen den eygendom van de weduwe en kinderen Winocus Cockenpot, zuyd den gee'nen van M. Winocus Jacobsen west de Doodemân-straete zynde de voordezen heerlykhede van Rûosendale. Viekden Koop. iV® 317 van H hadasler. Eene partye zaeyland, groot 63 aren 10 cen tiaren (1 gemet i3o roeden) palende met den noorden de weyde van M. den burggraef Degui- zelin, oost de Doodeman-straet, zuyd onzen vol- gende koop, en west zaeyland van den genaemden heer burggraef Deguizelin. Vyfden Koop. N" 5 r8 van 't hadasler. Eene idem partye zaeyland, groot 5g aren 5o centiaren (1 gemet io5 roeden), palende zuyd en west zaeyland van den voornoemden burggraef Deguizelinnoord onzen voorgaenden koop, en oost de Doodeman-straete. Zesden Koop. N" 521 van'thadaster. Nog eene partye zaeyland, groot 78 aren (1 ge met 231 roeden), palende met den westen naerst den zuyden den eygendom van den notaris Beck, nog west naerst den noorden den gonnen van M. Jules Vernimmen, noord en oost 't zaeyland van den nog genoemden heer burggraef Deguizelin, en zuyd het gehugte het roode Kruys, zynde den eygendom van den zelven notaris Beck, te Duyn- kerke. De koopen 1, 2 en 3 zyn gebruykt by de weduwe Winocus Kockenpot, en de gonne bekend onder de nummers 4, 5 en 6, door Jacobus Galle, res- pectivelyk ter jaerlyksche pagtprestatie van 700 francs, boven de contribulien en andere lasten, met pagtregt tôt 1 November i845. Zullende de koopen 4,5 en 6 by accumulatie te koopen geveyld worden. Zevensten Koop. N" 1 van l hadasler. Eene vette weyde, groot 1 hectare 58 aren (3 gemeeten 4o roeden), palende met den noorden de beke geuaemd Scheltvliet, met den oosten de weyde genaemd Roodehelle, met den zuyden den volgenden koop, en nog zuyd naerst den westen den steenweg van Duynkerke nae Ryssel, eu west naerst den noorden de stads-vestingen van Bergen St-Winocx. Achtsten Koop. N" 2,3,4,5,6 era 7 van 't hadasler. Eene schoor.e en wel-beka- lante lynwaed-bleekerie, liggende by de stads- wailen van Bergen St-Winocx, bestaende in woonhuys, stallingen, scheure en andere gebou wen, in Cassel voor-stad, n" 2, groot 2 hectaren 57 aren 4o centiaren (5 gemeten 253 roeden), palende met den noorden onzen lest-voorgaenden koop, met den oosten de weyde genaemd Roode helle, met den zuyden den uytweg der lest-ge- naemde weyde, en met den westen den voor gaenden steenweg van Duynkerke nae Ryssel. Zynde deze twee leste koopen gebruykt gewee'st door de weduwe van Louis Paclanen nu door sieur Pieter Debruynevoor 36 of 9 jaeren 's pagters obtje, mits door hem adverteérende en by geschrifte een jaer te vooren, ten jaerlykschen paht-pryze van x,4oo francs boven de contri bulien zullen deze twee leste koopen 00k by accumulatie te koopen geveyld worden. Om door den kooper van deze partyen in ge- bruyk te komen met en zoo als boven gezeyd staet. GEMEENTE LEYSELE. Negensten Koop. Eene partye lands be staende in hovenierhof en grond van het huys en voordere gebouwen, behoorende aen d'heer Pieter Maryssael, gebruykt by Franciscus Dekindt, ter plaets van Leysele, groot volgens kadastraele landmaete bekend onder de sectie A, n" 262 en 267, 6 aren 98 centiaren, van zuyden de groote straete leydende nae den Stalyzer, strekkende zuyd en noord, palende van noorden aen de voorzeyde straete, en van zuyden aen eenen genxeenen gragt of dyk die de separatie maekt tusschen dezen grond en den boomgaerd van Pieter-Joannes Keirsebilck, nu Pieter-Joannes Borreye, brouwer te Leysèledus dat de note-hutten en andere houtten aldaer staende, alhier medegaen. Tienden Koop. Een woonhuis met dry beneden kamerkens, al gebouwd met posten op zillen, in plakmeuren en gedekt met strooy, zynde het woonhuys overzolderf, met de helft der steenen veurstede aen het oosteynde, mitsgaders de erve daer medegaende, gestaen en gelegen binnen de zelve gemeente van Leysele, palende zuyd aen d'erven van Antonius Vansteene en sieur Franciscus Neeuwe, oost en west aen den eygendom van Joseph Vandenkerkhove, en van oosten den grond van den zelven Vansteene. Gebruykt door sieur Pharaïldus Dufloer, tôt eersten Mey ten jaere i842. Renten op byzondere persoonen. Elfsten Koop. Eene losrente, groot in hoofdsom 544 francs 22 centimen croisee'rende ten intreste van 5 ten honderden by jaere, t'el kens valleude den 3o December, ten laste van Joannes-Lapon, timmerman te Mannekensvere, en Maria-Dorothea Pauwels, zyne huysvrouw, bezet op een huys en herberg genaemd den Vlie- genden Hert, en circa 4 aren 54 centiaren erve, daer medegaende, staende en gelegen binnen de gemeente van Mannekensvere, ten midden in het dorp, behoorlyk ingeschreven ten kantoore van hypothee'k-bewaering te Veurne. Twalfsten KoopEene losrente, groot in hoofdsom 2222 francs 22 centimen, intrest bae- rende tegen 76 francs 19 centimen, indien de verloopen jaerlyks betaeîd worden binnen de zes weken naer den valdag een-en-dertigsten Mey van elk jaer, ten laste van sieur Franciscus La- houtre, wiukelier binnen de stad Brugge, bezet op een huys met zyne ap- en dependenlien, ge staen en gelegen binnen de zelve stad Brugge, voorhoofdende ten noorden in de Zuyd-zand- straete, paelende van oosten aen het huys ge naemd Lichterveldebehoorlyk ingeschreven ten kantoore van hypotheék-bewaring te Brugge. Dertienden Koop. Eene losrente, groot in hoofdsom 2857 francs i4 centimen, intrest baerende tegen 5 p. by jaere, jaerlyks uytbren- gende i42 francs 85 centimen, verschynende t'elkens den 12 Juny, ten laste van sieur Karel Vergote en Maria-Theresia Wybo, zyne huys vrouw, landslieden te Lichtervelde; bezet op een hofstedeken met aile zyne toebehoorteo en afhang- lykhedenen den nomber van twee hectaren 24 aren zaeyland, meerscb en bosch, gelegen in de gemeenten van Lichtervelde en Gits, omtrek van Brugge, behoorlyk ingeschreven ten kantoore van hypotheék-bewaering te Brugge en Yperen. Werkelyke rentgeldende schuld ten laste der stad Brugge. Veertienden Koop. Het kapitael van 1209 francs 3x centimen, gevende eenen jaerlyk schen intrest van 60 francs 46 centimen, uytmae- kende het rentgeldende derde van n® 120 van het grootboek en bevoegde staeten van de oude ge- vestigde schuld der stad Brugge. Yyftienden Koop. De kapitaelen van

Le Propagateur (1818-1871) | 1841 | | pagina 3