ALLEMAGNE. Le prince de Metternich est déjà retour né au Johanilisberg, et le 20, il se mettra en route pour se rendre Vienne. Le président de la diète, comte de Munsch-Bellinghausen, suivra de près M. de Metternich Vienne, et il est probable qu'il recevra, dans cette capitale, un poste encore plus élevé que celui qu'il occupe aujourd'hui. On dit qu'il serait remplacé ici par le comte de SenlTt, envoyé d'Autri che la cour de La llaye. On écrit de Nuremberg, G septemb. M. Thiers aura pu trouver Nuremberg très intéressante sous le rapport de ses monuments, mais il est douteux que le caractère de ses habitants lui ait plus beaucoup. Comme il se rendait ce matin au château-fort, plusieurs personnes qui y stationnaient ôtèrent leur chapeau et le gardèrent dévotement la main; le soir, il lui fut donné un charivaridans lequel on lui chanta la chanson Ils ne l'auront pas le Rhin allemand. La police parvint mettre fin cette scène, et la partie éclai rée de la population nuremhergeoise se prononce vivement contre cet acte de brutalité. M. Thiers est étranger, et en cette qualité il a droit aux égards qui sont dus tout étranger. (G. d'Augsbourg.) Patrimoniéele Goederen 3» MJBLIEKE VENDITIE AE11D APPELS TE VELDE, Ingesteld 2,050 francs. Ingesteld G00 francs. FRANCFORT, 12 SEPTEMBRE. VERKOOPING BY LICITATIE VAN TE Met het houden van i zittingen, wacraf de cerste tôt den Instel zal dienen Dinsdag 5tn October i84i, en de tweede tôt de Définitive Toewizing Dinsdag 19 der zelve maend October t'elkens ten 3 uren namiddag, ter herberg het Hoegsken bewoond door Vitalis Maerten ter plaets van Langemarck, zal'er op 't gewin van 172 ten voor den hoogsten instelder, in 't openbaer te koop aengeboden worden, de naersebreven patriinonie'ele goederenal gelegen ter gemeente Langemarckte weten Eerslen koop. Eene partie garsland groot 97 aren, 16 centiaren, 7 milliaren met een buis ten dienste van eene woonste daer op staende en medegaende, abouterende vau oosten den eigendom van vidua sieur Franciscus Debandt, znid M. Debrouckere-Degheest, west de Steen- beke en noord den eigendom jouffrouw de tveduwe M. Jacobus Vandermeerscb te Merckem. Het gars is gebruikt tôt 11 November iS4i, door P.-J. Liefooghe a 80 francs s'jaers en het buizeken zonder pagt door Joannes Ooghe tegen 55 francs 28 çentimen by jare. Tweeden koop. Een buis in 3 woonsten met stalleken en 11 aren, 53 centiaren grand der gebouwen en hovenierhof daermedegaende by den Kerkhofmolen, abouterende van oosten en in deele noord het land M. Minne te Yperen, nog oost en zuid 't land mevrauw Depotter- Kervyn, Constantin Martin en andere. Zonder titel van pagt gebruikt door Joseph Descamp, Karel Mersy en vidua P. Vanisacker te zamen ten pryze van 116 francs, 18 çentimen s'jaers. Na. Indien er gegadîgde zyn, zoude dezen koop in 2 of 3 verschillige parceelen aengeboden zyn. Derden koop. Een huis en eene woonste fnet stallingen en 5 aren, 880 milliaren erf by de plaets te Langemarckabouterende zuid de straete loopende uit de kruisstrate na Yperen en Boesinghe, oost, west en noord den eigendom M. Elleboudt. Gebruikt door Franciscus Vandcndorppe eenen pagt van 6 jaren ingegaen cerstcn October i84o ten pryze van 54 francs 43 çentimen by jare, blykens notariale voorwaerde daer van zynde. Deze verkoopinge geschied kragtens octrooi van jnstitic verleend door de regtbank van eersten aenleg zitting houdende te Yperen van daten 7" Julius i84i, door de amptsverrigting van Meester COMYN notaris te Langemarck residerende ten overstaen van d'beer Delcrive vrederegter van 't eerste arrondissement van 't kanton Yperen bygestaen van zynen greffier. De veilconditien, titelen van eigendom en plan cadastral zyn berustende ten kanloore van gezegden notaris COMYN, 00k kan men dies aeugaende aile inlicbtingen bekomen bv M'" DELAVIE notaris ter standplaels Poelcappclle gemeente Langemarck. (1) Elk zef het voorls. BY vaYVVILLIGE UYTSCHEYDING VAN BEDRYF. VAH McubelenIluyscatheylen, Ilerbergiers- en Winkeliers Gcreedscliappcn, Melldiocycn en Halaem te Passchendaele, in liet dorp. Op Maendag 4'° October i84i, te beginnen ten 9 neren 's morgens, zal den notaris CHRIS- TlAEN, by openbaere vendilie verkoopen ten huyze en behoeve van sieur Deforche, ten dorpe van Passchendaele A. Veel schoone meubelen en huyscatheylen, als tafels, stoelen, spiegels, slaghorlogie met kasse, koper- tin- yzer- aerde- en gleyersch- vverk, beddebakken, bedding, enz.; B, Aile de herbergiers- en winkeliers ge- reedscbappen, bestaende in stoopen, kannen, gla- zen, cabarets, spoelbak, toog, maeten, gewigten, banken, winkeltoog, doozen, kafle-molen, enz.; En C. Twee goede melkkoeyen, 1 veirse, kuypen, keirn met toebehoorten, spaden, houwen, rakels, kordewagen, haelkuypeo en verdere ha- laem, voorts wat hooy en strooy, veel brandhout, en meer andere voorwerpen, alsdan aentebieden. Op gewoone konditien en tyd van betaeling, mits door de koopers stellende solvabele en wel bekende mede koopers. De koopen tôt en met 5 francs nocbtans comptant te betaelen. (1) PUBLIEKE VENDITIE VA» Te Weslrooscbelcebc de Blcekcry. Op Maendag ay'n September i84i te be ginnen ten 1 uere naer middag, zal den notaris CHR1STIAEN, op gewoone konditien en tyd van betaeling, by venditie verkoopen, te West- roosebekeoost by de Bleekery, op de landen van het hofstedcken gebruykt door Karel Pau- welyn, omtrent 1 hectare goede aerdappels te velde, verdeeld in koopen t'elks gerieve. De vergadering ter herberg Batavia en op het gezcyd bofstedeken. (1) VENDITIE VAN MeubelenIluyscatheylenWinkel en Ilerbergiers Gereedschappen, binnen zonnebeke. Op Vrydag eersten October 1841te be ginnen ten twaelf uren des middags precys, zater door het ministerie van den notaris FERLEZbinnen Zonnebeke op de plaets, ten huyze en herberg der kinders van wylent sieur Philippus Stamper, zynde het Gemeente Jluys, verkogt worden by venditie de meubels en huyscatheylen, als tafels, stoelen, kassen kojferswaschkern, veel koper-, tyn-, yzer— en galeysch werkwaskuyp en ander kuyp werk, quinquetde bedding daer onder een goecl pluymen bedde, voorls een weefgetouw en schcermolen bakken, dozen, caffëtrommel en eenige herbergiers gereedschappen. Tyd van belaling mits borg te stellen, behalve de koopen beneden de drie francs comptant te betalen. (1) Kragtens octroi verleend door de rechtbank van eersten aenleg t'Yper,' ten overstaen van den heer vrederechter van het kanton Yper, oostersch omlreken door het ministerie van den notaris RE NT Ydaer toe benaemd word er te koop geboden de volgende goederen le welen Eersten koop. Eene parly meersch, ge- naemd het Crommestukgelegen te Zillebeke, wat zuid van de kalsyde naer Comengroot 1 H. 8 A. 80 C. om by koope in gebruik te komen na het afdryven van het nagras van het tegenwuordig jaer. Tweeden koop. Eene parly zaeyland, gelegen in de gemeente Houthem, arrondi. Ypre, groot 3o A. gebruikt door sieur Mahieu- Plancke, tôt bavo i842. Derden koop. Een huis staende op ander grond, ter plaets van Hollebeke, gebruikt door

Le Propagateur (1818-1871) | 1841 | | pagina 2