VAN BOOMEN Gemeente Reninghe (westhouk). Nog gemeente Westvleteren. Nog gemeente van Westvleteren. Gemeente van Watou. Gemeente van Westvleteren. VENDITIE ]jy pacht voor 9 jaeren, ingang genoraen heb- bende den eersten October i85g, aen den prys van 58 francs by jaere, boven de contributien. Zesden koop. Een perceel maeygras groot 21 ares 89 centiares. Niet verheurd, om bandslag met de geldtelling. I I Zevensten loop. Een perceel maeygras groot 99 ares 80 centiaren. Den eenen helfd gebruykt door Benedictus Cappoen, molenaer tôt Westvleteren, met regt tôt eerster October i845, aen 53 francs by jaere, vry van contribu tien, en den wederhelfd is niet verhuerd, om bandslag met de geldtelling. Achlsten koop. Eene partye zaeyland groot 87 ares 55 centiares. Gebruykt door Pieter Verbrigghe, by pacht voor 9 jaeren, ingegaen eersten October 1837, aen 45 francs by jaere, boven de contributien. Negensten koop. Een perceel zaeyland groot 37 ares 55 centiares. Gebruykt door het sterfhuys van sieur Carolus Vercruysse, om handslag met de geldtelling. Tienden koop. Een ander perceel zaey land, groot 29 ares 18 centiares. Ook gebruykt door het sterfhuys van sieur Vercruysse, om bandslag alsvooren. Elfsten koop. Een woonhuys, met schuer, koey en peerdestallenalsmede 2 hectares 76 ares 82 centiares hofplaets, boomgaerd en een perceelken zaeyland. Twaelfslen koop. Een perceel zaeyland met vloge op het zuydeynde, groot een hectare 76 ares 70 centiares. Dertienden koop. Een perceelke zaeyland, groot i4 ares 80 centiares. De koopen 11, 12 en i5 uytmaekende eene hofstede alwaer sieur Carolus Vercruysse heeft gewoond, te zamen groot 4 hectares 67 ares 3i centiares (of 10 gem. 200 R.), zullen ook by verzameling opgeroepen zynom handslag met de betaling van de kooppenningen. Den kooper of de koupers van de koopen 11 en 12, zullen een merkelyk deel van hunnen koopprys moeten in handen houden, geduerende het leven van Maria-T/ieresia Verbrigghe weduwe van dito sieur Vercruysse en daer over den intrest betaelen, op de voet van 3 172 ten honderden in het jaer. Veertienden koop. Een perceelke maey gras gelegen in den Puydebrouk, groot i4 ares 5g centiares, Vyftienden koop. Een ander perceelken maeygras, genoemd de Goote, gelegen in den Kerkebroukgroot volgens cadasteri4 ares 3o centiares. De koopen i4 en i5 zyn lestraael ontbloot geweest door Pieter Heusel tôt Westvleteren om handslag met de betaling van de koop penningen. Zeslienden koop. Een perceel maeygras, gelegen in den Puydebrouk, groot 33 ares 56 centiares. Lestmael gebruykt geweest door sieur Vercruysse, om handslag met de betaling van den koopprys. Zeventienden koop. Een perceel bosch met het hakhout geschooten van 5 jaeren. plant- soenen en ander houtgewassen daer op staende, groot 68 ares, 29 centiares. --Niet verheurd. Gemeente van Crombeke. Aclitlienden koop. Een ander perceel bosch met het hakhout geschooten van 6 jaeren, plant- socnen en ander houtgewassen, groot 5g ares 83 centiares. Niet verheurd. Negentienden koop. Een perceel bosch met het kaphout ter elde van 5 jaeren, plant- soenen en ander houtgewassen, groot 29 ares 18 centiares. Niet verheurd. Een hofstedeken gelegen tveinig west van de kleyne fVulfhillegroot 2 hectares 23 ares [of 5 gem. i4 172 R. gebruykt door Antonius-Francis Balliaby pacht voor 9 jaeren, die aenvang genomen heeft den eersten October 1839, ten zeer geringen prys van 87 francs by jaere, boven de contributien verdeeld in de drie volgende koopen met reserve van verzameling. Twintigsten koop. De hofplaets alwaer de hnyzingen op staen, de garzerye en een perceel zaeyland, te zamen groot x hectare 29 ares 73 centiares. Den kooper zal moeten betaelen over boora- prys, de som van 225 francs. Een-en-twintigslen koop. _Een perceel zaeyland, groot 55 ares 16 centiares. Twee-en-twintigsten koop. Een perceel bosch, groot 36 ares 11 centiares. Drie-en-twintigsten koop. Een perceel zaeylandgroot agtervolgens cadaster 55 ares 10 centiares. Lestmael gebruykt geweest door sieur Carolus Vercruysse, om handslag met de betaeling van de kooppenningen. Vier-en-twinligsten koop. Een ander perceel zaeyland, groot 1 hectare 9 ares 44 centiares, gelegen zuyd-west de herberg den Eyke. Gebruykt door sieur Josephus De Rycke, met regt van pacht tôt eersten October i844, aen den prys van 58 francs by jaereboven de contributien. Vyf-en-twintigsten koop. Een perceel weyde, groot 63 ares 80 centiares. Zez-en-twintigsten koop. Een perceel zaeyland, groot 55 ares 20 centiares. De koopen 25 en 26, zyn gebruykt door Carolus- Franciscus De Bruyne te Westvleteren, met regt van pacht tôt eersten October i842, aen 69 francs 60 centiinen by jaere, boven de publyke lasten, zullen ook by verzameling opgeroepen zyn. Zeven-en- twintigsten koop. Een perceel zaeyland met vryen uytweg tôt op de hofland straet, groot 47 ares 43 centiares. Gebruykt door sieur Pieter Verbrigghe te Westvleteren, by pacht voor 9 jaeren, ingegaen den eersten October 1837, aen den prys van 24 francs 60 centimen by jaere, boven de contributien. Acht-en-twinligslen koop. Een ander perceel zaeyland, groot 96 ares 3o centiares. Gebruykt door sieur Josephus Cardinael tôt Westvleteren, met regt tôt den eersten October i842, aen den prys van 63 francs by jaere, boven de contributien. Negen-en-lwinligslen koop. Eene gehy- pothekeerde losrente bedraegende in hoofdsora tôt 55o francs, a 4 J72 p. °/0, verschnldigd door sieur Pieter-Joannes Verbrigghe landbauwer tôt Westvleteren eu Joanna-Theresia Lecomte zyne huysvrouw. Dertigslen koop. Eene ander losrente bedraegende in kapitale tôt i5oo francs, h 4 172 p. °70verschuldigd door sieur Jan-Baptista Gheldof landbauwer tôt Westvleteren en An- gela—Victoria De Backer zyne huysvrouw, met belofte van bezet te verleenen of den opleg te doen. De licitatie verkooping der voorschreven goe- deren, is bevoleu by vonnis uytgesproken door den Regtbank van eersten aenleg zitting houdende tôt Veurne, dato i8en October i84i om te gebueren ten Overstaen van den heer Vrede- regter van het kanton van Haringhe, door het ainbt van den notaris FLOOR ter residentie van Loo. De verkoop voorwaerden met de eygendoms bewyzen van de te verkoopen goederen, zyn ter inzage der gedadigde gedeponeerd ten kantoore van den voornoeinden notaris FLOOR te Loo. (1) Elk zegt het andere. TE ELVERDINGHE. van Dynsdag fn De'cember i84i ten tien nren voormiddag precies, zal er op de hier naer aengeduide plaetsen, binnen de gemeente van Elverdinghe, gehouden worden venditie van 120 koopen allerschoonste en allerzwaerste Abee- len, Eiken, Esschen en Popelieren, dienstig voor aile slag van werken; te weten i° Op eene partie Gars genaemd de Sluisweide, gebruikt door Joannes Tierssoone, west nevens den molen Charles Vermeulen, 5g koopen. 2° In den Warandemeersch gebruikt door den voornoemden Tierssoone, houdende oosten aen het voorgaende Gars en var aen het S'-Pieters-straetjen, 22 kog 3° Op eene Weide en Vloge gaende X d'Hofstede gebruikt door Pieter Delaux, gçlegen langst de Hospitael straete achter de herberg de Vuyle Seule, 23 koopen. 4" Op een partieken Hovenierland door Joseph Verhelst, nevens de calsyde leidende na Woesten, 8 koopen. 5° In eene Vloge gaende met gebruikt door Joseph Heughebae zuid aen het voorgaende Hoveniel Deze venditie zal gebeuren van betaeling behoudens goede te stellen en de bespreken gereed (1) Elk zef het voorts.

Le Propagateur (1818-1871) | 1841 | | pagina 3