HAKHOUT 100 KOOPEN BOOMEN 2 OPEUBAREVERKOOPING BINNEN ZONNEBEKE. GEMEENTE RENINGUE. BooraEw (0 Eli zegge het voorts. Jusqu'ici, il faut le reconnaître, le gouverne ment a fait beaucoup, pour les voies de com munication par terre j mais, par contre, les besoins de la navigation et les moyens d'écoulemeut des eaux, ont été complètement abandonnés. Il est vraiment déplorable, que des inondations, pour ainsi dire, périodiques, viennent entraver le dnveloppement du commerce, et causer des dom mages incalculables a l'agriculturetandis que les moyens, d'y remédier pour toujours, sont parfaitement connus, depuis longtemps. Agréez, monsieurl'assurance de ma parfaite estime. GEMEENTE OOSTVLETEREN. VA!S met GETEEKENDE PLANTSOENEN, VOOR Dm ONTBLOOT TE MÀERTE, 1842. Op Maendag, 17e" Januarius 18*2, ten 2 uren des naer middags, in de berberg genaemd Sint-Sebastiaenbof, gebruykt by Pieler De- queker, ter plaetse van de gemeente Oostvleteren, zal er door het ministerie van den notaris LAMBINte Yperen residerende, geprocedeerd worden tôt de openbaere veikoopiuge, meest- biedende den naersten, vau bet Hakhout, met geteekende Plantsoenenvoor den ontbloot te Maerte, i842, staende op de hier naer om- schreven partyen boschgelegen in de gemeente van Oostvleterente weten Eene partye boschland, genaemd den Cathoo- ren, oompeteerende de heeren Alexander en Frédéric Reyphins, groot 7 bectaren 38 aren 8l centiaren, gelegen aen de west-zyde van den ouden Zfurgweg, digte aen de calchiede by de Kortenkeer, verdeelt in de acbt volgende koopen. Eersten ioop. De taillie oud 7 jaeren met 581 geteekende plantsoenen, 7 Espen en listeboom, op bet noordsche perceel van dito boschgroot 1 hectare 07 aren 99 centiaren strekkende oost en west, palende oost aen dito Zfurgweg, znid aen het volgende, west aen het bosch van d'erfgenamen Deman, te Veurne, en noord aen het zaeyland en boomgaerd van sieur Ampoorter. Tweeden Ioop. De taillie oud 7 jaeren, met 342 geteekende plantsoenen op een perceel, houdende zuyd daer aen, groot 91 aren 35 centiaren, strekkende als boven, palende oost aen dito Zfurgwegzuyd aen het volgende west aen dito erfgenamen Demannoord aen bet voorgaende. Derden Loop. Zuyd daer aen, de taillie oud 7 jaeren, met 358 geteekende plantsoenen op een perceel, groot 91. aren 35 centiaren, strekkende aïs voren, palende oost dito Zfurgweg) zuid het volgende, west d'erfgenaemen Deman noord aen 't voorgaende. Vierden loop. Zuid daer aen, de taillie oud 7 jaeren, met 499 geteekende plantsoenen eu 2 Espen, op een perceel, groot 91 aren 35 centiaren, strekkende als voren, palende zuyd aen het volgende, oost dito Zfugrweg, west het bosch van het Gasthuys van Oostvleteren, noord aen het voorgaende. Vyfden loop. Zuyd daer aen, de taillie oud 7 jaeren, met 376 geteekende plantsoenen op een perceel, groot 91 aren 35 centiaren, strekkende als vooren, palende oost aen dito Zfurgwegzuid aen het volgende, west aen dito Gasthuys, noord aen 't voorgaende. Zesden hoop. Zuyd daer aen, de taillie oud 7 jaeren, met 325 geteekende plantsoenen op een perceel, groot 91 aren 35 centiaren, strekkende als vorenpalende oost aen dito Zfurgwegzuyd aen het volgendewest aen dito Gasthuis, noord aen het voorgaende. Zevenslen ioop. Zuyd daer aen, de taillie oud 7 jaeren, met 388 geteekende plantsoenen op een perceel, groot 78 aren 35 centiaren, strekkende als vorenpalende oost aen dito Zfurgweg, zuid aen bet volgende, west aen dito Gasthuys, noord aen het voorgaende. Aclitsten ioop. Zuid daer aen, de taillie oud 7 jaeren, met 4o3 geteekende plantsoenen op een perceel, groot 95 aren 72 centiaren, strekkende als vooren palende oost aen dito Zfurgweg, zuyd aen het zaeyland vau Ermanus Desmet, te Hoogstade, aen de bosschen van sieur Bontéjoefv. Liefooghe, den Disch van Oostvleteren, en d'heer Pieler Desodt. En negensten ioop. De taillie oud 7 jaeren met 584 geteekende plantsoenen op eene partye bosch, deel van het gene genaemd het Popering-Bosch, groot 72 aren 4i centiaren, gelegen in Oostvleteren, palende zuyd het zaey land van Jacobus Mazereelgetrouwd met de wednwe Cornetteen aen het bosch van den notaris Lambin, west dat van d'hoirs d'heer Maieur, te Veurne, noord aen sieur Jacobus Morlionhet zaeyland van d'heer Desluers en het gars van Joseph Goeman, en oost aen den steert van het zelve Popering-Zfosch. NOTA Pieter-Ignaes Mazereel, te Oost vleteren, bewaeker van de gemelde partyen bosch, zal ze aen de liefhebbers aenwyzen. De verkoopinge zal geschieden met tyd van betaelinge, mits stellende goede en bekende bor- gen, en gereed betalende den ion pennink, en de bespreken als naer gevvoonte. (2) Eli zeg het voorts. VENDIT1F. FAN llllilli mO>WE Op Maendag 17e0 January i842, te beginnen des middags juist, zal'er door het ministerie van den notaris VERREZ residereude te Zonnebeke, by openbaere venditie verkogt worden het Kreupel Hout van goede kwaliteyt, ter elde van acht jaren, staende op omirent acht hectaren bosch, gelegen binnen het zelve Zonnebeke, zuyd-west van de kerk, agier de herberg den Haeue, genaemd 'S Hemels Daele, Molenbosch en Grooten Koutler, bet zelve hout, dienstig om brandhout en voor bakkers, is gereguleerd in koopen ten gerieve van een ieder. De vergadering in de voorschreven busschen en 1er herberg den Haene. Tyd van betalingmits solvabele borgen te stellen. (1) VENDITIE VAN OMTRENT te ZONNEBEKE, BY HET DORP. Op Dyssendag iion January io42, te be ginnen met den middng precies, zal den notaris CHRISTIAEN, by openbaere venditie verkoopen, te Zonnebeke by het dorp, op de gronden der Abdy en op de hofstede gebruykt by sieur B'° Desmyler kompeterende Mr Decouinck te Yperen, omirent joo koopen schoone en zwaere eyken wilgen, iepenpopelierenabeelen en beuken Boomen, dienstig tôt veel slag van werken. Op gewoone konditien en tyd van betaeling mits door de koopers stellende solvabele en bekende medekoopers. (1) Eli zeg het voorts. Verkoopinge van 163 koopen schoone Eiken, Iepen, Abeelen, Esclien en Popelieren Dienstig voor aile soort van werken en voor Brandhout. Op Maendag ioen Januarius i842, ten 9 uren des voormiddags zal er door den notaris LAMBIN, te Ypren residerende, voortsgegae» worden tôt de openbare verkooping van i63 koopen schoone eyken, iepen, abeelen, eschen en popelieren boomen, dienstig voor aile soort vau werken en voor brandhout, waer van tôt 73 koopen staende op de hofstede gebruykt by Leopold Haeghebaert, gelegen in de gemeente Reninghe vveynig oost van de calchiede leedende van Woesten naer Oostvleteren by de hofstede het Reninghofj tôt 70 koopen, staende op de hofstede gebruykt by Jan-Baptiste Kien, te Reninghe, aen de zuydzyde van de Nieuwe- slrate; en tôt 20 koopen staende op de hof stede gebruykt by Pieter Metsugelegen te Reninghe, by de partie genaemd de 100 gemeten. De verkooping zal aenvang nemeD ter hofstede gebruikt by Leopold Haeghebaert en zal ge schieden met tyd van betalÎBge mits stellende goede en wel bekende borge en gereed beta lende 5 francs per koopop mindering van den koopprys en toebehoorten.

Le Propagateur (1818-1871) | 1842 | | pagina 2