MASSE. MASSE. TOTALE MASSE. Langemarck (Sl-Juliaens.) Vruchten te Velde, Zool en Waegen-Arnasch, Werkepeêrd en andere Goederen Ypres. Imprimerie-Librairie de Désiré Lambin-Mortier, éditeur-propriétaire, Grand-Place, vis-à-vis la Grand'-Garde, 34. dende op d'helft der steenen vierstede, als ook op eenen bardelen weeg op den zolder. Gebruikt door Joseph Fêrmeersch. tweeden koop. Een onlangs ten meerderen deele nieuwge- maekte Woonhuis, zynde eene twee woonste met i4 aren 55 centiaren erfve onder bebauwden grond, hovenierkof en zaeyland daer mede- gaende, gestaen en gelegen te gezegde Lan- gemarck, verre noord oost der plaets van Poel cappelle, by de Schaepbaillie dreve, paelende van oosten 't huis en erfve der weduwe en kynderen Pieter Baccarne, scheedende op d'helft der steenen vierstede en op paeleD, van zuiden de Fillietstraete, van westen den eygendom van d'erfgenaemen Joseph Deturck en van noorden de proprieteyten van Ferdinand Decorne met Emanuel Decaestecker en de weduwe van Ignatius Vandamnie. Gebruikt te weten de westersche woonste met deel van bet land door Petrus Spriel, zoon van Franciscus, en de oostersche woonste met deel van de erfve door den medeverkooper Carolus Spriet. derden koop. Binnen de noggenaemde gemeente van Lan- gemarck, verre noord oost van desselfs kerk, langst de Zaelstraete, 44 aren, 96 centiaren Zaeyland, deel van meerdere partie, wezende den noordkant, abouterende van oosten 't zaey land van jouffrauw de weduwe en kynderen van den heer notaris Comynte Langemarck, van zuiden den volgenden koop, scheedende ten westkante op eene staeke, en ten oostkante op een eyken plantsoen, van westen de Zaelstraete leydende nae Clercken, en van noorden 't bosch van M. Vandenpeereboom te Yperen. vierden koop. Zuid aen den lestvoorgaenden koop43 aren 5o centiaren Zaeyland, wezende het overig en zuidersch gedeelte van de voorschreven partie, paelende van oosten 't zaeyland van jouffrauw de weduwe en kynderen d'heer Comynvan zuiden den eerstvolgenden koop, op balf dyk, van westen de voorzeyde Zaelstraete, en van noorden den derden koop, scheedende als daer by gezeyd. De twee lest opgebragte koopen't zamen inhoudende in oppervlakte, 83 aren, 46 centiaren, zyn gebruikt door Pieler Crombez vader, zonder titel van pagten zullen ook by accumulatie te koope gepresentee'rt worden, vyfden koop. Zuid aen den vierden koop, 4i aren, 3i centiaren Boschland, wezende den noordkant van meerdere partie, abouterende van oosten de proprieteyt van jouffrauw de weduwe en kynderen d'heer Comyn voornoemd, van zuiden den volgenden koop, scheedende op geplante piquetten, van westen de noggenaemde Zaelstraete en van noorden den vierden koop, op half dyk. zesden koop. 45 aren, 3g centiaren Boschland, zynde den zuidkant en 't overig der partie, paelende van oosten en zuiden den bosch kynderen Bec- quaert te Boesinghe, nog oost een kleynen deele jouffrauw de weduwe en kynderen Comyn, nog zuid, 't zaeyland van madame Durutte, van westen de meergenaemde Zaelstraete, en van noorden den vyfden koop scheedende als daer by is gezeyd. De koopen 5 en 6, t'zamen groot 86 aren, 70 centiaren, konnende met vee'l gemak en voordeel in zaeyland geconverteért wezen, zullen ook by accumulatie gepresenteért zyn. De koopen 3, 4, 5 en 6, t'zamen inhoudende in oppervlakte, 1 hectare, 75 aren, 16 centiaren, zullen op de vraeg der liefhebbers by zae- menvoeging te koope gepresenteert zyn. De verkooping zal gebeuren voor wat den tweeden koop aengaet, krachtens octroi verleend door den rechtbank van eersten aenleg te Yperen, ten overstaen van den heer vrederegter des eerste omtrek van 't kanton Yperen, onder het gewin van eene Instel Prenne, en voor de overige koopen met gewin van Instel en Verhoog Pen- ningen. De zittingen voor de verkooping zullen plaets hebben te weten de eerste voor den Instel Woensdag i3<!n July i842, en de tweede voor het Absoluit Verblyf Woensdag 27e" July daer naer, t'elkens ten dry ueren naemiddag, ter herberg genaemd den Hert, bewoond door Jaeobus Preriten ter plaets van Poelcap- pelle, gemeente I.angemarck. De veylconditien met de eygendoms titelen bernsten t'elks inzage ter studie van dito notaris DELAFIEen men kan ook aile noodige renseignementen bekomen voor de koopen 3 4, 5 en 6 by den heer DEBROUCKERE notaris en burgmeester te Rousselaere. (2) TESDITIE van te Dynsdag 12°" July i842, ten twee ueren naemiddag zal den notaris DELAVIE resi- déerende le Poelcappellegemeente Lange marck, by openbaere en vrywillige venditie ver koopen op de landen van het hofstedeken gebruikt door Joannes Hoflack binnen de gemeente van Langemarckdigt iegens de plaets van Sl-Juliaens de naerschreven schoone Felgewassen te weten i° 87 aren, 58 centiaren, (2-0-00) terwe. 2° 43 id. 79 id. (1-0-00) rogge. 3° 14 id. 60 id. 10-1-00) baver. 4° 29 id. 20 id. (0-2-00) boonen. 5° 29 id. 20 id. 0-2-00 maeygras. En 6° 21 id. 89 id. (o-i-5o) vlas. Al verdeeld in koopen t'elks gerief. Deze vend.ilie zal gebeuren met gewoone- lyken tyd van belaelinge mils stellende goede en solvable medekoopers. (2) Elk zegg' het voorts. TSÛDITia VAN MERCKEM. Donderdag i4»» July ,842 ten een uere nae middag, zal'er binnen de gemeente van Merckem, in den zoo genaemden Merckemkerver, ter hofplaets en op de landen nitmaekende het hofstedeken gebruikt door de weduwe Franciscus Nauwynck, by openbaere en vrywillige venditie verkogt wor den. o En o Eerst, de naerschreven schoone veldgewassen te weten 1 hectare, 97 aren, o5 centiaren (4-i-5o) terwe. o id. 63 id, 68 id, (i-i-5o) ro'j'je. o id. 43 id. 79 id. (1-0-00) lutter, o id. 4^ id: 79 id. (1-0-00) vlas. id. 43 id. 79 id. (1-0-00) boonen. id. 43 id. 79 id. (1-0-00) boonekruyd. Al verdeeld in koopen t'elks gerief. Ten tweeden, een schoon bruinbaeyde merrie- peerd met arnassure, eenen waegen2 karren keggeploeg, heégden 5oo hondels claverhooi, eerste snede met nog andere goederen. En ten derden, het maeygras groeyende op 46 aren go centiaren (1-0-18 r. meerschgelegen binnen de zelve gemeente van Merckem, niet ver van Langedwaede, komende met het oost eynde iegens de weyde van M. den ridder Deconinck, en met het west eynde iegens het Martjen Vaer- Jeken, 't welk ter hofplaets der weduwe Nauwynck zal verkogt wezen, en by dien door de liefhebbers te vooren moeten bezigtigd zyn. Deze venditie zal gebeuren met gewoonelyken tyd van belaelinge, mits door de koopers stellende goede en welbekende medekoopers, ten vergenoegen van meester DELAVIE notaris resideérende ta Poelcappelle, gemeente Langemarck met den ont- vangst van diere belast. (2) A LOIEll PRESENTEMENT. Une belle MAISON avec jardingrande porte de sortie, remises, et écurie pour six chevaux, située rue de Lille, n° 26, Ypres. S'adresser même rue n° 29. (4) A VENDRE A LA MAIN. Une belle Machine en Fer avec pierres taillées et accessoirespropres a monter 5 grandes cuves, pour fabriquer du bleu d'azur. Le vendeur offre de poser cette machine gra tis et d'enseigner h l'acheteur sa méthode qui est toute nouvelle pour cette fabrication. S'adresser au bureau de ce journal (6) Du 7 Juillet au 9 inclus. naissances. 3 Du sexe masculin, h T 2 Du sexe féminin, o a mariages. Dewachter, Jacques Bernard, âgé de 33 ans, domestique, et Grimonprez, Natalie-Virginieâgée de 24 ans, do mestique. décès. Obyn, Joseph-Alexandre-Louis, âgé de 21 ans, journalier, célibataire, rue de Menin, n° 20. Pollet, Caroline-Euphrosine-Joséphine, âgée de 76 ans, tailleuse, veuve de Devos, Pierre-Jean. enfants ac-dessoes de 7 ans. Masculin 2 1 FémininM ToUl 4' Marché d'Ypres. Du 9 Juillet 1842. NATURE DES GRAINS, LEGUMES, VIANDES ET TAIN. Froment, par rasière Seigle, par idem Fèves, par idem Avoine, par idem Pommes de terre, par idem Id. blanche Beurre frais, le kilog saler, par idem. Bœuf, par idem Vache, par idem Veau, par idem Mouton, par idem. Porc, par idem Pain, par idem -w t: s H f c u u c y» 2 w (t 0 PAR LIVRE. FR. C. FR. C. 476 22 20 M» S9 i3 4o 16 20 00 32 8 75 I) 1» 9 7 00 0 00 (I 0 00 79 (1 0 00 3 08 0 00 1 00 0 0 0 0 00 0 00 1 10 0 0 0 0 98 0 00 0 96 0 00 016

Le Propagateur (1818-1871) | 1842 | | pagina 4