KERMESSE DE LANGEMARCK. KOOPDAGEN Venditie van Aerdappels VENDITIEN Wagenharnas, veel vette en andere Beesten 1 Peerdt, Kuip en Keerne Allaern en van Aerd'appelen. Eerst te Voormezeele aen het gehughte Sint-Eloy. Ten tweeden op de Hofstede het Water- goed, gelegen te Yperen buiten de Ryssel poort, langst de calchiede na Kemmel. Den Donderdag, wezende Sint-Michielsdag 29" September i842, ten een uren just na middag, zal'er op de hofstede het Watergoed te Yperen buiten, venditie gehouden worden, van stoelen, tafels, bankenkleerkassencom mode, buffet, slaghorlogie, bedbakken, veel bed- dinge, trog, broodbauk en ander bakkerstuig, een koperen fournois, vier marmitten, 4 yzeren potfen, 9 seulen, kuip en keerne allaem, groote en kleene keerenmelkstanden, met tragter, 9000 sluiten, veele splete, twee haverkoffers, 2 wind-, molens, veel peerde tuig, 2 wagens, wielzoole, ploeg, mestkasse, sleephout, heggen en meer andere voorwerpen, voort een goed zes jaers rhuinpeerdt, een hengst veulen van 18 maenden, een vierjaerschen ezel met zyn tuig, 22 vette koeybeesten, 19 melkkoeyen, 7 jaerlingen, 6 drinkeling kalvers, eenen zeer goeden hofhond met halzeband en keten, en andere voorwerpen ten dage der verkooping voren te brengen. Ten derden by de herberge de Bryke, op het grond gebied van Yperen. Den Vrydag 3oen September i842, ten een uren namiddag, op het hovenierhof gebruikt door Pieter Allaeys, gelegen buiten de Dixmude poort, by de herberge de Bryke, te Yperen buiten, zal'er venditie gehouden worden van 2 melk koeyen, 1 schotveerse, 1 jaerling, 1 ezel met zyn tuig, eene karre, 2 ploegs, kortewagen, hael- kuipen raekels, hauwen, drie tanden, spaen, kuip eu keerne allaem, vleeschstande, veel brand hout, 1,200 boonpersen, 2,5oo strooy, 200 bon dels klaverhooy, balance en gewigteu, eenen zeer goeden hofhondt, en meer andere voorwerpen. (1) Elk zegge het voorts. Meubelen en Huyskatheylen, KOOPDAG VAN BeestialenKuip-en-Keern-Allaem, en Aer dappels in 't land, op de hofstede gebruikt by Joannes Vanmeenen, gelegen op Kem mel, nevens dlierberg de kleene Veurstraete. i° 88 aren (2 gemeten) aerdappels.2® 6 VERKOOPING Beestialen, Kuip-en-Keern-Allaem, Mcubels en Effecten van Menagie, Aerdappels in 't land, op d'hofstede gebruikt by Albertus Lehoucq, gelegen by de plaets van Wyt- schaete. reedschappen loog, spoelbakkoperen liilen liters, glazencabarets, gantieren en meer an- dere roerende voorwerpen. En op Maenclag 3'" Oclober i842, ten twee uren na middag, venditie op de plaets le Zon- nebekevoor de herberg van Jan Santy, van eene lioeveelheyd eeken- beuhen en poupeliere splete3oo eeken sluytenknippelbondels, bus- schen, spaens en scholfen, verscheyde eeken boomenplan/soenen en eenen iepen boom. Tyd van belaling, mits borgen te stellen ter aenveerding van den notaris VERLEZ te Zonnebeke. 1 A cette occasion auront lieu les exercices sui vants Le dimanche, 25 7bre, tir h la petite arbalète. Le lundi, 26 id., mât de cocagne. Le mardi, 27 id., concert instrumental. Le mercredi, 28 id., carrousel. Le jeudi, 29 id., tir h l'arc. Venditie van Meubelen, Landbouwersgereed- schappenBeestialen en Aerdappels et Velde, le Passchendaele, ter hofstede den Meyboom. Op Maendag 26e" September i842, te be- ginnen ten 1 uere na middag, zal den notaris CHRISTIAEN, ten verzoeke en behoeve, van sieur Masureel, op Passchendaele, zuyd van de kerk, ter hofstede den Meyboom, by venditie verkoopenveel meubelen eu huyskatheylen tafels, stoelen, grooten yzerpot, kuypen, keern, schoutselkuypen, trog, haelkuypen, veel halam, 5 melkkoeyeD, 1000 bondels strooy, wat boek— weyt-strooy, omirent 2 hectaren goede aerdappels, verdeeld in koopen en veel andere voorwerpen. Op gewoone konditien en tyd van betaling mits goede borg te stellen. (1) Elk zeg bel voorls. VAH Huisraed, Beestialen en Trngten te Velde TE LA1GEMIRCK. Den notaris COMYN ter standplaels van Langemarck, zal aldaer Jiouden de naerschre- ven koopdagen met tyd van beta/inge voor de koopen boven de vyf francs behoudens stellen- de goedewelbekende en in het arrondissement van Yperen gehuisvesle medekoopers, teweten A. Woensdag 28e" Seplember 18-12, s'mid- dags1er hofstede en medegaende landen gebruikt door Pieter-lgnaes Deleu, langst de Hooglichtslrate en weinig west van s'Gravens- tafel te Langemarck, van generalyk aile zyne meubelen en huiscathelen beslaende namentlvk in koper, tin.yzer, galleys, steen en aerdewerk item eene slaghorlogie met kas, schapra, stoe len, tafels en banken, landsgereedschappen2 lyfwagens 3 haelkuippen schoudkuippen vleeschslande, kuip en keirnallaem, 5oo bus- schen, 6 voeren wilgen en ander groot haut, 2 alderschounsle melkkoeyen, 1 kalf, 5o aren aer- dappelen te velde en meer andere goederen alsdan aentebieden. B. Donderdag 29e" Seplember i842, Feest- dag van Sl-3Iichielten 9 uren s'morgenster hofstede gebruikt cloor de kinderen Joannes Devynck, ter plaets van Langemarck van een deel huisraed, kuip en keernallaem, landsal- laembrandhout, 4 schoone melkkoeyen, i jaerlingkalj en 5o aren aerdappels te. velde. C. Vrydag 3o°n Seplember 18+2, ten 1 uer na middag, ter hofstede gebruikt door Nico- laeys Debacker, by de kruisslrate en op weinigen afstand van S1-Jan 1er Vonte, te Langemarck, van zynen huisraed, item aile slag van lands- allaem, kuippenkeirn, 4 melkkoeyen, 2 veers- sen, 5 zwynen en 88 aren aerdappelen te velde met meer andere goederen. D. Maendag 3"° Oclober >842, ten 1 uer na middag. i° Ter liofsledelanden gebruikt door Pieter-Joseph Beernaertby Pilckem, van 1 hectare 32 aren aerdappelen en eenen wagen met breed beslag.En 2° 5o koopen roding blokken in eene partie uilgerod bosch houdende met de ooslzyde aen de Groenestrale en met de noordzyde aen de Pilckemstrate te Lange marck. Lodewyk Labaere te Langemarckzal de liefhebbers. gemelde blokken aentoonen. (1) Elk zeg het voorts. te telde, TE ZO.WEBEKE, by de Poligone. Op Woensdag 28°" Seplember i842, te be- ginnen, ten 1 uere na middag, zal den notaris CHRISTIAEN, op gewoone konditien en tyd van betaling, by venditie verkoopen, op Zon nebeke, noord-west by de Poligone, op de gronden van M. Landas, boven de 80 koopen zeer schoone aerdappels te velde, zynde roode zaeylingen en negenwekers. De vergadering ter herberg de Poligone. (1) Elk zeg het voorts. VAS Den Woensdag 28e0 September i842, ten een uren just namiddag, zal'er te Voormezeele by het gehughte Sint-Eloy, venditie gehouden wordenop de landen deelmakende der hof stede lest gebruikt door Franciscus Van den Briele van omtrent 87 aren by centiaren (2 ge— meten) aerd'appelen bleekeroode; en op het land gebruikt door de kinderen Beun van 22 aren (een half gemet) aerd'appelen bleekeroode; voort aen de herberge Sint-Eloy; van kuip en keerne allaem, stoelen, tafels, bedbakken en ander me- nagie goed; mitsgaders wat kalchiesteenen. voor de drie verkoopingen. De koopen van vyf francs comptant te be- taelen voor de koopen boven de vyf francs tyd van betaling mits bekende borgen of medekoopers te benamen. PUBL1EKE VENDITIE VAH •P WESTBMSEBEKEby de Vyfwcgen. Op Donderdag 29e" Seplember i842, te be- ginnen, ten 1 uere na middag, zal den notaris CHRISTIAEN, op gewoone konditien, ten sterf- huyze van Pieter Vandamme, op Westroosebeke, by de Vyfwegen., by venditie verkoopen, aile de meubelen en huyskatheylen aldaer te be- vinden, hestaende in tafels, stoelen, koper- tin- yzer- gleyersch- en aerdewerk, kuypen, kordwagenongedosschen koorenwat strooy eene jonge geyt, wat brandhout, aerdappels te velde, verdeeld in koopen en meer andere voor werpen. De koopen tôt 3 francs kontant, voor de gene daer boven tyd van betaling mits borg te stellen. (1) Elk zeg het voorts. uit oorzaek van verhuizing. Maendag 26e11 September i842, om 1 uur naer middagzal men 1er gemelde hofstede publiek verkoopen melkkoeyen. 3° 5 jaerlingen.En 4° kuip- en-keern-allaem. om vrvwillig afscfieid. VAH Donderdag 29e11 Seplember i842, zynde Sl'-Michiels-dagom 9 uren s'morgens zal men 1er gemelde hof stede publiek verkoopen i° 52 aren (6e) aerdappels. 2° 5 melk koeyen. 5° 2 jaerlyngen. 4" 4 vette zwyns. 5° kuip-en-keern-allaem. 6° scheur- allaem, beslaende in koorn-molen, grooten van, graen ziften, schoone desc/i-kleers, rakels, vlegerssnypeerd en eene quantiteit strooy- boolen. 70 meubels en effecten van menagie, beslaende in tafels, stoelenkleerkasse, eet- schapra, grooten yzer-pot, groote koper mar- myttegroote kaffetiere koperen veurpot1 lanteerne, ydel bdler pollen, lynzaed tonnen, grooten baensl, spaeden, vorken, greepen, ra kels, wiel-eegde-hond-en-koeye-kelene, hand- mes, peelmessens, houweel5 gorreelen nieuwe baull-pompewaschkuipe vleesch-slande kuiptjens, trog, broodtafel, bank, oven-pa/e, luele, trog-schreper, en menigvuldige andere objeclen te lang om alhier le vermelden. verkooping van brandhout en plantsoenen. Ten zelven dage 29e11 Seplember, immedia- lelyk naer het eindigen de venditie van Lehoucq zal'er publiek verkocht worden in de bosschen van mynheer Godtschalck, gelegen agter zyn kasleel te fVylschaeteeene groote quantiteit sluiten, plantsoenenbusschen en brandhout. Deze verkoopingen zullen geschieden met tyd van betaling mils slellende solidaire me dekoopers. De notaris V1CTOOR le Meessen, is met deze verkoopingen en vnlvangsten belast. (1) Elk zegge het voorts. Ypies, Imprimerie-Librairie de Déalrc E,aniliiii-JlortIer, éditeur-propriétaire, grand'-place, vis-à-vis la graud'-garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1842 | | pagina 4