Naar O. L,. Vrouw Kapel Onze Communicantjes Uitgesteld Aan eenen Klager Ons praalgebouw Yper's Kathedraal, plechtig ingehuldigd op Palmzondag 1930. Dank zij de devotie en milde goedjunstigheid van Eerw. H. Lamerant, werd een sierlijke kapel opgebouwd, ter plaatse waar eertijds Brielenkerke stond en wellicht ook de eerste beeldtenis van O. L. Vrouw van Tuine. Welnu, op Zondag 18 Mei a.s., lichten de vier Con gregatiën van stad bun eerste bedevaart in naar die O. L. Vrouw Kapel van Brielen. Stoetsgewijze en al zingende trekken zij op, te 4 u. stipt, u.t St-Maartenskerk, langs de Leet, Boesinghestr., Surmontstr., en Dixmudestraat. De Kapel zal gewijd worden door den Z. Eerw. Heer Deken. Laten wij allen meedoen op 18 Mei, O. L. Vrouw van Tuine ter eere De kindeitjes die bekwaam bevonden worden zullen hunne eerste Communie mogen doen, al te samen, op H. Sacramentsdag 19" Juni. Een roerende ceremonie te wege, voor die hevelingskes van onzen Lieven Heer, en ook voor hun ouders. De plechtige Communie is gesteld, als naar gewoonte, op H. Dnevuldigheidszondag, zijnde 15" Juni. 's Namid dags zullen onze plechtige Communicanten de geloften van hun H. Doopsel vernieuwen en zich toewijden aan Onze Lieve Vrouw. De plechtige Consacratie van St-Maartenskerk was voorloopig gesteldfip 12 Mei aanstaande. De plechtigheid moet verschoven worden tot een Iate- ren datum en zij zal met grooten luister geschieden, als de feestelijke inzet van een nieuw liturgisch leven. Intusschentijd zullen de voltooiingswerken aan de Ka thedraal, vooral aan den buitenkant, in orde gebracht worden. G'en weet niet waar 't u houdt, en klagen dat doet gij duizendvoud. Het is te heet, te koud de dagen zijn kort of lang; 't en gaat u niet; 't is altijd iet dat hapert, en 't verdriet u langer 't lijf te dragen; dan ankert ge in dien boek om mij nog meer te plagen, en zit in uwen hoek daar niet meer uit te jagen 't zij late of vroeg; ik wete wat u let ge'n trappelt niet genoeg. G. G. Dit lief gedichtje oan onzen grooten li ui do Gezette is onbekend in zijn Volledige Werken Het verscheen echter in "De Vlaamsche Vlagge, V' Jaargang, 1879, bl.77

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 3