Goddelijke Diensten Uit onze kerkregisters Meimaand ZONDAG 11. Te 7 u., H. Mis en alg. Commu nie voor de Congreganisten. Te 8 1/2 u.. Zielmis voor Mr Jules Vlaemynck (Boesinghestr.). Te I 1 1/2 u. Zielmis voor Mr en Vr Arthur Messiaen-Depuydt (Kaai). Woensdag 14. Te 9 u., Sol. Huwelijksmis voor Marcel Deschilder en Juffr. Aline Caillez (Korte Thouroutstr.) ZONDAG 18. Te 8 1/2 Sol. Zielmis voor Juffr. Melanie Denys (voorheen in de Pennestr.). Dinsdag 20. Te 7 u., gezongen zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Zaterdag 24. Te 8 u., Huwelijksmis voor Mr Louis Leupe en Juff. Maria Rouserez, van Vlamertinghe. ZONDAG 25. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te II 1/2 u. Zielmis voor de Ypersche gesneuvelden en afgestorven Invalieden met gelegen heidstoespraak. 's Namiddags is er Congregatie. Woensdag 28. Om 8 u., Sol. Kruismis. 's Na middags, te 5 u. vertrekt uit St-Niklaaskerk de Bedevaart der Congregatiën naar de Kerk der Paters Capucienen (Kruisstraat), alwaar O. L. Vrouw Middelares aller genaden vereerd wordt. Donderdag 29 Hemelvaart van O. HJC. AI de goddelijke diensten gelijk 's Zondags. Onder de H. Mis van 6 en 7 u, wordt de Gen. Absolutie gegeven aan de Derde-Ordelingen. Op Vrijdag 30, begint de Novene, ter eere van God den H. Geest. voorgeschreven door Z. H. Paus L eo XIII vóór iedere mis wordt het Veni, Sancte Spiri tus gelezen. Die novene is verrijkt met bijzondere aflaten, te weten een gedeeltelijke aflaat van 7 dagen en 7 quadrag. voor iederen dag, en een volle aflaat op een der dagen naar keus allen toepasselijk op de zielen des Vagevuurs te verdienen door de geloovigen die deel nemen in de gebeden der Novene of die bidden ter eere van God den H. Geest, tot de inzichten van Z. H. den Paus. Dezelfde aflaten zijn insgelijks te verdienen gedurende de Octaaf van Sinxen. Junimaand ZONDAG 1 Te 7 u., H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 1 1 1 /2 u. H. Mis met gelegenheidstoespraak voor de Katholieke Turnmaatschappijen van West-Vlaanderen. Maandag 2. Te 9 I /2 u.. Sol. Huwelijksmis voor Mr Louis Pinte eu Juffr. Febronie Dedulle, Minneplein. Dinsdag 3. Te 7 u., gezongen zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Donderdag 5. 's Avonds van 8 tot 9 u., wordt de schoone en godvruchtige oefening van het Heilig Uur gehouden. Mocht ieder huisgezin der parochie erin ver tegenwoordigd zijn Vrijdag 6, eerste Vrijdag der Junimaand. Te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus Akte van toewijding en zegen met het Allerheiligste. 's Avonds te 8 u., plechtig Lof, met Akte van Eereboet en kort Sermoen. Zaterdag 7. Vigilie op vooravond van Sinxen geboden Vasten en Vleeschderving. ZONDAG 8, Hoogdag van Sinxen. Volle aflaat, te verdienen op de gewone voorwaarden, mits een paro chiale kerk te bezoeken en de beloften van het H. Doop sel te vernieuwen deze beloften zullen van op den predikstoel onder al deHH. Missen voorgelezen worden. Onder de H. Mis van 6 en van 7 u., wordt de Generale Absolutie gegeven aan de Derde-Ordelingen. Te 11 1/2 u. zielmis voor M. Albert Van Egroo (Cartonstr.) 's Namiddags, te 3 u. Sol. Vespers en plechtig Lof, waaronder Sermoen. Daarna oefeningen der Congregatie. Door het doopsel herboren Werden door het H. Doopsel tot Go Js kinderen herboren 13 April, Jean Titeca, z. v. Gustaaf en Jeanne Vandeweghe, Veurnesteenweg. 13 April, Jacqueline Lemahieu d. v. Omer en Pauline Debarville, Kaaistr. 1 3 April, Antoine Hollebeke, z. v. Maurice en Agnes Boerhaeve, Korte Thouroutstr. 13 April, Gilbert Degraeve, z. v. Ga3ton en Maria Depuydt, Pennestr. Mogen al deze lieve kleinen opgroeien lijk weleer het kindje Jesus in wijsheid en jaien en genade bij God en bij de menschen Door het huwelijk verhonden Kwamen in St-Maartenskerk om er, hand in hand, het huwelijks-verbond aan te gaan 23 April, Julien Vandewynckel en Marie Vermeersch, We v. Medard Vandamme, Groote Markt. 23 April, Robert Angillis en Marg. L.ameire, Lange Meersch. 26 April, Emile Florissoone en F za Dewachter, Slachthuisstr. 3 Mei, Petrus Fveraert, Wrv. Augusta Mahieuen Flo rence Cnockaert, We v. Julien Deconinck, Pennestr. 8 Mei, Honoré Verdonck, W' v. Sidonie Minne, en Godelieve de Buck, St-Lambrechts Woluwe. Aan allen wenschen wij heil en zegen. In den Heer ontslapen 16 April, Emma Preyers (1858), d. v. Petius en Theresia Dedier, Cartonstr. 4 Mei, Aloisius Collet (1849), Wr v. Clar nda Van- denbussche, - Brakkestr. Heere, geef hun ziel de eeuwige rust! Den dag zelf van zijn geboorte, op 30 April, is Leatje Clabau, dochtertje van Richard en Maria Theeten (Groote Markt), als een engèlke, den hemel binnengetreden. Drukk. Ch. Temperman, Meenen9traat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 4