DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN YPER HOOGDAG VAIN SIINXEIN, 8 JUINI Onze Eepe-Communicancen Eerste Communie NUMMER 5 1930 EERSTE JAARGANG inzonderheid van Sint-Maartens De lang gewenschte dag is nabij. Twee heele jaren, eerst in de kleine-, en dan in de groote leering bebben onze jongens en meisjes zich ertoe bereid, met neetstig hun Cnristelijke leermg, hunnen Catechismus te leeren. De laatste week zullen zij vier dagen overbrengen in bijzondere bereiding 't zij retraite of geestelijke afzon dering, met onderrichtingen, met gebeden, met Kruisweg, met een bijzonder goede Biecht. En nu zijn ze gereed Zij zijn proper en net van buiten en van binnen vader en moeder hebben hen in splinter- nagelnieuwe kleeren gestoken, en hun hartje is even zuiver en frisch. Op Zondag 15 Juni. Op Zondag 15 Juni zullen zij hun Eere-communie doen onder de H. Mis van 7 u. opgeluisterd met schoon gezang Ouders en bloedverwanten en vrien den zullen samen met hen ter kerke komen en, zoo moge lijk, zij ook ter heilige Tafel naderen. Onder de plechtige Hoogmis, te 10 u. krijgen zij een eere plaats in het koor En ook 's namiddag, te 4 u., voor een indrukwekkende ceremonie: na de Sol. Vespers gaan zij bij de doopvont, de beloften van hun H. Doopsel vernieuwen daarna zullen zij in het koor, de hand op het Evangelie, neder- knield vóór het Alleineiligste Sacrament, getrouwigheid beloven aan Onzen Lieven Heer en dan eindelijk zich toewijden aanhunne goede Hemelmoeder, de H. Maria en aan Jesus' H. Hart. Dien dag zullen zij veel bidden voor vader en moeder, voor broeders en zusters, voor vrienden en kennissen. Hier volgen de namen onzer 27 plechtige Communi canten, in orde van a. b. c. Hun foto staat in het Bijblad van De Tuinklokke- Onze jongens. 1. Medard Beele, Oude Veurnestraat. 2. Jozef Braem, Casselstraat. 3. Jean Browaeys, Veurnesteenweg. 4. Gerard Danniau, Slachthuisstraat. 5. André Desegher, Rijsselstraat. 6. Roland Gryson, Dixmudesteenweg. 7. Gilbert Lacante, Rijsselstraat. 8. Raphaël Tytgat, Slachthuisstraat. 9. Oscar Woets, Mondstraat. Onze meisjes. 1Marie-Henriette Bollengier, Lange Thouroulstr» 2. Louise Braem, Casselstraat. 3. Clara Carbon, Korte Thouroutstraat. 4. Arlette Dambruyne. Kalfvaart. 5. Lucienne De Kaezemaeker, Minneplein. 6. Agnes Doolaeghe, Hondstraat. 7. Marie-José Drolez, Bruggesteenweg. 8. Albertine Garreyn, Mondstraat. 9. Maria Gillebert, Lange Meerschstraat. 10. Lucie Kesteloot, Paddevijverstraat. I IMarie-José Laton, Boomgaardstraat. 12. Germaine Leundon, Korte Thouroutstraat. 13. Lucienne Logier, Hondstraat. 14. Irène Moreau, Dixmudestraat. 15. Louise Platteeuw, Lange Meerschstraat. 16. Antoinette Reeder, Slachthuisstraat. 17. Simone Van Limburg, Veurnesteenweg. 18. Josephine Wuylens, Dixmudestraat. Op H. Sacramentsdag,_ 19" Juni, zullen een aantal kinderkes uit Sint-Michielsschool en uit de Stadsmeisjes school (Rijsselstr.) hun eerste H. Communie doen, allen te zamen, in St-Maartenskerk, onder de H. Mis van 7 1/2 u. Wat is dat een roerend schouwspel die kleine, kleine kleuterkes, zoo onschuldig en zoo godvruchtig, te zien naderen tot deH.Tafel! 't Zijn allemaal gelijk engelkes Wat moet Onze Lieve Heer danig geerne bezit nemen van die zuivere zieltjes, waarop het stof der wereld en de modder der zonde nog niet gevallen zijn 1 En wat heeft onze Heilige Paus Pius X, zaliger ge dachtenis, toch een schoon werk gedaan, met den ouder dom der Eerste Communie te vervroegen Och Jesus, zegen onze lieve kleintjes 1 Eilaas Eilaas 1 ze zijn zoo dwaas, die van hun jongste dagen, voor d'eeuwigheid die elk verbeidt in tijds geen zorge dragen. G. Gezelle.

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 1