Goddelijk;© Diensten OP ALLE WEEKDAGEN: H. Mis te 6 u., 6 1/2, 7 en 7 3/4 u. Het Lof, thans te 8 u. Van Tuindag af, te 6 u. Den Woensdag, te 6 1/2 u., H. Mis vooreen bijzon dere intentie. Den Donderdag, te 7 u. H. Sacramentsmis en zegen met het Allerheiligste. Den Zaterdag, 1/'4 vóór 8 u., H. Mis ter intentie der offeraars aan den offerblok van de nieuwe kapel van O. L. Vrouw, op Brielen-Watermeulen. s' ZONDAGS H. Mis te 6 u., 7 u., 8 1/2., te 10 u. Hoogmis voor de parochianen en te 1 1 1/2 u. gelezen Mis. Vespers en Lof te 3 u. Juli ZONDAG 13. Te 7 u., H. Mis voor Maria Ossieur (Surmontstr.), en algm. Communie voor de Con- greganisten. Te 8 1/2 u. Sol. Zielmis voor Mr Henri Pauwels, Veurnesteenweg. Maandag 14. In de Sacristie, 's avonds, van 6 n. tot 8 u. vereering der Relikwieën bestemd voor de conse cratie van ons hoogaltaar 't zijn de Relikwieën van de HH. Generosu? en Maximus, martelaren, alsook van den H. Martinus, patroon van onze kerk. Dinsdag 15.Plechtige wijding van St-Maartenskerk en hoogaltaar zie eerste bladzijde. Te 4 1/2 u. op tocht der Eucharistische Kruistochters van Yper en omliggende (langs de Rijsselstr., Groote Markt, Dixmu- destr., Janseniusstr.). Te 5 u., Pontificaal Lof waaronder toespraak door Z. Eerw. Heer Kanunnik Mahieu, secretaris van zijn Hoogwaardigheid. Woensdag 16. Feestdag van O. L. Vrouw van Car- melusberg. Te 8 1/2 u. Sol. Zielmis voor Mr Henri Gouwy, echtg. van Vr. Irma Rubben. Te 9 1/2 Sol. Huwelijksmis voor Mr Arthur Hermans en Juff. Marg. Boutens, Slachthuisstr. In Sint-Pieterskerk, te 11 u., plechtige Eeremis opge dragen door Eerw. Heer Jos. Maltelaer (Rijsselstr.) tot priester gewijd op 29 Juni 11. in de Kathedraal "van Carthago. Zaterdag 19. Te 7 u., H. Mis ter eere van den H. Vincentius a Paulo, van wege de Damen van Barm hartigheid. ZONDAG 20. Te 8 1/2 u. Sol Zielmis voor Vr. Verhoest-Lowier, Pilkemstr.Te 11 1/2 u. Zielmis voor Mr Leon Beddeleem, Veurnesteenweg.'s Namid dags, na Vespers en Lof, Congregatie. Dinsdag 22. Te 7 u., gezongen Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Te 1 1 u. Sol. Huwelijksmis voor Mr Henri Delobel en Juff. Valentine Gruwez, Boterstr. Woensdag 23.Te 9 u., Sol. Huwelijksmis voor Mr Paul Vincart en Juff. Lucienne Berghman, Minneplein. Vrijdag 25. Te 9 u. H. Mis ter eere van de H. Moeder Anna, van wege het werk der christene huis moeders met sermoen door E.H. Socquet. Zaterdag 26, feestdag der H. Moeder Anna. Te 7 u. H. Mis ter intentie van de weldoeners. ZONDAG 27. Te 7 u. H. Mis en alg. Commu nie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te 8 1/2 u. Sol. Zielmis voor Mr Aloïsius Collet, Brakkestr., van wege De Dappere Kaarters Onder al de HH. Missen, aanspraak door E. Pater Van den Branden, S. J., van het Secretariaat der HH. Hartebonden. Donderdag 31daags voor den eersten Vrijdag der maand 's avonds, te 8 u.oefening van het Heilig uur (meditatie, gezang en gebeden) waartoe iedereen uitge- noodigd wordt. Augustus Vrijdag ITe 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus en algm. Communie. 's Avonds, te 8u. plechtig Lof, Akte van Eereboet en Sermoen. Dezen namiddag en Zaterdag heel den dag, aflaat Van Portiuncula te verdienen onder de gewone voorwaarden, telkenmaal men de St-Maartenskerk bezoekt (ofwel een Franciscaansche kerk kerk der Paters Capucienen of kapel der arme Claren) en daar bidt volgens de intentiën van Z. Heiligheid den Paus. ZONDAG 3. Plechtigheid Dan O.L. V. Oan Thuyne, patrones der stad Yper. Te 7 u. H. Mis en algm. Com munie voor den H. Hartebond der mannen en jongelin gen. Te 9 u. plechtige hoogmis voor de parochi anen. Te 10 u. Processie ter eere van O. L. Vrouw van Thuyne. Te 10 u. Zielmis voor Mr Jules Van Hecke,, Blauwe Leliestr. Te 11 1/2 Zielmis voor Mr Alex-Frans Mar^onneau, Cartonstr. 's Namiddags, Vespers en Lof te 4 u. Maandag 4. Te 9 u., Sol. Jaargetijde voor de overledene parochianen. Alle dagen der Tuindagweek, plechtig Lof ter eere van O. L. Vrouw van Thuyne, aan een rustaltaar in den dwarsbeuk (transept) waar het kostbaar beeld geplaatst wordt en versierd. Dinsdag 5. Te 7 u. gezongen Zielmis voor de H eeren Armand en Roger Persyn. Te 9 u. plechtige Lijkdienst voor de gesneuvelde Ypersche soldaten, van wege den Vlaamschen Oud-Strijdersbond, met omhaling ten voordeele van de Fundatie. Woensdag 6. Te 7 u. Sol. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. V. van Thuyne. Zaterdag 9. Te 11 u. Sol. Huwelijksmis voor Mr Eugène Voet en Juff. Lea Carbon, Korte Thouroutstr. ZONDAG 10. Te 7 u. H. Mis ter intentie der Gilde van O.L.V. van Thuyne met alg. Communie voor de leden dier Gilde, alsook voor de Congreganisten. 's Namiddags, na Vespers en Lof, wordt het kostbaar beeld van O.L. Vrouw van Thuyne processiewijze terug gedragen van het rustaltaar naar de O. L. Vrouwkapel. Daarna is er Congregatie. Dinsdag 2, feestdag van de' H. Clara. Gen. Ab solutie voor de Derde-Ordelingen. Ter gelegenheid van O. L. Vrouw Hemelvaart is er Gen. Berechting voor de zieken en kranken Dinsdag 12 binnen stad en Woesdag 13 buiten stad. Woensdag 13, in het O. L. Vrouw Hospitaal is er «gedurige aanbidding Donderdag 15. Vigilie (of vooravond) van O. L. Vrouw Hemelvaart geboden Vastendag en Vleesch- derving.'s Avonds, Biechtgelegenheid van 5 tot 7 u. Vrijdag 15, feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart. Gen. Absolutie aan de Derde-Ordelingen. Al de goddelijke Diensten gelijk 's Zondags. Te 4 1/2 u. gaat de parochiale processie van St-Jacobs uit, ter eere van O. L. Vrouw. Drukk. Ch. Temperman, Meenenstraat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 5