IVlïssie=Zondag Hoogmis Naar school Leering Den voorlaatsten Zondag van October wordt, over heel de wereld, in al de parochiën en openbare bidplaat sen, een Missie-Zondag gehouden. Diensvolgens zal er, op Zondag 1 9 October, een om haling gedaan worden, ten voordeele van het edele werk van onze Missionarissen en Missiezusters. Doch daarin ligt het voornaamste niet van den Missie- Zondag. Hij moet opgevat worden als een dag van gebed en van propaganda voor de bekeering der heidenen. Gebed en propaganda Daarom zullen de priesters aan het christen volk uit eenzetten 1Waarin de drie groote Pauselijke Missiewerken be staan Voortplanting des Geloofs, H. Kindsheid en Sint-Petrus' Liefdewerk. 2) Waarom het voor ieder christen mensch een plicht is die Missiewerken te steunen vóór en boven alle an dere met gebed en jaarlijksche bijdrage. Maar hoe en waar de jaarlijksche bijdrage betaald 't Zal heel gemakkelijk gaan de ijveraarsters zullen zich ten huize aanbieden, in de eerstvolgende weken en uw bijdrage komen afhalen velen onder U zullen van de gelegenheid gebruik willen maken om lid te worden van de drie Pauselijke missiewerken. Voortplanting des Geloofs Voor de Voortplanting des Geloofs het eerste en grootste werk, is de jaarlijksche bijdrage thans vijf frank. We zijn overtuigd dat er meer dan ooit leden zullen zijn die eene sfeunbijdrage zullen geven van 10 fr. of van 20 fr., tot uitbreiding van het Christus' Rijk, om de on gelukkige heidenen te helpen deelachtig worden aan de heerlijke weldaden van ons christen geloof. leder huisgezin dat mêedoet, ontvangt het prachtig ge ïllustreerd Jaarboekje van de Missiewerken. H. Kindsheid Voor de H. Kindsheid is de minimum bijdrage gesteld op één frank per kind. Hoe kan dat best geschikt worden? Om de kinderen te leeren sparen en goe werken doen, leere men de kinderen zelf geven uit hun spaarpot of van hun... drinkgeld- Prachtige uitslagen worden bekomen wanneer de school meewerkt, dank zij den ijver der meesters en meesteressen. Zoo steunt men het schoon Genootschap der H. Kinds heid dat O. H. Vader de Paus mijn werk voor de kin- derkens noemt en heel bijzonder zegent. Er dient opgemerkt te worden dat ook de groote men- schen hierin mogen mêedoen en lid worden. Sint-Petrus' Liefdewerk De opbrengst hiervan dient om Seminariën in de Mis sielanden op te richten en in de studieonkosten der in- landsche geestelijkheid te voorzien. Zoo helpen wij aan de ongelukkige heidenen priesters bezorgen die uit reeds bekeerde familiën en eigen volk ontsproten zijn. En die weldaad is ontschatbaar Mocht ieder huisgezin minstens 2 fr. storten, voor Sint Petrus' Liefdewerk. En als er nu parochianen zijn die voor de Pauselijke missiewerken de volle bijdrage niet kunnen geven, hewel! zij doen wat ze kunnen Als *t maar uit een goed hart komt, het zal God aangenaam en hun zeiven verdienste lijk zijn. De H. Kleine Theresia, die door den Paus Pius XI als algemeene patrones der Missiewerken en der Mis sionarissen is aangeteld, zal wel een bijzonderen rozen regen over de weldoeners laten neerkomen. De Hoogmis is de parochiale Mis die 's Zondags door den Herder d. i. door den Pastoor wordt opge dragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van al zijn parochianen. De Hoogmis is de officieele Godsvereering van de geestelijke familie die wij parochie noemen. Dierbare parochianen, zondert u niet af van uw gees telijke familie (Jul H. Mis, 's Zondags, weze vooral de Hoogmis van uw parochiekerk De vacantie loopt ten einde en 't schijnt dat sommige ouders beginnen te verlangen. Troost u, moeder, 't is gedaan met die dondersche jongens geheel den dag te moeten bewaken en... be kijven. En zeggen dat zij, op school, allemaal zoo braaf en zoo gewillig zijn. Daar zorgen onze ijverige meesters en meesteressen voor... Neerstig aan 't werk nu, want rust roest en ieder een heeft een degelijk onderwijs van doen. Maar ook een goe, christelijke opvoeding. Dierbare ouders, helpt mede, door woord en voorbeeld, opdat uw kinderen in eer en deugd zouden opgroeienzijn ze niet de kosbaarste pan den welke God u toevertrouwde Maandag a. s. 22 September, te 8 1/4 u., zal het aandoenlijk zijn in onze groote St-Maartenskerk solem- neele Mis voor onze schoolkinderen, om Gods zegen te bekomen over het nieuwe schooljaar. In dichte drommen zullen daar aanwezig zijn en bidden en zingen de flinke jongens van de St-Aloysius en van de St-Michielsschool, de vlijtige meisjes van de Maria- en H. Hartschool (bestuurd door de Zusters La- motte), alsook van O. L. Vrouw van Thuyne, Beluikstr. (bestuurd door de Zusters der H. Familie). Aandoenlijk zal het zijnen als wij ons dat lieve schouw spel voorstellen, dan staat ons voor den geest dit treffend versje van Guido Gezelle Den eersten stap herstelt men nooit zoo dient hij vast en onverstrooid gesteld te zijn, op God geleund, met kracht van leer en les gesteund. De kinderen moeten voorbereid worden tot de plech tige Communie en daarom gaan ze naar de leering die gegeven wordt twee jaar langdoor hun parochie priesters den Donderdag te 1 1 u. voor de jongens den Zaterdag te 1 1 u. voor de meisjes. Toekomende week zal gevraagd en uitgelegd worden de I0e les uit den Catechismus. Zouden de ouders niet eens kunnen nagaan of de kinderen hun lessen leeren en... kennen

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 2