Kerstlied Stille Nacht 2 Een kindje... Aan U, o Jesus Een kindekijn... Muziek Don N. Vondervorst Menschen, ziet, na veel verlangen is voltrokken 't eeuwig woord. Hebt gij niet die schoone zangen Omtrent middernacht gehoord De Messias is geboren, Zongen d'Englen luider stem, Gaat hem zien Geen hoop verloren. Herderkers van Belhleem. Hebt gij niet die ster zien dalen Zij verlichtte het heelal Maar de schoonste harer stralen Scheen op een armen stal, Daar is 't dat Maria baarde, In het midden van de nacht Den Verlosser van de aarde, 't Wonder Kind zoo lang verwacht. 1 Stille nacht, heilige nac i Alles zwijgt, d'aarde wacht Jubelende engelen doorklieven de lucht. Blanke wieken in blinkende vlucht. Juicht, de Redder is daar (bis) Stille nacht, heilige nacht 't Wonderwerk is volbracht De Almacht ligt hier in menschelijk stof, Hoort hoe de englen ons zingen zijn lof. Schenkt den Heiland uw hart (bis) 3 Stille nacht, heilige nacht Eeuwenlang al verwacht Godes Moeder met zorgen vervuld Heeft haar Kindjen in doekjes gehuld. Groet den Heer van 't heelal (bis) 4 Stille nacht, heilige nacht 't Godlijk wicht, vreedzaam lacht 't Steekt zijn handjes naar u schoon vooruit. Liefde spreekt uit zijn blikjes zoo luid Vrêe de menschen op aard (bis) 5 Stille nacht, heilige nacht In dit Kind met wat kracht Straalt de liefde van God uwen Heer Komt en knielt vóór zijn kribbeken neer Jezus roept u tot Hem. (bis) (Slotverzen) Zoete Jezus, hemelsch Kindje, Hoor ons groet en liefdebee, Wees ons makker, wees ons vriendje, Voer ons ten Hemel meê. Refrein (voor 'i volk) In blij gezang Klinke onze stem Gods zoon verkoren Is ons geboren In Bethlehem XV eeuw Refrein. Een kindekijn is ons geboren in Bethlehem des hadde Herodes toren dat scheen aan hem. 1. Drie coninghen uut Orienten quamen uut Jerusalem, si vraechden waer is gheboren die coninc der Joden wi saghen in Orienten die sterre sijn, wi comen om te aenbeden dat kindekijn. 2. Doe Herodes dat vernam, dattet kint gheboren was, hi wert toornich ende gram ende hi ontsach hem das, dat hi verliesen soude sijn rike groot, hi pensde hoe hi brenghen woude dat kint ter dood. 3. Herodes vraechde die coninghen, waer dat kint gheboren was. Sie seiden te Bethlehem binnen, als ons die propheet las dat daer comen soude een heer also groot, die al die werelt verlossen soude mit sinen doot. Nu bidden wi den kinde dat Jesus is ghenant, dattet ons allen wil brenghen hier boven int soete lant, daer hem die enghelen singhen tot aire tijt des gonne ons die hemelsche vader ghebenedijt I

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 2