Goddelijke Diensten Drukk. Ch. Temperman, Meenenstraal, 23, Yper. Men gelieve, üoor de regeling van Diensten en aanvraag Van Missen, zich te wenden tot den E. H. Maes, onder pastoor, Cartonstraat, 6. December Donderdag 25, HOOGDAG VAN KERSTDAG. Gen. Absolutie aan de Derde-Ordelingen. Er worden drie Solemneele Missen gezongen de Kerstmis te middernacht (kwart vóór 12 u. indrukwekkende plech tigheid van het aanbrengen van 't kindeke Jesus in de kribbe. .De kerk zal geopend worden te 1 1 1-/4 u. Na middernacht wordt niemand meer binnengelaten. Op de Sol. Nachtmis volgt een gelezen Mis van dankzeg ging) te 7 u. de Herdersmis te 10 u. de plechtige Hoogmis. Gelezen Missen te 6 u. en 6 1/2; 8 u., 8 1 /2 en 9 u. alsook te I 1 1/2 u. s' Namiddags te 3 u. Sol. Vespers en Lof. Daarna korte toespraak door den Z. E. H. Deken en uitvoering van Kerstliederen. Er wordt veel volk verwacht in de Diensten van Kerstdag Vrijdag 26, tweede Kerstdag. Te 7 u. sol. zielmis voor Vr. Marie Bagein-Huyghe, Rijsselstraat.'s Avonds kwart vóór 5 u., Sol. Vespers en te 5 u. plechtig Lof. ZONDAG 28. Onder de H. Mis van 6 en 7 u., alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Na Vespers en Lof, Congregate. Dinsjag 30. Sol. zielmis voor Vr. Victorine Van- deputte-VenneerschBruggesteenweg. Woensdag 31Sol. zielmis voor den Heer Rosier Bomert-Rietbergen, Dixmudestraat. Januari Donderdag INieuwjaardag. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen.Te 9 u. Hoogmis.'s Avonds kwart vóór 5 u. Sol. Vespers en te 5 u. plechtig Lof. Vrijdag 2, eerste Vrijdag der maand. Te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus, akte van Toe wijding en zegen met het Allerheiligste. 's Avonds, te 7 u. plechtig Lof en korte onderrichting. ZONDAG 4, feestdag Van den zoeten naam Jesus. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Harte bond der mannen en jongelingen.7 Te 8 1/2 u. sol. zielmis voor Vr. Leonie Lowier, Pilkemstraat. Te 11 1/2 u. zielmis voor den Heer Van Wonterghem, van wege den Beenhouwersbond. Dinsdag 6, Driekoningsdag. Gen. Absolutie voor de Derde Ordelingen. Te 7 u. Gezongen Mis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Te 9 u. Hoog mis. 's Avonds, kwart vóór 5 u.. Sol. Vespers en te 5 u. plechtig Lof. Zaterdag 10. Te 10 u. Sol Huwelijksmis voor den Heer Marcel Verhoeven en Juff. Maria Waterbley, Kalf- vaart, alsook voor den Heer Jules Waterbley en Juff. Marg. Bostyn, Oude Houtmarktstraat. ZONDAG 1 1, feestdag Van de H. Familie. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. Onder het Lof, plechtige toewijding van al de Chris tene huisgezinnen der parochie aan de H. Familie. ZONDAG 18. Onder de H. Mis van 7 u. alg. Communie voor de plechtige Communicanten van 1930, alsook yoor de kinderen van de groote en kleine leering. Van 18" Januari (feestdag van S.-Petrus' Stoel te Rome) tot 25" Januari (feestdag der Bekeering van den H. Paulus) wordt de Internationale Bidweek» gehouden, om van God af te smeeken eenheid van geloof onder al de christenen. Dinsdag 20. Te 7 u. gezongen Mis voor de Hee ren Roger en Armand Persyn. ZONDAG 25. Onder de H. Mis van 6 en 7 u., alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Na Vespers en Lof Congregatie. De eerste Sint-Maartenskerk,, na den oorlog, was anders niet dan een schamele barak, op het Min- nèplein... En daar werd, op Kerstdag 1919, het eerste kribbeken opge richt... Welk een mooi en schilderach tig tafereeltje, met die groep lieve kinderen, die thans flinke jon gelingen zijn geworden

Tuinklokke (1930-1940) | 1930 | | pagina 4