Goudkorreltjes Goddelijke Diensten Door het huwelijk verbonden 10 Januari, Marcel Verhoeven en Maria Waterbley, Kalfvaart. 10 Januari, Jules Waterbley en Marg. Bostyn, Oude H outmarktstra at Mocht Gods zegen, eerst en vooral Gods kinderzegen, rusten op onze nieuwgehuwden. In den Heer ontslapen 22 Déc., Maria Caunu (1881), echtg. van Julien Devincke, Boesinghestr. 27 Dec., Laurent Parmentiers (1871), echtg. van Maria Parent, Bruggesteenweg. 29 Dec., Rosalia Pierloot (1861), wed. van Louis Marmenont, Cartonstr. Heer, geef hun zielen de eeuwige ruste Als een engeltje, op de vleugelen zijner eerste onschuld, is ten hemel gevlogen den 9 Januari, Elisabeth Desmedt (14 Dec. 1930), dochtertje van Gerard en Elvire Beernaert, Slachthuisstraat. Lief engeltje, bid voor ons bij Onzen Lieven Heer. Leer tijd verliezen om te bidden, en ge zult er veel gewonnen hebben voor uwen arbeid. De zieleblik wordt dieper, naarmate het hart reiner wordt. Een horloge denkt lang, eer zij zegt welk uur het is. Praatzucht is veelal een kind van de zelfzucht. Zoo ieder over zijn stiel praatte, zou men minder dwaasheden vertellen. Spreek over de afwezigen, alsof zij aanwezig waren. Januari ZONDAG 25. Onder de H. Mis'van 6 en 7 u. alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te 8 1/2 u., sol. zielmis voor den Heer Hector Lammers-D'Hulst, Bruggesteen weg. Te II 1/2 u., zielmis voor Heer en Vrouw Désiré Dewilde, alsook voor Vrouw Martha Dewilde- Dewulf, Noordlaan. Dinsdag 27Te 7 u., sol. zielmis voor den Heer Laurent Parmentiers, Bruggesteenweg. Woensdag 28. Te 7 u., sol. Mis, ter gelegenheid van het patroonfeest van den Z. E. H. Deken, die deze Mis zal opdragen tot geestelijk en tijdelijk welzijn zijner parochianen. Te 9 1/2 u. sol. huwelijksmis voor den Heer Jos. Decock en Juffr. Antoinette Pauwels, Sur- montstraat. Donderdag 29. Te 7 u. gelezen zielmis voor Vr. Victorine Vandeputte-Vermeersch, Bruggesteenweg. Februari ZONDAG 1, Septuagesima. Te 7 u., H. Mis en a'g. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 8 I /2 u. zielmis voor den Heer Pieter Obijn, Oude Veurnestraat. Te II 1/2 u., zielmis (jaargetijde) voor Vr. Laurence Mahieu-Ley, Hondstraat. Maandag 2, Onze Lieve Vrouw Lichtmis. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis voor de Congreganisten. Kwart vóór 9 u. plech tige Keerswijdingen Processie; daarna te 9 u., Hoogmis. 'sAvonds kwartvóór 5 u. Sol. Vespers en plechtig Lof. Dinsdag 3. Te 7 u., gezongen Mis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Woensdag 4.Te 7 u., sol. Mis voorWeled. Mevr. Merghelynck. Donderdag 5. Te 7 u. zielmis voor Vr. Victorine Vandeputte-Vermeersch, Bruggesteenweg. 'sAvonds te 6 u., Heilige Uur tot die zegenrijke oefening wordt iedereen uitgenoodigd. Vrijdag 6, eerste Vrijdag der maand. Te 7 u. sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus. s Avonds te 7 u. plechtig Lof en Sermoen. ZONDAG 8, Sexagesima. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten.1 e I I 1/2 u. zielmis voor Vr. Elisa Vanderghote-Roose. Na Ves pers en Lof, Congregatie. Woensdag 11«Verschijning van O. L. Vrouw Onbe vlekt te Lourdes. Te 7 u. H. Mis ter eere van O. L. Vrouw. Donderdag 12. Te 7 u. sol. zielmis voor Vrouw Victorine Vandeputte-Vermeersch, Bruggesteenweg. ZONDAG 15, Quinquagesima. Te 7 u., H. Mis en alg., Communie voor de plechtige Communicanten van 1 930, alsook v' de kinders van de groote en kleine téeTTTlg. Na de Hoogmis, plechtig «Te Deum» ter gelegenheid van de negende verjaring der kroning van Z. H. Pius XI, Paus en Koning. Te 1 I 1/2 u., zielmis voor den Heer Jos. Bauwens en huivr. Alice Ossieur. Naar aanleiding van het Veertig-uren-gebed (zie ons artikeltje op tweede bladzijde), Vespers en Lof te 5 u., waaronder Sermoen door E. H. De Busschere, onder pastoor op Sint Niklaas. Dinsdag 17.Te 7 u.gezongen Mis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Woensdag 18, Asschen-Woensdag. Vóór de H. Mis van 7 u., plechtige wijding der asch.Asschenkruiskens worden gegeven alle kwartieruurs van af 6 u. tot 8 1/2 u. Donderdag 19. Te 7 u. sol. zielmis voor Vrouw Victorine Vandeputte-Vermeersch, Bruggesteenweg. ZONDAG 22, Zondag van de Vasten. Onder de H. Mis van 6 en 7 u., alg. Communie voorden H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te 11 1/2 u., zielmis (jaargetijde) voor den Heer Emile Van Cappel. Na Vespers en Lof kwart vóór 4 u., eerste Passie- Sermoen door E. H. Paul Sobry, leeraar in de Rhetorika aan het klein Seminarie te Rousselaere. Daarna is er Congregatie. Woensdag 25, Vrijdag 27 en Zaterdag 28, Quater temperdagen van den Vastentijd geboden vasten en vleeschderving. Drukk. Ch. Temperman, Meenenstraat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 4