Goddelijke Diensten in weenend grafgezang, wanneer zij, zwaar en bang, het zwijgende hart van een gestorven christen ten grave begeleiden... hetzij zij oermanend den uurslag slaan van den tijd, die ons met seconden- getik de eeuwigheid invoert den Angelus kleppen, wegens het groot mysterie van een God die mensch is geworden om ons menschen tot goden te maken de Zondagmissen luiden en lang- dringend ver zoeken ter Communiemis, waar gij schouder aan schouder, hart aan hart, den Liefde-God gaat nutten ter Hoogmis waar gij, om uwen Herder geschaard, met hem, allen voor ieder en ieder voor allen, het altijd durend Offer opdragen komt. Zij bidden met en voor ons O dierbare parochianen van St-Maartens, Gij allen, geloovigen van Yper hier aanwezig, laat uw klokken uw gansche leven, dag aan dag, ten hemel voeren dat uw leven, op den galm uwer klokken, worde één gebed bidt met uw klokkendie u tot bidden dringen. Laat uw heele leven één gebed met uw klokken ten hemel zwieren dan zullen uw klokken, wan neer de dood uw leven heeft beëindigd, uw lippen heeft versteven, voortbidden voor u hun lange doodsgebed en u binnenleiden daar waar jubelend dreunen de paasch- klokken der eeuwige Verrijzenis. April ZONDAG 26. Onder de H. Mis van 6 en 7 u., alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te 8 1/2 u., zielmis voor den Heer Polydor Baratto, van wege de Congre gatie Sint-Maartenskring. Te II 1/2 u., zielmis voor de familie Gillis-Louwyck, Neermarkt. Na Vespers en Lof, is er Congregatie Maandag 27. Te 7 u., Sol. Mis voor den Heer Rosier Bomert, Dixmudestraat. Dinsdag 28. Te 7 u., Zielmis voor bijzondere overledenen. Te 10 1/2 u., Sol. Mis (vergadering der Eerw. H. H. Pastoors van de Dekenij Yper). Vandaag en volgende Dinsdagen wordt, te 7 3/4 u., de H. Mis opgedragen tot zielelafenis van den Heer Cesar Butaye, Boesinghestraat. Donderdag 30. 's Avonds, te 7 u., opening der Meimaand oefening van het Heilig Uur gehouden in vereeniging met de Allerheiligste Maagd Maria. Mei Vrijdag I. Te 7 u.. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus en akte van Toewijding.'s Avonds, te 7u., plechtig Lof, met akte van Eereboet en kort Sermoen. ZONDAG 3. Te 7 u., H. Mis en alg. Commu nie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 8 1/2 u., Sol. Zielmis voor den Heer Camille Larnou-Missiaen, Bruggesteenweg. Te II 1/2 u.. Zielmis voor Vrouw Octavie Desramaut, Weduwe van Leopold Delahaye, Slachthuisstraat. Maandag 4. Feestdag van het H. Bloed van Onzen Heer Jesus-Christus. H.. Bloedprocessie te Biugge. Dinsdag 5. le 7 u., Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Urijdag 8. Eerste der vijf Vrijdagen welke het feest van het H. Hart voorafgaan. Men viere die Vrijdagen met H. Mis en Communie. ZONDAG 10. Te 7 u,, H. Mis en alg. Commu nie voor de Congreganisten. Te 8 1/2 u.. Sol. Ziel mis voor den Heer Henri Vandaele, Kaaistraat. Te I 1 I/2 u.Zielmis voor Vrouw Martha Vandevoorde- Demarez. Boterstraat. 's Namiddags, te 4 u., ver trekt uit St-Maartenskerk, de Bedevaart der Congregatiën naar de nieuwe Kapel, opgericht ter eere van O. L. Vr. van 1 huyne, op Brielen-Watermeulen sermoen door E. Pater Timotheus, capucien. Maandag II, Dinsdag 12 en Woensdag 13, zijn de- Kruisdagen ingesteld om Gods zegen te bekomen,, inzonderheid voor de vruchten der aarde. Telkens ver trekt de Kruisprocessie te 7 1, 2 u. uit de Hoofdkerk, en de sol. Kruismis wordt gecelebreerd, om 8 u., den Maandag in St-Jacobs, den Dinsdag in St-Niklaas, den Woensdag in St-Maartens. Donderdag 14, Ons Heer Idemelüaartdag. Al de Goddelijke Diensten gelijk 's Zondags. Gen. Abso- solutie met vollen aflaat voor de Derde-Ordclingen. Plechtige herdenking van den Wereldbrief Rerum Novarum onder de Hoogmis, feestpredikatie door E. H. Ghyssaert, leeraar te Brugge. Op Vrijdag 15, begint de jaarlijksche Novene ter eere van God den H. Geest het Veni Creator wordt luidop gelezen vóór iedere H. Mis en het Veni, Sancte Spiritus gezongen, 's avonds onder het Lof. Die Nooene is verrijkt met bijzondere aflaten. ZONDAG 17. Onder de H. Mis van 7 u., alg. Communie voorde Plechtige Communicanten van 1930, alsook voor de kinderen der groote en kleine leering. Te 1 1 I /2 u.. Zielmis voor Heer en Vrouw Huygebaert- Verhaeghe, Janseniusstraat. Dinsdag 18. Ie 7 u., Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Zaterdag 23. Vigilie of vooravond van Sinxen r geboden vasten en vleeschderving. Te 6 1/2 u.. Plechtige Wijding der Doopvont en te 7 u., Sol. Mis. ZONDAG 24, Hoogdag van Sinxen. Volle aflaat te verdienen, op de gewone voorwaarden, mits een parochiale kerk te bezoeken en de beloften van het H. Doopsel te vernieuwen deze beloften zullen van op de predikstoel onder al de HH. Missen voorgelezen worden. Gen. Absolutie met vollen aflaat voor de Derde Orde- lingen. Te I I I /2 u., Zielmis voor den Heer Charles Temperman, Meenenstraat. Te 3 u., Sol. Vespers en Lof, waaronder Sermoen door E. H. Bouteca, be stuurder der Vakschool. Daarna, oefeningen der Congregatie. Dinsdag 26 en Woensdag 27, wordt Onze Lieve Heer thuis gedtegen naar de zieken en kranken der parochie Dinsdag binnen de stad en Woensdag buiten de stad. Woensdag 27, alsook Vrijdag 29 en Zaterdag 30, zijn Quatertemperdagen geboden vasten en vleeschderving. Donderdag 28. 's Namiddags te 5 u., vertrekt uit St-Niklaaskerk de jaarlijksche Bedevaart der stad Yper naar de Kerk der Pateis Capucienen, alwaar O.L.Vrouw middelares aller genaden bijzonder vereerd wordt. Drukk. Wed. Ch. Temperman, Meenenstraat, 23, Yper.

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 4