Qeeft geen ergernis Prijsuitdeeling Uit onze Kerkregisters Qoudkoreltjes Handwerk De Zomer is weer in 't land, en met den Zomer zijn de lichte en korte kleedjes weer voor den dag gekomen. Christene vrouwen en meisjes vergeet uw plichten niet. Gij kunt schoon gekleed zijn maar toch zedig. Schoon gekleed gaan, dat moogt ge maar zedig zijn, dat moet ge. Denkt er aan Het is een strenge plicht waarvoor gij eens verantwoording zult te geven hebben. Als gij later voor Onzen Lieven Heer zult staan, zou Hiju eens kunnen wijzen opal degenen die, door uwe schuld, voor eeuwig zijn verloren gegaan. Door uw schuld, verstaat gij dat Gij zult geen ergernis geven... Onze gedoopten Werden door het H. Doopsel tot Gods kinderen her boren 22 Juni, Juliana Clabau, d. v. Charles en Maria De- man, Groote Markt. 1 Juli, Maria Van Bost, d. v. Camille en Rachel Scha- ballie Rijsselstraat 33. Onze gehuwden Hebben zich, aan dsn voet van Gods altaar, door den huwelijksband aan elkander verbonden 9 Ju-ii, Denis Delvordre en Thérèse Ramault, Car- tonstraat. 10 Juni, Michel Wollaert en Maria De Bever, Kalf- vaart. 26 Juni, Daniel Pyck en Simone De Sadeleire, Pen- nestraat. Onze afgestorvenen Verlieten dit aardsche tranendal, versterkt en bereid voor de groote reis naar de eeuwigheid, door de laatste hulpmiddelen onzer Moeder de H. Kerk 14 Juni, Georges Vandenberghe (1904) z. v. Camiel en Elisa Verbeke. 17 Juni, Léonie Knockaert (1850), wed. van Henri Carlens, Dixmudestraat. 17 Juni, Juliette Domicent(l 849), wed. van Alphonse Hof, Dixmudestraat. 24 Juli, Amelie Leclercq (1840), wed. van Henri Ver- biese, Veurnesteenweg. 28 Juli, Maria Leclercq (1849), Cartonstraat. Als een engeltje is Pierre Dequeker (19 Maart 1931) zoontje van Gerardus en Maria Benouwt, Rijsselstraat, het huis van vader en het wiegje van moeder op 26 Juni ontvlogen, omhoog naar het eeuwig Huis waar ons aller Vader woont, waar Maria, ons aller Moeder, ons verbeidt. Vroeg in de veeren, Vroeg in de kleeren. De morgenstond heeft goud in den mond Eén rotten appel in de mande maakt alle gave fruit tot schande Sparen en duren zijn goede geburen. Nog enkele weken, en het lange schooljaar zal bekroond worden door de prijsuitdeeling. 'tSchijnt dat vele kinderen van onze onderwijsgestich ten hoogst tevreden zullen zijn over den bekomen uitslag. Mochten zij dan met blij gemoed genieten van de wel verdiende vacantie De prijsuitdeeling heeft plaats Voor de jongens Donderdag 23 Juli, te 9 1/2 u. in St-Vincentiuscollege (Boliingstraat). Maandag 3 Augustus, te 2 l/2u.. voor de leerlingen der St-Aloysiusschool. Dinsdag 4 Augustus, te 2 1/2 u., voor de- leerlingen der St-Michielsschool. Voor de meisjes. Maandag 20Juli, te 9u.,in't gesticht der H. Familie (de Steursstraat). De jongere leerlingen gaan nog ter school tot daags vóór Tuindag. Donderdag 23 Juli, bij de Rousbrugge-Damen (Ma- loulaan) te 10 u. voorde bewaarklassen en te 4u. voor de middelbare en lagere afdeeling. Don 'erdag 30 Juli, te 3 u. voor de bewaarklassen der St-Jozefsschool (Meenensteenweg, Potyzeen Kalfvaart). Zaterdag I Augustus, te 9 u., voor de andere klassen der St-Jozefsschool. Zaterdag 1 Augustus, te 9 u., voor de bewaarklassen van de «Zusters Lamotte»Mariaschool(Rijsselstraat) en H. Harteschool (Capucienenstraat). Woensdag 5 Augustus, te 2 l/2u. voor de hoogere klassen van de Zusters Lamotte Donderdag 6 Augustus, te 2 1/2 u. voor de lagere klassen van de Zusters Lamotte Vrijdag 7 Augustus te 2 1/2 u. voor de lagere school en de bewaarklassen van «O. L. Vrouw van Thuyne (Beluikstraat) bestuurd door de Zusters der H. Familie. Den eersten stap herstelt wen nooit Zoo dienthij vast en onverstrooid gesteld te zijn, op God geleund, met hracht oan leer en les gesteund. (Guido Gezette) Onze vlijtige schoolkinderen leeren toch zulk schoon handwerk maken Handwerk van alle slag en soort. Twee tentoonstellingen zullen daar een nieuw bewijs van leveren De eene wordt gehouden in de St-Jozefsschool (Mee nensteenweg) op Zondag, Maandag en Dinsdag van de Tuinweek, van 9 tot 12u. en van 2 tot 5u. De andere, in 't Gesticht der HFamilie (de Steurs straat), zal de handwerken laten zien vervaardigd door de leerlingen der middelbare Beroepschool en der lagere afdeeling. Die merkwaardige tentoonstelling is open van Zaterdag ln tot Woesdag 5n Augustus, telkens van 8 tot 1 I u. en van 2 tot 5 u. De toegang tot beide tentoonstellingen is vrij en koste loos. Aan belangstelling zal het voorzeker niet ontbreken.

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 2