PAROCHIEBLAD VAN YPER Octobermaand Christus Koning TWEEDE JAARGANG 1931 NUMMER 8 DE TU IN KLOKKE inzonderheid van Sint-Maartens zondag 27 september 't Is de maand van den Rozenkrans. Hoe heerlijk dichtte over hem Guido Gezelle O Rozenkrans, Maria's blommmenkroone, Gij, troost van al dat christen name draagt, Zijt welkom, daar gij, altijd even schoone. De deugden beeldt van d' onbevlekte Maagd. Bij dag en nacht, in droeve en andre tijden, Uw kracht vrrsterke mijn hert en mijn gemoed En immer wordt beproeving, last en lijden. Door uw gebed, mij dragelijk en zoet. O Rozenkrans, 'k en duc'nte niet te sterven, Zoo 'k steune op u en blijve aan u getrouw. En nooit en zal Maria mij onterven Die al mijn hope op hare goedheid bouw. Christene menschen, weest dat in Octobermaand indachtig. ■Komt eiken avond ter kerke naar het Lof, naar de schoone oefeningen van de Rozenkransmaand. God zal 't u zegenen En Maria zal zoo moederlijk op u neerzien I Op Zondag 25 October viert de Katholieke wereld het feest van Christus-Koning Zij viert, telken jare, op den laatsten Zondag van Octobermaand... Het feest van den Koning der koningen 1 De dienst dien Hij van ons vraagt is een dienst van Liefde. De belastingen die Hij ons oplegt Alleen de belasting der liefde. Maar in zijn Goddelijke Liefde is Hij de machtige, de groote, de eenige Vorst al is zijn kroon een doornen kroon, al is zijn scepter een riet, en zijn koningsmantel niets dan 't purper, 't donkerroode van zijn Goddelijk Bloed. Koning van onze gezinnen. Koning zij Hij van onze gezinnen I Nooit werd het huisgezin bestormd als nu. Genotzucht en zinnelijkheid breken zooveel huizen af Waar genotzucht en zinnelijkheid binnendrongen, daar vluchtte het huiselijk geluk weg. En waar 't geluk heenging, is Hij mêe buiten gegaan, Hij de Koning Christus. Waar Hij heerscht, niet alleen i'n zijn steenen beeld op de schouw, maar in de haiten, daar is vrede en geluk. Hij zegent, Hij zalft waar een wonde is. Hij steunt vader bij zijn dagelijks werk Hij helpt moeder bij 't grootbrengen en 't opvoeden der kinderen. Hij bindt oudeis en kinders saam. Hij maakt dat ieder Christen gezin een kerkje wordt, waar Hij meeleeft het wel en wee van 't gezin, en waar Hij zelf het kruiske van 't huis- ke helpt dragen. Want Hij weet beter dan wie ook wat het is... een kruiske te dragen. Koning der gemeenschap. Hij is de Koning der gemeenschap. Met fanfare en met licht, met trom en gezang werd Hij uitgeroepen als de Koning van gemeenten en Provincies. Waar de gedachten en belangen uiteenloopen waar de strijd om 't dagelijksch brood menschen tegen men schen opjaagt; waar de bittere concurrentie vrienden naar mekaar scheef doet kijken waar geld twist brengt onder familie daar komt Hij, de Koning, ons zeggen «Bemint malkander». Daar komt Hij ons leeren dat groote gebod van liefde. Daar leert Hij ons dat er nog iets anders is dan handel en erfenis, dat er een hemel is dien we door liefde verdienen moeten. Daar leert Hij ons mekaar te vergeven wat we misdeden, uit liefde tot Hem die... immer vergeeft. Koning van landen en volkeren. Mochten ze tot Hem gaan, alle landen en volkeren, zooals de drie koningen gingen tot Hem gaan, de Chris ten volkeren, Hem huldigen als den vredevorst en hun geschillen bijleggen, uit liefde tot Hem. Mochten ze tot Hem gaan, de miljoenen heidenen, zwarten, bruinen, gelen, tot Hem gaan, opdat hun zielen wit zouden worden in 't water waarmede Hij reinigt. Mocht Hij de groote Koning zijn, die allen aan zijn Hart mag drukken, met één groot liefdegebaar. Hij de Koning, die zich dagelijks nog offert voor zijn volk Wiens bloed dag aan dag druipt over zijn volk in liefde en vergiffenis. Mocht ons dierbaar volk van Yper Zijn volk zijn 1 Hij heersche over ons, de Liefdevorst, de Christas- Koning I

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 1