Goddelijke Diensten Retraite LJit onze Kerkregisters Zondags de HH. Missen te 6 u., 7 u., 8 1/2 u. IOu., (Hoogmis) en te I 1 1 2 uVespers en Lof te 3 u. In de wee/; de HH. Missen te 6 u. 6 1/2 u. 7 u. en kw. vóór 8 u. Het dagelijksch Lof thans te 6 1/ 2 u. en van af Maandag 5 October, te 5 u. September ZONDAG 27. Onder de H. Mis van 6 u. en van 7 u. alg. Communie voor den H. Hartebond der chris- tene vrouwen en jonge dochters. 's Namiddags is er Congregatie. October Donderdag I's Avonds te 6 1/2 u., oefening van het Heilig Uur ingeleid door E. Pater Moere Is S.J. Vrijdag 2 Te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus, met alg. Communie en Akte van Toe wijding. 's Avonds, te 6 1/2 u., plechtig Lof en Sermoen. Zaterdag 3. Feestdag van de H.Theres a van het kind J esus. Te 7 u. Sol. Huwelijksmis voor den Heer Gerard Coucke (Cuerne) en Juffr. Victoire van Batenburg Elverdinghestraat. Te 10 u. Sol. Huwelijksmis voor den Heer André de Booser (Gent; en Juffr. Liane Petit, Slachthuisstraat. ZONDAG 4.Feestdag van den H. Franciscus van Assisië Gen. absolutie voor de derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Harte bond der mannen en jongelingen. le I I u. 1/2 ziel- mis voor M' Camiel van Wonterghem en dochter, Noordlaan. In S'Jacobskeik begint de plechtige Octaaf ter eere van O.L. Vrouw van den H. Rozenkrans. Op alle week dagen, onder het Lof van 7 u., Sermoen door E. Pater Aerts, Dominikaan. Dinsdag 6. Te 7 u. Zielmis voor de Heeren Ar- mand en Roger Persyn. IVoensdag 7. Feest fag van O. L. Vrouw van den Rozenkrans. Donderdag 8. Kwart vóór 8 u., zielmis voor M' Rosier Bomert, Dixmudestraat. Zaterdag 10.Te 10 u., Sol. Huwelijksmis voor den Heer Alf. Speybrouck (Roeselaere) en Juffr. Aurore Valcke, Korte Meerschstraat. ZONDAG 11. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganistrn. *8 Namiddags, te 4 u. gaat de Bedevaart van den H. Rozenkrans uit, op Sint Jacobsparochie. IVoensdag 14 Feestdag van den H. Donatianus patroon van ons Bisdom. Zaterdag 17. Te I 1 u. Sol. Huwelijksmis voor den Heer Herman Lamoral (Kortrijk) en Juffr. Mane-José Rommens, Dixmudestraat. Zondag 18. Onder de H. Mis van 7 u. alg. Com munie voor de plechtige Communicanten van 1930 en 1931 alsook voor de kinderen van de groote en kleine leering. Algemeene Missiedag Missiepreek onder al de H. H. Missen en bijzondere omhaling voor de voortplanting des Geloofs. Dinsdag 20. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Ar- mand en Roger Persyn. ZONDAG 25. Feest van Christus Koning Alg. Communie, onder de H. Mis van 6 en van 7 u., voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te 10 u. plechtige Hoogmiss' Namid dags is er Congregatie. Op Dinsdag 27 en IVoensdag 28 is er Generale Berechting voor de zieken en kranken der parochie. Men gelieve een der Heeren Geestelijken te verwittigen. Zaterdag 31Vigilie (of vooravond) van Aller! eili- gen geboden vasten en vleeschderving. Biechtgele genheid van af 3 u. en heel den avond. Al de Congreganisten en jonge dochters van Yper worden uitgeuoodigd tot de «Retraite» of geestelijke afzondering, die zal gegeven worden vanaf Maandag 28 September tot Donderdag 1 October. Het doet waarlijk de ziele deugd, gedurende enkele dagen, met ingetogen stemming Gods woord te aanhoo- ren en te overwegen. Daartoe schikt de lieve kapel van St-Jacobscong:gatie (St-Jacobsstraat 26). Nietééne Con- gregamste mag daar ontbreken De Retraite wordt gepredikt door E. Pater Andlies, Redemptorist uit Roeselaere. De geestelijke oefeningen zijn geschikt als volgt Maandag 28, Dinsdag 29, IVoensdag 30 Septem ber, te 6 1/2 u., H. Mis en korte onderrichting, gevolgd door een tweede Mis. 's Avonds te 7 ure. Lof waaronder Sermoen. Donderdag I" October, slu ting der retiaite te 6 1/2 u. H. Mis met algemeene Communie, laatste onderrich ting, Pauselijke zegen en Te Deum. Namens den Raad der Congregatiën Juff. A. BEESAU, Sl-Maartcns Ju ff. G. CORNILLIE. St-Pieiers. Juff. M. DONCK, Si-Jacobs. Juff. I. CORNILLIE, St-Hiklaas. Onze gedoopt n 9 Sept., Antoine Dochy, z.v. André en Lucie Ver mast, Elverdinghestraat. Onze gehuwden 2 Sept., Camille Depoorter (Zuidschote) en Emma Petit, Vandcpesreboomplaats. 5 Sept., Marcel Simoens en Madeleine Waterbley, Kalfvaart. 23 Sept., Richard De Vos (Sichem) en Agnès Dubois Slachthuisstraat. Onze afgestorven» n 17 Sept., Achille Deblock (1859) echtg. van Eugenie Lewylle, Korte Meerschstraat. 18 Sept., Gustaaf Caenepeel(1864)echtg. van Emma Deceuninck, Kalfvaart. Drukk. Wed. Temperman, Meenenstraat, Yper

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 4