Zielgredichtje Kerkregisters Verwarming Aan wien heeft God, aan wien die kwam naar Hem te trachten, 't zij vroeg of late, aan wien ooit zijn genade ontzeid Zoo bidt voor allen dan, die, eens de dood gesmakend, verschenen zijn voor Hem die gaf zijn dierbaar Bloed ten besten, opdat elk, dit strijdperk uitgerakend, eens kome in vrede, en erve 't alderhoogste goed Ja, bidt, en blijft, ook gij die bidt, uwe ure wakend, want niemand weet wanneer of hoe hij sterven moet Q uido Qezelle. Door het doopsel h-rboren 25 Sept., Walter Stevens, z. v. André en Germa ne Vandermarlier-, Neermaikt. 27 Sept., Roger Pil. z. v. Charles en Marie Leclair, Lange Meersch. 29 Sept., Monique Vanderhaeghe, z. v. Amand en Alice Cluyse, De Haernestraat. 3 Oct., Eliane Delperdange d. v. Maurice en Mathilde van Ruysevelt, Mondstraat. 6 Oct., Jozef Lamoot, z. v. Gerard en Marie Dolfen, Boterstraat. 1 1 Oct.. Willy Vanrenterghem z. v. Arthur en Zulma Desmet, Veurnesteenweg. 1 1 Oct., Cyriel Van Neste z. v. Achiel en Martha Bovyn, De Haernestraat. 18 Oct., Francine Stamper, d. v. Odiel en Magdalena Billiaert, Boomgaardstraat. 19 Oct., Ghislena Devacht, d. v. Jozef en Marie Claeys, Cartonstraat. Door het huwelijk verbonden 3 Oct., Gerard Coucke en Victoire van Batenburg, Elverdinghestraat 3 Oct., André de Booser en Liane Petit, Slachthuis straat. 10 Oct., AlfonsSpeybrouck en Aurore Valcke, Lange Meersch. 17 Oct., Herman Lamoral en Marie-José Rommens, Dixmudestraat. 22 Oct., Maurice De Haene en Marg. Weyne, Dix mudestraat. 28 Oct., Michel Lahoutte en Martha Lahoutte, Elver dinghestraat. In den Heer ontslapen 25 October, Placidus Glorie (1859) echt. van Marie- Louise Deseure, Korte Thouroutstraat. Op centrale verwarming van St-Maartenskerk valt niet te peinzen. Weet gij hoeveel zulk een installatie on geveer zou kosten Volgens de beraming die we lieten opmaken niet minder dan 350 duizend fr. Vóór den oorlog was St-Maartens in 't geheel niet verwarmd. En daarom is er, van Staatswege, geen cent oorlogschade te verkrijgen zelfs niet om stoven aan te koopen En toch mogen we niet gedoogen dat ons volk, gedu rende de wintermaanden, het niet zou kunnen of willen uitstaan, in St-Maartenskerk. We mogen niet gedoogen dat onze parochianen slechter zouden bedeeld zijn dan de parochianen van andere kerken. Reeds verleden jaar hebben wij Tvoor gezorgd dat St-Maartens voorzien werd met kostelijke vo-ttapijten of matten. Ons volk heeft ten minste niet moeten lijden aan koude voeten. Daarmee echter volstaat het niet. Onze Kerkraad, die zijn uiterste b-st doet om aan de parochian-n, niet alleen kerkelijke schoonheid maar ook al het mogelijke com fort te verschaffen, heeft beslist vijf gioote stoven in St-Maartens te laten plaatsen. Zij zullen 'n deugdoende verwarming geven en, ongetwijfeld, 'n geze lige stemming aan onze god lelijke diensten bijzetten. Een dier stoven is bestemd voor de kaoel achter het hoogaltaar. En van dan af, zal het Allerheiligste Sacrament bewaard blijven in die heerlijke afgesloten kapel, op het autaar dat versierd is met de prachtige schilderij van het Laatste Avondmaal Daar is het ook dat de vroegmissen, 's winters, zouden kunnen opgedragen en de H. Communie uitgereikt worden. Het zal niemand verwonderen als we zeggen dat de verwarming van onze reusachtige Kathedraal, aanzienlijke onkosten zal vergen. En de Kerkfabriek, met hare normale inkomsten, kan onmogelijk dien last dragen. Zouden er niet een aantal parochianen te vinden zijn die elk ten minste 50 fr. willen storten om St-Maartens van kolen te voorzien Ten huize zal eens aangebeld worden bij de meest begoede parochianen. En we zijn overtuigd dat hun vrijgevigheid ons uit d-n nood zal hel pen. Alle bijdragen, ho- gering ook, zullen met dankbaar- h-id aanveerd worden door de Heeren van de Kerkraad alsook door de Eerw. Heeren Geestelijken van St-Maar tens. Te beginnen met Novembermaand wordt maandelijks, op den Iaatsten Donderdag der maand Onze Lieve Vrouw van Thuyne ter eere een Sol. Mis gezongen, te 7 u., ter intentie van de weldoeners onzer kerk. Onder de weldoeners komen eerst en vooral zij allen die hel pen zorgen voor de verwarming. Vrienden van het H. Hart en gij zijt het allen Onze Lieve Heer verwacht u op het Heilig Uur daags vóór den eersten Vrijdag, *8 avonds van 6 tot 7 u.

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 2