Goddelijke Diensten Onze Octaaf November ZONDAG 29. Onder de H. Mis van 6 en 7u. alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Te 8 I /2 u. sol. Mis voor Vr. Weckesser, Dixmudestraat. Te 1 1 u. 1/2 zielmis voor den Heer Albert Depuydt, Noordlaan. 's Namiddags, te 3 u., Vespers en Lof, waaronder openingssermoen der plechtige Octaaf ter eere van de H. Barbara. De schikkingen der Octaaf worden afzonderlijk vermeld. Maandag 30, St-Andiriesdag. In St-Maartenskerk wordt vandaag een tombe gesteld met den historischen rooden pelder, ter herinnering aan de leperlingen die om kwamen in een volksoproer (1303). December Dinsdag I. Te 7 u.( zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Woensdag 2.Kw. vóór 8 u., gez. Mis voor M' K. Phlypo (fundatie). Vrijdag 4, eerste Vrijdag der maand en feestdag aan de H. Barbara, patrones der goede dood. Te 9 u., sol. Jaargetijde voor Juffr. Worme. ZONDAG 6.Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voorden H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 1 1 I /2 u. zielmis voor de afgestorven leden van het stedelijk Pompierskorps.'s Namiddags, te 3 u.. Ves pers en Lof met slotsermoen en processie ter eere van O. L. Vr. van Thuyne en van de H. Barbara. Maandag 7. Te 9 u. Sol. Jaargetijde voor de familie De Bruyne (fundatie). Dinsdag 8, feestdag aan O.L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u,. H. Mis met alg. Communie ter intentie van de Congreganisten. Kw. vóór 8 u., zielmis voor Mr Rosier Bomert.Te 9 u., sol. Jaargetijde voor M' Nap. Meerseman (fundatie). Kw. vóór 5 u.t sol. Vespers en te 5 u. plechtig Lof. Woensdag 9.Te 7 u., Jaargetijde voor Juffr. Marie de Moucheron (fundatie). Donderdag 10.Te 7 u.t Jaargetijde voor Mr Karei de Moucheron (fundatie). ZONDAG 13. Te 7 u, H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. Te 11 u. 1/2 Zielmis voor de afgestorven leden van den Bakkersbond. s' Namid dags vergadering der Congregatie. Maandag 14. Te 9 u., Sol. Jaargetijde voor de fa milie De Bruyne (fundatie). Dinsdag 15. Zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Woensdag 16.Te 7u. sol. Gulden Mis of Messias Mis ter eere van het Goddelijk Moederschap van Maria. Vandaag, alsook Vrijdag 18 en Zaterdag 19 zijn de Quatertemperdagen van den Advent geboden vasten en onthoudingsdag. Donderdag 17. Te 7u., Jaargetijde voor M' Louis Bouckenaere (fundatie). Vrijdag 18. Te 7 u. gezongen Daaldermis ZONDAG 20. Onder de H. Mis van 7 u. alg. Communie voor de plechtige Communicanten van 193CP en 1931alsook van de groote en kleine leering. Maandag 21Te 9u. Sol. Jaargetijde voor de- familie De Bruyne (fundatie). Dinsdag 22 en Woensdag 23 is er Gen. Berechting- voor de kranken en zieken der parochie. Donderdag 24, Vigilie of vooravond van Kerstdag r geboden vasten- en onthoudingsdag.Gelegenheid om' te biechten van af 3 u. en heel den avond. Vrijdag 25, Hoogdag van Kerstdag. Gen. abso lutie aan de Derde-Ordelingen.Er worden drie solem nele Missen gezongen de Kerstmis te middernacht' (kw vóór 12 u. indrukwekkende plechtigheid van het aanbrengen van 't Kindeke Jesus in de kribbe te 7 u. de Herdersmis te 10 u. de plechtige Hoogmis. Gelezen Missen te 6u. en 6 1 /28u.8 l/2en9u. Te II 1/2 u. zielmis voor Vr. Sylvie Gruwez-Loonis en Vr. Irma Gruwez-Salomé, Boterstraat. 's Namiddags te 3 u. sol. Vespers en Lof. Daarna- korte toespraak en uitvoering van Kerstliederen. Kerstdag is geen onthoudingsdag iedereen is het toegelaten vleesch te eten. Heel de stad zal meedoen in onze groote Octaaf ter eere van S. Barbara. Het openingssermoen is gesteld op Zondag 29 No vember, te 3 1/2 u. (Sol. Vespers te 3 u.) Avondsermoenen Op de weekdagen, van Maandag 30 November tot Vrijdag 4 December, plechtig Lof te 6 u. De gezangen zullen uitgevoerd worden door het zangkoor van St-Pie- ters (30 Nov.), van St-Jacobs (I Dec.), en St-Niklaas (2 Dec.), de «Schola»van St-Vincentiuscollege(3 Dec.)' en het zangkoor van St-Maartens (4 Dec.). Onder het Lof, zal telkens het machtig woord van E. Pater Haverbeke, Dominikaan uit Leuven, onze christelijke overtuiging wakker schudden. In groot getaL zal het volk van Yper opkomen naar die roerende, deugd zame sermoenen. Onderrichtingen 's morgens De onderrichtingen van 's morgens, onder de H. Mis van 7 u., zijn bijzonderlijk bestemd voor godvruchtige zielen, en zulke zijn er vele God zij gedankt, op St-Maar- tensparochie. Na iedere oefening zal men de relikwie van de H. Bar bara laten vereeren. Confrérie of Broederschap Wat de Confrérie van de H. Barbara betreft, wij brengen hier ter herinnering dat iedeie maand het H. Sacrificie der Mis opgedragen wordt ter intentie van de levende en afgestorven leden van de Confrérie of Broederschap dat de leden, bij hun afsterven, recht hebben op een zielmis dat de inschrijving in de Confrérie (2 fr.'s jaars) kan gedaan worden bij Juff. Lernould, Boesinghestraat. Drukk. P. Boudry-Temperman, Meenenstraat, Yper

Tuinklokke (1930-1940) | 1931 | | pagina 4