DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN IEPER 1932 ZONDAG 7 FEBRUARI Dankbetuiging De Vastentijd DERDE JAARGANG NUMMER I DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE verschijnt tienmaal 's aars Cartonstraat, 6 Postcheck 2 7 9.2 3 0 V ij houden eraan wij, uw priesters Pastoor-Deken en Onderpastoors allen te bedanken die, verletten jaar, onze parochiale werking in een of ander wijze onder steund hebben. Hulde en dank, vooreerst aan de vlijtige verspreidsters van de Tuinklokke, die geen moeite ontzien om ons blad regelmatig in alle huizen te bestellen. De aangroeiende belangstelling van onze parochianen voor hun parochie kerk is grootendeels hun werk. We bes atigen ook met blijheid dat or.s blad gretig gelezen woidt en in menig buis weigerlijk bewaard. Na enkele jaren, als 't God belieft, zullen onze trouwe lezers een mooie en kostbare collectie bezitten. Zij die riet tot Sint- Maartenfparochie behooren wor den vriendelijk verzocht den prijs van hun abonnement 1932 op de postcheckrekening van E. H. Maes ^Car- tonstiaat, 6, leper) te villen storten nr 279.230. Hulde en dank, ten tweede, aan orze goede Congie- ganisteneen keurbende van deftige en g< dvruchtige jonge dochters. Bij hen vinden wij steeds dienstvaardige en onvermoeibare apostels voor allerlei Katholieke Actie missiewerken, patronaat, broederschappen, processie, Eucharistische Kruistocht, enz. Hulde en dank, ten derde, aan de vele leden van onze twee H. Harteborden met hun verkleefde ijveraars en ijveraarsteis die heel de parochie stichten en steunen, door hun gezamenlijke H. Communie, cp eersten en laatsten Zondag van iedere maand. Het verheugt or s erop te mogen wijzen dat, gedurende het jaar 1931, in onze kerk alleen, 53.600 H.Communieën uitgedeeld werden: 6.200 meer dan 't vorige jaar. Voor heel de stad leper, in 't jaar 1931, bedroeg het getal H.Communieën: 426.300, d.i. een vermeerdering van zestien duizend. Eindelijk dienen onze beide zangkoren, samen met hun verkleefden Kapelmeester, met lof en dank vermeld om de toewijding en den kunstzin waarmede zij onze kerke lijke diensten opluisteren. Goddank, St-Maartens ge mengd zangkoor staat op goeden, vasten voet. Het wil steeds vooruitgaan, en ziet uit naar de medeweiking van nieuwe krachten zangeis en zangsters, springt maar bij, en helpt mee tot de uitvoering van het grootsche Alleluia, uit den Messias van Haende). Die merkwaaidige uilvoeiirg wordt op touw gezet voor' het hoogfeest van Paschen Wij hebben 't geleerd in onzen Catechismus 't is een tijd van boetvaardigheid en godsdienstigheid Asschewoensdag De veertigdaagsche Vasten begingt met Assche woensdag. Telken jare, op dien dag, verricht de H. Kerk een eenvoudige doch roerende ceremonie zij kruisteekent ons voorhoofd met asrche, en prent ons in 't geheugen deze ontzettende gedachte Gedenk, o menscb, dat gij stof zijt en tot stof zult wederkeeren Laten wij allen, V oensdag a. s., «cm een assche- kruiske gaan en den H. Vastentijd goed inzetten, in geest van boete en versterving. Eiken Donderdag Sluit u aan, zooveel mogelijk, bij de leden van de Gedurige aanbidding Sedert enkele weken is dit schoon werk heringericht en de leden komen regelmatig, den Donderdag, elk een half-uurke aanbidding doen vóór het Allerheiligste, in onze stemmige Sacrakapel. Heeft Onze Lieve Heer het H. Sacrament niet inge steld, cnörrmeer: opdat het zoude wezen een gedach tenis van Zijn Liefde en van Zijn Heilig Lijden»? Is de devotie to' het H. Sacrament niet de devotie bij uitmun tendheid? Hier woont en verblijft Onze Lieve Heer zelf. God en mensch, de levende Christus; hier is Hij tegen woordig, die voorbijging al goeddoende en vóór ons zoo onzeglijk geleden heeft... Komt! Laat u inschrijven in dit Liefdewerk en kiest uw half uur uit van aanbidding. Komt! De Meester is hier en Hij roept u Eiken Vrijdag Dringend bevelen wij de kruiswegoefening aan, die gehouden wordt den Vrijdagavond, telkens na het Lof. Aan die heilzame oefening zijn bijna ontelbare aflaten verbonden, alle toepasselijk op de zielen des Vagevuurs. Onder den gemeenschappelijken Kruisweg wordt de Stabat Mater» in 't Vlaamsch gezongen. Men vindt den tekst daarvan in Hosanna op bladzijde 257.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 1