Op Ons=Heer Hemelvaart SINKSEN Dar» zijn we blijde... Plechtige Communie Ter eere van de beste en de grootste der Moeders, viert de Meimaand, viert Maria's maand! 's Morgens, HMis en Communie, 's avonds het Lof met Rozenhoedje, aan't autaar van O.L. Vrours vanThuyne. Let er eens goed op, als gij op Ons Heer Hemelvaart in de Hoogmis zijtna het Evangelie gezongen te hebben, zal de Diaken, den kaarse-dopper nemen en de Paasch kaars uitdooven. De Paaschkaars, ge weet wel die schoone, groote kaars die daar staat, in 't middenkoor, waar ge woonlijk 't Evangelie gezongen wordt ze werd zoo heerlijk bezongen, en ze verbeeldt Onzen Lieven Heer, Jesus-Christus, die levend oprees uit het graf. De Paasch kaars is het zinnebeeld van den verrezen Christus. Veertig dagen bleef Christus nog met zijne Apostelen, om dan ten hemel te klimmen. Veertig dagen ook brandt de Paaschkaars in de kerk, tot dat, in de Hoogmis van O. H. Hemelvaart, de diaken zal gezongen hebben De Heer Jesus nu, na tot zijne Apostelen gesproken te hebben, Toerd opgenomen in den hemel en heeft plaats genomen aan de rechterhand Gods. Dan zal de Diaken de Paaschkaars uitdooven Jesus is ten hemel geklommen en wordt aan onze oogen onttrokken. Ze waren bedroefd, de apostelen, toen Jesus ten hemel was geklommen. Weistonden ze reeds vast in hun geloof, sinds dat Jezus verrezen was. Zijne Godheid was voor hen een bewezen feit. Maar om dat geloof nu te gaan prediken, voelden zij zich nog zoo onbekwaam om dat geloof te gaan belijden, voelden zij zich nog zoo krank. De tegenwoordigheid van Jesus was er voor hen nog zoo noodig. En toch was Jesus ten hemel gevaren. Hij wist dat ze daarom zouden droefgeestig zijn, maar, zegde Hij hen, uw droefheid zal in blijdschap veranderen Hij beloofde hun den H. Geest te zenden, die hen zou komen ver lichten en versterken. En daarna waren de apostelen met O. L. Vrouw dagelijks bijeengekomen, en zij hadden gebeden in afwachting van de komst van den H. Geest. En werkelijk, na tien dagen, toen ze weerom samen waren, had er een groot gedruisch plaats, dat ver in 't rond werd gehoord en toen verscheen er over de hoof den van elk, een vurige tong, en ze waren met den H. Geest vervuld, en ze spraken menigvuldige talen. 't Was alsof de apostelen nu andere menschen waren geworden verlicht en versterkt, zonder vaar of vrees, zijn ze aan 'twerk gevallen, op reis, op missie, op stich ting; en na korte jaren was het christen geloof einde en verre verspreid, en zij zelf... zij hebben, als martelaren, met hun bloed de waarheid betuigd van hun leering en geloof. Dat is de verheugende gebeurtenis, de nederdaling van den H. Geest over de apostelen, die wij met Sinksen in de H. Kerk vieren. Volgen wij, met Gods genade, het voorbeeld na der Apostelen. Veel en vurig moeten we bidden, opdat over elk van ons de H. Geest nederdale met zijn licht en zijn sterkte. Bidden en werken, meewerken met Gods genade, opdat het Rijk van Christus onder alle volkeren tot heil zier zielen verspreid worde Wij, dat is uw Priesters, uw Pastoor en Onderpas toors. Wij zijn zóó blijde en gelukkig Als wij het volk zien aangroeien des Zondagsin deH. Mis, en vooral in de Hoogmis Als wij op de gestelde Zondagen de Heilighartebonders talrijk en stichtend zien ter H. Tafel naderen Als wij, op Zon- of wekedag bijzonder op de eer ste Vrijdagen 't getal der Communiën zien toenemen: Als wij onze schoolkinderen zoo trouw op hunnen post zien, zoo naarstig aan het werk, zoo vlijtig en god vruchtig Als wij onze Congregaties en patronaten en 't flinke Jeugdverbond voor Ka'holieke Actie zien bloeien door 't getil en den ijver van hun leden Als wij vele kindertjes, kleine, kleine kleuterkens mogen 't hoofdje en het zieltje wasschen met het water van het heilig Doopsel Als wij u den weg zien opgaan van eer en deugd, van voldoening in uw huiselijk leven, van voorspoed in uw zaken Wij, uw Priesters zijn zoo blijde als het u wel gaat, als gij gelukkig zijt. Wanneer is 't Als 't God belieft, zal de plechtige Communie plaats hebben zooals telken jare, op H. Drievuldigheidszondag, d. i. den Zondag na Sinxen bijgevolge op 22 Mei. 'n Heele gebeurtenis te wege, in menig huisgezin en ook in de parochiekerk. Nu reeds gelieve men acht te geven op de drie vol gende punten Leering of kapelle Ten eerste, dat de kinderen regelmatig verwacht worden in de groote leering of Kapelle te II u., iederen Maandag, Woeasdag, Donderdag en Zaterdag.Zij zul len ondervraagd worden in de week van 10 tot 1 7 April, over de 1° tot de I 1® les in de week van 17 tot 2 April, over de I 2 tot 19' les in de week van 24 April tot 1 Mei, over de 20° tot 28°les in de week van 1 tot 8 Mei, over de 29° tot 36° les in de week van 8 tot 15 Mei, over de 37etot 4l°les; De schikkingen der bijzonderste oefeningen van de laatste week van I 5 tot 22 Mei en van den dag der plechtige Communie zullen later medegedeeld worden. Voorbeeldig Ten tweede, vragen wij aan de kinderen dat zij een voorbeeld zouden zijn voor de anderen. Het moet te zien zijn dat zij zich bereiden tot die groote daad van hun leven vlijt en gehoorzaamheid, thuis en in de schoolbeleefd heid en welgemanierdheid godvruchtigheid in het bidden hunner dagelijksche gebeden en in het bijwonen s' Zon dags, van Hoogmis, (te 10 u.j Vespers en Lof (te 3u.); daarenboven worden zij dagelijks verwacht in de H.Mis„ elk in zijn parochiekerk.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 2