Goddelijke Diensten In St-Niklaas 17 April, te 8 u. voor Jules Den Exter en te 9 u. v. Irma Rubben wed. van Henri Gouwij. 24 Apiil, te 8 u. v. August Seghers, en te 9 u. v. Justine Fever, echtgenoote van Frans Verscheore. 1 Mei, te 9 u. v. Leonie Noyelle. 8 Mei, te 8 u. v. wed. Ryckaert. April ZONDAG 17. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Com munie voor de plechtige Communicanten van 1930 en 1931alsook voor de kinderen der groote en kleine lee ring.Te II 1/2 u., zielmis voor Vr. Cardinael-Bryon, Rijselstraat. Dinsdag 19. Te 7 u. zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn.Te 10 1/2 u. plechtige Hoogmis, naar aanleiding van de vergadering der Eerw. Heeren Pattoors uit de Dekenij Yper, Donderdag 21Te 7 u. Sol. zitlmis voor Juff. Peene, Groote Markt. Zaterdag 23. Te 9 1/2 u. Sol. huwelijksmis voor den H. Pierre Vanderghote en Juff. Lucienne Hollebeke, Veurnesteenweg. ZONDAG 24. Te 7 u., H. Mis en alg. H. Com munie voor den H. Hartebond der Christene vrouwen en jonge dochters. Te 8 1/2 u., Sol. zielmis voor den H. Henri Vandaele, Kaaistraat.Te II 1/2 u.zielmis voor Vr.Julie Vangheluwe-Versaevel en haar dochter Julia Delanoy, Elverdinghestraat. 's Namiddags, ver gadering der Congregatie. Maandag 25, Sint-Marcusdag. Te 7 1/2 u., Kruisprocessie uit St-Maartens naar St- Pieterskerk, al waar de Sol. Mis gezongen wordt om 8 u. Donderdag 28. Te 7 u., Sol. Mis ter intentie van de weldoeners onzer kerk. Mei ZONDAG I. Te 7 u., H. Mis en alg. H. Com munie voor den H. Hartebond der mannen en jongelin gen.Te 8 1/2 u. Sol. zielmis voorVr. Depuydt- Abeel, Surmontstraat. Te II 1/2 u., zielmis voor H. en Vr. Constant Waterbley-Wyckaert, Boomgaardstraat. Maandag 2, Dinsdag 3 en Woensdag 4, zijn de Kruisdagen ingesteld om Gods zegen te bekomen, inzonderheid voor de vruchten der aarde. Telkens vertrekt de Kruisprocessie te 7 1/2 u. uit de Hoofdkerk en de Sol. Kruismis wordt gecelebreerd, om 8 u. den Maandag in St-Jacobs, den Dinsdag in St- Niklaas, den Woendag in St-Maartens. Dinsdag 3. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Ar mand en Roger Persyn. Donderdag 5, Ons Heer Hemeloaartdag. Al de goddelijke diensten gelijk 's Zondags. Gen. absolutie met vollen aflaat voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis en alg. H. Communie voor de leden van St- Maartenskring Onder de Hoogmis, te 10 u., plechtige herdenking van den Wereldbrief Rerum Novarum met feestpredicatie door E. H. Beel, leeraar in de H. Schrift aan het Groot Seminarie, te Brugge. Op Vrijdag 6, bevint de jaarlijksche novene ter eere" van God den H. Geest het Veni Creator wordt luidopgelezen vóór iedereH. Mis en de Seauer.tie «Veni, Sancte Spiritus gezongen, onder het I of. Die novene is veriijkt met bijzondere aflaten. Vrijdag 6. Eerste der oijf Vrijdagen welke het feest van het H. Hart voorafgaan. Men viere die Vrijdagen met H. Mis en Communie. Te 7 u., Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus en akte van toewijding 'sAvondsteó 1/2 u.plechtig Lof, met akte van Eereboet en kort Sermoen. ZONDAG 8. Te 7 u., H. Mis en alg. H. Com munie voor de Congreganislen. Te 8 1/2 u. Sol. zielmis voor Vr. Jonckheere-Boulanger, Elverdinghestr. Te II 1/2 u., zielmis voor Juff. Julia Van den Hende, gevraagd door de familie Brouwers, Oude Houtmarkstr. Te 3u. Vespers en Lof.Te 4 u. stipt vertrekt uit Sint-Maartens de Bedevaart der Congiegatiën naar de Kapel van O. L. Vrouw van Thuyne. te Brielen-Water- meulen. Maandag 9, Feestdag oan het H. Bloed van O. H Jezus-Christus. Zaterdag 14. Vigilie of vooravond van Sinksen r geboden vasten en vleeschderving. Te 6 1/2 u.r Plechtige Wijding der Doopvont en te 7 u. Sol. Mis. Vandaag is gedurige aanbidding in de Kapel der Arme Claren. Zondag 15, Hoogdag van Sinksen. Volle aflaat t« verdienen, op de gewone voorwaarden, mits een paro chiale kerk te bezoeken en de beloften van het H. Doop sel te vernieuwen. Deze beloften zullen van op den predikstoel onder al de H.H. Missen voorgelezen wor den. Gen. absolutie met vollen aflaat voor de Derde Ordelingen. Onder de H. Mis van 7 u. alg. H. Communie voor de plechtige Communicanten van 1930 en 1931alsook voor de kinderen van de groote en kleine leering. Te lOu. plechtige Hoogmis uitvoering der driestemmige Mis van Van Hulse, door het gemengd Koor van St-Maartens, met begeleiding van orgel en orkest. Te II 1/2 u. zielmis voor den H. Jules Den Exter, gevraagd door de samenwerkende maatschappij Spaarzaamheid Te 3 u., Sol. Vespers en Lof, waaronder sermoen. Maandag 16, tweede Sinksendag. Te 9 u. Hoog mis. Te 6 l/4u. Sol. Vespers en Lof. Dinsdag 17. Te 7 u. zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Dinsdag 17 en Woensdag 18, wordt Onze Lieve Heer thuis gedragen naar de zieken en kranken der parochie z Dinsdag binnen de stad en Woensdag buiten de stad. Woensdag 18, alsook Vrijdag 20 en Zaterdag 2/, zijn Quatertemperdagen geboden vasten en vleesch derving. ZONDAG 22, Feestdag der H. Drievuldigheid. Onder de H. Mis van 7 u., zal de indrukwekkende ceremonie plaats hebben van de plechtige Communie, Drukte. P. Boudry-Tempeiman, Meenenstraat, Yper

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 4