Kleine Congregatie Parochiale Leering De eerste Communie van onze kleintjes. H. Sacrameritsprocessis H. Hartemaand 't Lag in den wensch van vele Congreganisten dat •ook een kleine Congregatie van O. L. Vrouw zou op gericht worden voor de meisjes vanaf hun Plechtige Communie. Welnu, de kleine Congregatie komt er. En we ver wachten er het beste van, met Gods gratie, voor t geluk van ouders en kinders. Waar en wanneer Die Congregatie zal gehouden worden, voor de meis jes van de vier parochiën, in de kapel van S. Niklaas pa tronaat, ingang Appelstraat (nevens de Pastorij), den 2en en 4en Zondag van iedere maand, na de Hoogtnis. De oefening zal vóór middag geëindigd zijn. Zalig die ten allen tijde Onder Maria's mantel schuilt, 't Is vergeefs dat aan zijn zijde D' open afgrond hongrig huilt De eerste vergadering der Kleine Congregatie zal plaats hebben op Zondag 1 2 Juni te kwart over 1 I u. Een aandoenlijk schouwspel te wege, op H. Sacra mentsdag, 26 Mei a. s. Wat zal er te zien ziji? Een aantal lieve kleintjes van zeven jaar of nog riet toe, als ze maar bekwaam bevonden werden een aantal lieve kleintjes uit de St- Michielsschool (Elverdinghestraat) en de stadsmeisjes school, die al.en te zamen, in de groote St-Maartenskerk, hun eerste heilige Communie zullen doen onder de H. Mis van 7 u. Och, 't zijn nog engeltjes, zoo schoon en zoo zuiver: Ze kunnen bidden tot zoete J sus tot Onze lieve Vrouw, tot Gods Engelen en Heiligen, met hunne oogskes toegenepen. met hunne handjes te gare en met een godvruchtigheid om al de groote menschen beschaamd te maken De schoone, heiligmakende gratie, die zij in 't Doop sel ontvingen, hebben zij ongerept in hun zieltje bewaard Wat zal hun zieltje, in deze hunne eerste Communie, voor Jesus een levend Tabernakel zijn, veel zuiverder en aangenamer dan ons arm, somtijds zóó versleten en ver- armoed hart, van ons, gedaagde menschen 1 En verlangen dat ze doen Verlangen O wacht niet langer meer Kom in ons hartje neer Die eerste heilige Communie is natuurlijk de plechtige Communie niet, wat betreft het uiterlijk vertoog geen kaarsen noch bloemen worden er aangebracht geen kostelijke kleederen gedregen geen bijzondere onkosten gedaan Maar plechtig, ailerplechtigst is die eerste Com munie, wat betreft de heilige Communie zelf het is de eerste ontmoeting tusschen Jesus en die zieltjes En wilt gij, vaders en moeders, wilt gij het uwe bij dragen tot de plechtigheid van die Communie komt meê met uwe kleintjes gaat ook gij ter heilige Communie. En ik verzeker u tranen van aandoening zullen losbar sten uit uwe oogen en uw hart zal overstroomen Yan ont- zeggelijk geluk. Volgens een voorschrift van Z. Hoogw. Excrllentie den Bisschop van Brugge moeten de kinderen gedurende twee volle jaren worden voorbereid tot de plechtige Communie. Tot de kleine leering of kapelle, d. i. het eerste jaar van de parochiale leering, worden aanvaard de kinderen die geboren zijn in 't jaar 1923; zij zullen opgeteekend worden op Dinsdag 24 Mei, om 8u., in de Sacristie van St-Maartens. Vader of moeder gelieven mee te komen, en hun trouwboekje mee te brengen, alsook een uittreksel der Doopakte van hun kind. 't Is op den Zondag onder h t Octaaf van H. Sacra mentsdag nu op Zondag 29 Mei dat de groote H. Sacram-ntsprocessie uitgaat, te 10 u. De plechtige Hoogmis in de Kathedraal wordt gezon gen, bij uitzondeling, te 9 u. Christene mannen en jongelingen, leden van den H. Har'ebond uwe plaats is in de Processie, met een fakk-1 ot lanteern. Door deelneming van vele geloovigen scholen en Congregaties inbegrepen moet onze H. Sacraments processie een machtige betooging worden van liefde en aanbidding voor Onzen Lieven H *er, in 't Allerheiligste Sacrament. Op den doortocht, ter eere van het Allerheiligste, gelieve men door den opschik van de huizen met vlaggen, licht, bloemen en strooisel, het feestkarakter der H. Sacramentsprocessie te verhoogen De junimaand is nabij. Beziet eens goed het H Hartebeeld het beeld b. v. dat prijkt boven 't hoogaltaar van St-Maartens Hoe heerlijk schoon Hoe sprekend De Zaligmaker schijnt te zegg-n tot elkeen van ons Komt Komt Komt allen tot Mij, die belast en be laden zijt, en Ik, Ik zo/ u verkwikken Ziet Zijn Hart! En leest in Zijne oogen, leest op Zijne lippen, of Hij u niet, och zoo minzaam en vol liefde aanspreekt Ziehier het Hart, dat de menschen zóó bemind heeft, en, helaas, voor zóóüeel liefde, zóóveel onverschilligheid ontvangt Beziet dat Hart zoo immers vertoonde Jesus zich aan de heilige Margareta Maria. Omringd is het van licht; vuur komt er uitgeborreld was dat Hart niet het licht der wereld, een blakende gloed van liefde? Omstren geld is het m«t een kroon van doorneneen kruis staat er in geplant zinnebeelden zijn het van het lijden en den dood. dien Hij uit liefde voor ons verdroeg. Door wond is het van een gapende wondehet H. Hart staat wijd open voor al de ellende van de menschen Toe, brave christene menschen weest niet doof voor Jesus' stem niet onverschillig aan Jesus' liefdeviert de Juni-maand ter eere van het Heilig Hart

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 2