Bloemenhulde Op 3 Juni, feestdag van het H. Hart van Jesus, wordt een groote Missiedag der HKindsheid ingericht te leper. Ziehier het programma van dien rijkgezegenden Missiedag Goudkorreltje Uit onze kerkregisters Op Donderdag 2' Juni, den vooravond van den Feestdag van het H. Hart zal nogmaals de grootsche bloemenhulde gebracht worden door al de schoolkinderen der stad. Knechten en meisjes uit vrije en officieele scholen, zullen met dezelfde geestdrift als vorige jaren komen toegeloopen de kinderen waren steeds Jezus lievelingen, ook zij moeten op 't Feest van Jezus H Hart, in gul kinderlijk betoon het eerst hunne liefdeblijken brengen. Het moet, te 6 u., een stroom zijn van bloemen die van af St-Pietersp'ein heenwenkelt langs de straten om zich, als de wateren in de zee, te werpen in St-Maartens en zich daar uit te bn iden, te 6 1/2, onder de zegenende aimen van't gulden H. Hartebeeld. Roode rozen en purperen seringen, witte leliën en kleurige a qeheren, heel den bloemenschat van den geu- rigen Junimaand moeten ze aanbrengen opdat ze als milde giften uit reine kinderhanden de liefde en trouw vertolken van duizende onschuldige hartjes. Zoo moge bij 't luide lied dat zal weergalmen over de wemelende straten van Yper en door de hooge koorge welven van St-Maartens zich mengen de zang der bloemen die symfoniën zoekt in kleurentaal H. KiridsHeid Dat is het Missiewerk der kinderen Een uitste kend liefdewerk, dat onze missionarissen in de verre heidensche landen helpt en steunt door gebed en kleine bijdragen om aan vele kinderzieltjes den hemel te verzekeren. 's Morgens, algemeene Communie, voor de schoolkinderen, in de vier parochiekerken der stad Te 9 u., plechtige Hoogmis gezongen in St-Maar- tenskathedraal, door de leerlingen van St-Vincentiuscol- lege, met korte toespraak door E. P. Hoornaert, der Oblaten van Maria. Na de Hoogmis gaan de meisjes luisteren naar een voordracht met lichtbeelden over de «Ijsvelden» in d feestzaal van het Christen Volkshuis: die voordracht wordt ook gehouden 's namiddags, te 2 uur, voor de jongens. h en omhaling zal gedaan worden voor het werk der H. Kindsheid. Eert leerzame legende. Een Oostersche legende verhaalt, dat een zeker man aan zijn vriend een stuk klei gaf. EigenaardigDe klei verspreidde een h-erlijkriekenden geur. "Zijt gij muskus of rozenolie?" vroeg de vriend aan de klei, "uw geur bekoort mij". "Ik ben slechts een stuk klei", antwoordde de klei, 'maar een roos heeft in mijn nabijheid gestaan". Snapt ge de beteekenis van deze legende? Verkeer in goede gezelschappen. Vaders en moeders waakt over uwe kinderen. Laat ze slechts met rozen omgaan, met ■onschuldige vrienden of vriendinnen. Door het doopsel herboren 20 April, Jaak Speybrouck, z. v. Gerard en Alice Maréchal, Rijselstraat. 25 April, Rosette Vanleke, d. v. Michel en Marcella Duyck, Dixmudestraat. 25 April, Willy Dehaerne, z. v. Joseph en Helène Lemahieu, Pennestraat. 25 April, Raphaël Pannekoucke z. v. Raphaël en Jeanne Delecluse. Boterstraat. 3 Mei, Paul Erard, z. v. Karei en Maria Darras, Bruggesteenweg. 5 Mei, Yves Clinckemaille, z. v. Fernand en Simone Santy, Rijselstraat. 8 Mei, Fernande Verleure. d. v. Henri en Germaine Schoonheere, Dixmudesteenweg. 9 Mei, Jacques Tiberghien, z. v. Joseph en Marie Flahault, Cartonstraat. 16 Mei, Godeheve Neels, d. v. Marcel en Lizie Claus, Kalfvaart. God beware die lieve kindertjes, naar. ziel en lichaam. Door het huwelijk verbonden 23 April, Pierre Van der Ghote, (St-Jacobs) en Lucienne Hollebeke, Veurnesteenweg. 14 Mei, Roger Pottel (St-Jacobs) en Bertha Del- croix, Paddevijverstraat. 17 Mei, André Cnockaert (St-Maartens) en Rachel Van deD Berghe, Korte Thouroutstraat. 18 Mei, Jozef Bonneel (St-Niklaas) en Marg. Van Limburg, Veurnesteenweg. 19 Mei, Isidore Philippe, (St-Jacobs) en Maria Beun, We v. Jules-L. Vanoverb;rghe, Vandenpeere- boomplaats. Moge Gods zegen, tijdelijke en geestelijke zegen, overvloedig nederdalen over de nieuw gestichte huis- gezinnnen In den K eer ontslapen 16 April, Sidonie Develter (1848), wed. v. Henri Leroy, Casselstraat. 10 Mei, Ernestine Vandenbusscne (1883), echtg. v. Kamiel Cocle Mondstraat. 13 Mei, Marie Allaer (1861), Congretankte, Boe- singhestraat. Mogen de zielen onzer dierbare afgestorvenen door de barmhartigheid Gods in vrede rus', n Amen. Drie lieve kindertjes werden ontrukt aan ce liefde van vader en moeder en opgenomen in Gods schoonen hemel: Orinda Vallaeys (9 April - 15 April 1932), doch tertje van Marcel en Martha Garreyn, Paddevijverstraat. Raphaël Pannekoucke (24 April-1 Mei 1 932), zoontje van Raphaël en Jeanne Delecluse, Bo'erstraat. Georgette Delannoy (14 Januari - 15 Mei 1932), dochtertje van Florent en Maria Versavel, Elver- dinghestraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 3