DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN IEPER 1932 ZONDAG S JULI St Pie ters=processle Vijftig jaar Priester Gewestelijke Jeugddag Plechtige Eere-Mis DERDE JAARGANG NUMMER 5". DE TUINKLOKKE inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE verschijnt tienmaal 't jaar* Cartonstraat, 6 Postcheck 279 230 Op Zor.dag 3 Juli, te 4 u., zal de sckoone St-Pieteis- prccessie langs de volgende straten laien cn megang doen Rijselslraat, Tegelstr., Neeislr., Klaverstr., Rijselstr., Merghelynckttr.Hondstr., Bukkerstr., Grimmikstr, Rijselslraat. Ziellier de volgorde van de groepen 1. Turners. 2. Groep St Pieier De apostelen, cp twee rijen, waaitusschen gedregen wordt een vaaituig kerinneier.de aan St Pieters- vis- schersambt en het Borstbteld ran den Heilige, als Paus voorgesteld. Daarna St-Pit teiskeik van Rome (het graf van den Htiligei en die ook etn zinnebeeld is van de H.Keikop praalwagen, ioorlgetrokken door 25 kin deren dtagende wimpels van 25 volkeren. 3. Groep der H. Qermana. 4. Groep can O. L. Vrouw van Lourdes. 5. Groep der H. QodelieVe. 6. Negen Engelen, volgers de beroemde schilderijen van Fra Angelico, dragende negen Reliquiën in onzt kerk vereerd, en gevolgd door O. L. Vrouw van Smer- ten dragende de H. Kruis-Reliquie. 7. Bloemenwerpeitjes. 8. Het Hoogweerdige, omringd van fakkeldragers en van Eerw. Heeren Geestelijken. Na de precessie, plechtig Lof in de kerk, met gezang door de schoolkinderen. De leerlingen der Rousbrugge-Damen (Maloulaan) zullen feest vieren, op Dinsdag 5 Juli, ter eere van hun hooggeachten en geliefden Bestuurder, den E. H. Nuytten. 't Is vijftig jaar geleden dat E. H. Nuytten een echte en trouwe Ieperling de H. Priesterwijding ont ving. Vijftig jaar dat hij, opvolgenlijk als leeraar, als on derpastoor (te Sysseele), als pastoor (te Bavichove) en thans als Bestuurder van het Gesticht der Rcusbrugge- Demen, den Heere dient, stil en nederig, met onvermoei- den en steeds jeugdigen ijver. Den gevierden jubilaris wenschen wij van harte Ad muitos Annos I Op Zondag 17 Juli a. s. zal het «Vrouwelijk Jeugd-- veibond voor Katholieke Actie een gewestelijken Jeugd dag inrichten, te leper. Heel de katholieke vrouwelijke jeugd van het arrondis sement leper kemt, op dien dag, getuigenis afleggen van haar onveibreekbare gehechtheid aan de H. Keik en van. haar zusterlijk samen voelen. Wie doet er mee De leden der viei aar gesloten gioepeeringen.te weten de Vr. Katholieke Aibeidersjeugd (V. K. A. J. of: Kajotsters); de Boeiinnenjeugdbond (B. J. B.) de Vr. Katholieke Buigersjeugd (V. K. B. J.) en de Vr. Katholieke Studeeiende jeugd (V.K.S. J.)_ De dagorde luidt als volgt Te 10 u Sectievergaderingen; Te 11 1/2 u., Plechtige Mis in St-Maartenskerk Te 2 u., Algemeene vergadering Te 4 u., Plechtig Lof in St-Maartenskerk Te 5 u., Gezellig samenzijn. Moge de gewestelijke Jeugddag van 1 7 Juli, met Gods genade, een zrgedag worden voor de Katholieke Actie in 't lepersche O meisjes van Vlaanderen, geen offer gespaard Ten strijd dan, uit liefde voor altaar en haard 't Is een zegen voor een parochie deugdzame en god vruchtige jongelingen te zien opgroeien tot het hoogheilig Priesterschap. En nu wordt die zegen aan St-Maartensparochie ge schonken. Als 't God belieft, zal de E. H. Jozef Versailles oudste zoon van onzen dienstvaardigen stadssecretaris op Zondag 31 Juli tot priester gewijd worden inde hoofdkerk van Doornijk en de volgenden Dinsdag, 2 Augustus, te 10 1/2 u. zijn plechtige Eere-Mis opdragen te leper, in St-Maartenskerk. Een gelegenheidssermoen zal gepredikt w orden door E. P. Venantius, Capucien. Voor den nieuwen priester vragen wij een vurig gebed aan al de parochianen en bij voorbaat bieden wij hier onze beste gelukwetschen aan zijn brave ouders, den Heer en Mevrouw Versailles, in wier vreugde wij hartelijk deelen.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 1