Bij de ZUSTERS LAMOTTE. Woensdag 3 Augustus te 2 u., voor de hoogere klas sen der Mariaschool, de Beroepsschoo! en Huishoudklas in de feestzaal der Wenninckstraat. Doiderdag 4 Augustus, te 2 u.t voor de lagere klassen der Mariaschool in de feestzaal der Wennincks'raat. Vrijdag 5 ylugustus, te 9 u voor de bewaarklassen der Mariaschool- in de zaal van de St-Catharinestraat. Vrijdag 5 Augustus, te 2 u., voor al de leerlingen der H. Harteschool (Capucienestr.), in 't lokaal. Bij de ZUSTERS VAN S' JOZEF. Woensdag 3 Augustus, te 2 u.voor de bewaarklas sen van de Meenensteenweg. Potijze en Kalf vaartin de zaal van den Meenensteenweg, Donderdag 4 Augustus, te 2 u., voor de andere klas sen der St. Jozefschool, in de feestzaal van het Christen Volkshuis, St. Jacobsstraat. In O. L. V. VAN THUYNE, Be'uikstraat. Vrijdag 5 Augustus, te 2 u. voor de bewaarklassen en lagere school. Voor leper's Tuindag: De oudere van jaren weten nog te vertellen, met ont roering en geestdrift, over de groolsche plechtigheid van 't jaar 1883, O. L. V. van Thuyne ter eere. 't Was de vijfhonderdste verjaardag van de roemrijke zegepraal van 1383, en dit jubelfeest gaf aanleiding tot een prachtige processie met historischen stoet en.... tot een machtigen toeloop van volk. We staan nu op den drempel van een nieuw Jubelfeest, dat m iet gev erd worden in 1933... Welke zijn de voor uitzichten TUINDAG 1933 Een plan is opgevat, schitterend en heerlijk, een plan dat heelemaal steunt op geschiedenis, op het glorieus verleden der stad Wordt het volledig en nauwkeurig uitgevoerd en daartoe zal iedereen zijn deelname wil len verleenen dan durven wij gerust verklaren dat leper zalmogen fier zijn over zijn Processie of «Ommmeganck» O.L. Vrouw van Thuyne ter eere. Naast Brugge, Veurne en Oost nde, krijgt leper, van af 1933, zijn eigen merkwaardige Processie, die uitgaat op Tuindag. En telken jare, als 't God belieft, komen duizenden en duizenden, van eind en verre, haar bezien en bewonderen. TUINDAG 1932 Een deeltje van de Jubelprocessie, zal nu reeds uitgewerkt worden. Op 7 Augustus a.s krijgen we de Inleiding te zien en het derde deel. Een voorsmaakje van het heerlijke dat moet tot stand komen. I nleidingsgroep De inleidingsgroep stelt de stad voor, op zijn blijdag. Voorop stappen drie hofknapen en dragen de zinne beelden van leperde stadssleutels, de gulden stads- draak en het stadswapen. Een ruiter volgt met de oude stadsvane, het roode dubbel kruis op witten grond. Dan komen de stadsroeper en de stadstrompen deze kondigen dan de inwoners der goede stede het tuinfeest aan. Veertig zingende maagden gekleed in de stadskleuren, food en wit, met ijfteranken in de handen en om het hoofd, zingen uit volle monden het Liedeken van Thuyndagh terwij! de maagd van leper, in heerlijk pronkgewaad, omringd van zes hofknapen die haar breeden mantel dragen, den weg opent voor leper's ommeganck. Hulde van het nieuwe leper aan Maria Deze hulde maakt eigenlijk het derde de 1 uit van de groote Jubelprocessie; zij zal geschieden volgens een oud Vlaamsch g b uik. Beurtelings zullen wij de vier parochiën der stad zien voorbijtrekken. Aan 't hoofd wordt het piocessiekruis gedragen onmiddelijk gevolgd door de Pareerkaars eigendom van ieder parochie. St-Niklaas St-Nikiaas parochie opent de reeks met drie groep-n de Dam .s van Rousbrugge met ht t lieve beeld van O. L. Vrouw der nieuwe Plant, voorafgegaan door de wapei schilden en den kromstaf hunner Abdessen. De Eerw. P.P. Capucienen met hun derde Orde ingen volgen, met de relikwie van den H. Frariciscus van Assisie. Het beeld van O.L.V. van de Vesten Nood zoekt troost wordt vooiafgegaan door een talrijke groep k nd *ren die allen levende bloemen in de handen diagen. Eindelijk het borstbeeld van St-Niklaas met rel kwie. Sl Jacobs Sl-Jacobs parochie volgt met kleine, doch z»er schoone rehkwiekasjes, onder meer deze der H. Apolonia, allen gedregen door Zusiers van den H. Jozef. De groep van O.L.V. van den Rozenkrans zal haar schoon beeld voorafgaan, gedregen door de Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid. St-Pieters St-PietTS treedt op met een relikwieschrijn van de H. Godelieve, twee fierters van den H. Barnardus en Augustinus, twee prachtige borstbeelden, deze van de H Agatha en van St-Pieter, alsook een oud Leven vrouwen beeldje, waarvan de beschildering in 1804 vernieuwd werd. St-Maartens Om te e'ndigen St-Maartensparochie. Voor 't oog der ingetogen menigte zullen hier de schatten der kathedraal te voorschijn komen. Laten wij die slechts opsommen bet kruis van 't oude Therenburg, het borstbeeld van St Barbara, den zilveren arm de relikwie bevattend van St Franciscus de Sales, een sierlijk gedreven zilveren kasj-" met de htiiige gebeenten van den Martelaar Hum- phridus, het zeer kostbaar schrijn van den H. Maximus het zilveren kruis, een eenig kunststuk, 'n splinter be vattend van het hout waarop onze goddelijke Zaligmaker gestorven is, het borstbeeld van St Maarten genoemd het zilveren beeld En hier komt de kostbare afbeelding van O.L.V. van Thuyne, voorafgegaan door een lieve kindergroep, onder bebloemde hoepels doorstappend Door Maria tot Jesus Op het uiteinde der processie treedt de mannenschaar vooruit, midden licht en wierookwolken; dan de geeste lijkheid bekleed met sierlijk kerkgewaad; en tot slot bet Allerheiligste Sacrament, dat schittert als een zon van onder 't gulden baldakijn... Moge leper's ommeganck, Gode welgevallig zijn, en zegen en geluk brengen aan onze goede oude stede I

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 3