PAROCHIEBLAD VAN IEPER DERDE JAARGANG ZONDAG 23 OCTOBER IVHssieplicht Afscheid Leve Christus Koning! 1932 NUMMER 8 DE TUINKLOKKE DE TUINALOAK.E inzonderheid van Sint-Maartei s ADMINISTRATIE T«r*diijnt C artonctr&at, 6 timmnal jaar» Postcheck 579.23 Het ordewooord kregen wij allen van Z. H. Paus Pius XI Iedereen Missionaris I Niet dat wij zeil naar de missiën moeten gaan: daartoe worden uitgelezen zielen geroepen door O. L. Heer. Maar allen moeten wij het onze doen. Wij moeten ▼oor de missiën bidden' dat kan eikendeen en ook geldelijk de missiën steunen. Hoe zullen wij ons best van onzen missieplicht kwijten? We mogen ongetwijfeld geld geven aan zendelingen die we persoonlijk kennen we mogen een voorkeur heb ben voor bepaalde missiën. Niettemin viaagt en wil Z.H. de Paus dal elke Christen mensch een vast aandeel van gebeden en geldmiddelen voor de missiën zou bijbrengen. En daarom heeft de Paus als eerste en bijzonderste mis siewerk ingericht De Voortplanting des Geloofs, ten einde aan bet hoofdkwartier van het missiefront toe te laten grdu- rig de noodige hulp te verleenen waar het meest noodig is. Weet gij 1. Dat het getal heidenen op de wereld nog ont zaglijk groot is meer dan duizend millioen 2. Dat die heidenen nooit het geluk zullen hebben het Ware Geloof te kenner, indien het hun niet wordt gepredikt 3. Dat ons H. Geloof tot hen niet kan worden gepre dikt, indien de H. Keik tot hen geen priesters en missio narissen zendt 4. Dat de priesters en missionarissen ook door de Kerk d.i. door alle geloovigen moeten gesteund en onderhouden 3. Dat daartoe een algemeen missiegenootschap bestaat, dat alle missiën van alle werelddeelen onder steunt, n.l. het pauselijk Genootschap tot Voort planting des Geloofs; 6. En dat bijgevolg alle geloovigen van dat pause lijk missieweik lid zouden moeten zijn... Gedenkt dat allemaal, a.u.b. wanneer onze ijveraar- ■ters uw jaarlijksche bijdrage komen afhalen. En weest mildadig wanneer, op den algemeenen Mis siezondag, 23 October, de schaalcolecte gedaan wordt ▼oor de Voortplanting des Geloofs Op St-Maartensdag, lI Nov. a. s., zullen te G-nt'a inschepen onze twee jonj.e Missiezusters van leper Dame Marie-Xaverius (Juffr. Alice Desquiens) en Dame Marie-Gustavine (Juffr. Gerarda D' lahaye). De eersts vertrekt naar Engelsch Indië, de tweede naar de Philippijnsche Eilanden. Onlangs mochten zij te leper vele blijken van genegen heidalsook milde giften ontvangen. En geerne zijn wij hier, in de Tuinklokke, de tolk van onze dierbare Missiezusters om de lepersche bevolking een hartelijk woord van dank en vaarwel toe te sturen. Belofte is schuld. Volgens belofte, worden al de parochianen en vooral de kinderen vriendelijk uitge- noodigd, op St Maartensdag, I I Nov. a. s., een H. Communie op te dragen ter intentie van onze edelmoedigs zendelingen, ten bate van hun lastig en geliefde m ssiewerk. Elk land, elk konink- of keizerrijk viert zijn hoofd, zijn koning of keizer. En dat moet zoo zijn. Daar bestaat een koninkrijk zooals geen ander. Een kon.nkrijk dat zich uitstrekt over al de landen en vol keren der aarde. 't Is het koninkrijk van Christus God en Mensch, Koning der koningeD, Heer der heeren. Koning der eeuwen. Zijn paleis en Zijn troon heeft Hij gevestigd ginder in den hoogen hemelmaar ook hier op aarde heeft Hij Zijn woorstede en Zijn troon: de kerk en 'tTabernakel. En daarom gaan we onzen Koning vieren op Zondag, 30 Oktober is 't Zijn feestdag. Dien dag zal St-Maartenskerk op haar beste zijn, en de feestpredicatie in de Hoogmis gehouden worden door E.H. Verhaeghe Principaal van 't College. Dien dag hernieuwen wij de toewijding van 't mensch- dom aan het H. Hart. Dien dag zullen onze goede parochianen eraan houden hunne harten, door een goede biecht te maken tot een koninklijken troon, waar Christus, onze Koring, zal ko men plaats nemen in de Heilige Communie Leve Christus Koning!

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 1