Allerheiligen Uit onze kerkregisters T riduum De Qroote Reis Tentoonstelling Daags vóór Allerheiligen ontmoette iemand een be kende, en vroeg hem, of hij soms broers of zusters had, die vóór de jaren van verstand gestorven waren. Helaas! ja», was 't antwoord maar waarom die vraag?» Wel, ik wilde u eenvoudig aan de waarheid herinneren, dat het morgen hun feest is. Zoo is het inderdaad. Allerheiligen is 't feest van alle hemelburgers, die ooit op aarde geleefd hebbjn, of ze heilig verklaard werden of niet. De linderen die stier ven, voordat ze het in 't Doopsel ontvangen genadrkleed hadden kunnen bevlekken, zijn zeker in den hemel. Ze behooren dus tot het getal van Gods Heiligen. Maar ze blijven ook wat ze waren onze broeders en zusters, de kinderen van vader en moeder. Ze stellen nog belang in hun naaste familie... Vergeten wij dus niet, op hun feestdag hun voorspraak bij God in te roepen. Zelfs het heele jaar door mogen wij tot hen bidden het zijn immers Heiligen, Heiligen in den Hemel. Door het doopsel herboren 1 1 Sept., Simone Bonduwe, d.v. André en Adrienne Schoonheere, Pilkemstr. 1 1 Sept., Daniel Maerten, z. v. Marcel en Jeanne Speybrouck, Kiekenmarkt. 12 Sept.. Yolande Verbeke, d. v. August en Emma Ta'on, Vanden Peereboomplaats. 20 Sept., Jean Pierre De Rynck, z. v. Joseph en Alice Battheu. Vanden Peereboomplaats. 2 Oct., Laurent Gillioen, z. v. Honoré en Agnès Didier, Korte Thourhoulstr. 2 Oct., Fr»ns Gova»-rt, z. v. Raoul en Victorine Van Wynen, Dixmudesir. 2 Oct.. Paul Vanhee, z. v. Alfons en Anna Van- denbusscbe. Noordlaan. 6Oct.. JohanCatry.z.v, Paul enYv. Lamoot.Pennestr. 8 Oct., Pauline Van Blanckenberg, d. v. Evarist en Maria Lattignies, Mondstr. Door het huwelijk verbonden 14 Sept., Lucien Dubois (St-Maartens) en Eliana Ollevier, Dixmudestr. 12 Oct., Albert Bekaert (Brielen) en Madeleine Desodt, Paddevijvrstr. 12 Oct., Aimé Feneau (St-Maartens) wed. v. André Lénars, en Emilie Debaere, Groote Markt. 15 Oct. Bertolf Van Raepenbusch (Kortrijk) en SimoneCitteiren, Neermarkt. Inden Heer ontslapen 8 Sept., Louis Delaere (1871), echtg. v. Eugenie Grymonprez, Dixmudestr. 1 1 Sept., Elisabeth Hardy (1914), d.v. Prosper en Ces. Poupaert, Bruggesteenweg. 16 Sept., Sylvie Didier (1873), echtg. v. Sentil Descamps, Dixmudestr. 26 Sept.Febronia Dedulle 1 903) echt. v. Joz. Pinte, Hondstr. 2 Oct., Polydore Nevejans (1869), echtg. v. Alexia Ghys, Veemarkt. 14 Oct., Auguste-Entile Talon (1867), echtg. v. Irma Spilleboudt, Surmontstr. 16 Oct., Georges Comeyne (1893), echtg. v. Martha Wyffels Kort# Thouroutstr. Het Broederschap van de Goede Dood houdt haar jaarlijksch Triduum in St-Niklaaskerk. Op Allerheiligen en Allerzielen s'avonds te 7 u., groot sermoen door E. Pater Vanden Branden, S. J., bestuurder van de H. Hartebonden. De sluiting van het Triduum zal plaats hebben in St- Maartenskerk daar zullen, op Donderdag 3 October, te 6 I 2 u. .onze lieve dooden godvruchtig herdacht worden in de rijkgezegende oefening van het c Heilig Uur Gij houdt van sensatie, nietwaar? Welnu hier is voor U sensatienieuws. Luister! Vele jaren geleden verongelukte in Zwitserland een voerman met zijn wagen. Ter herinnering aan dit treurig feit werd op de plek des onheils een kruis geplaatst met het volgend opschrift: Van hier naar d'eeuwigheid Is niet zoo ver. Om twee uur reed ik uit, Om drie uur was ik er. Sensationeel! Vindt ge niet? Zoowel de gebeurtenis zelf, als dat opschrift. Ja, vooral dat opschrift Echt iets voor 'n film, zoo'n geschiedenis Daar rolt een eenzame kar over den smallen, steileb bergweg. Links en rechts gaapt een ijzig diepe afgrond. De voer man rookt een pijp en neuriet een vroolijk deuntje. Plot seling schrikt het paard, spriagt op zij en het heele geval, voerman, paard en kar, stort enkele honderden meters de diepte in. Eenigen tijd later dicht een vriend van den verongelukte bovenstaand versje. Van hier naar d'eeuwigheid Is niet zoo ver Elke seconde sterven er 'n kleine honderd menschen Dat heet de groote reis De groote reis van oogenblik I Van hier naar d'eeuwigheid Is niet zoo ver Vanavond laten er zich weer duizenden verpesten door de zondeEn morgenMorgen lees ik weer in de dagbladen van doodslagen, van auto ongelukken, van mislukte operatie's, van schielijke sterfgevallen. Van hier naar d'eewigheid Is niet zoo ver Op z'n hoogst 'n tachtig jaren Er bestaat een werk te leper evenals in andere steden dat edelmoedig ijvert om kerkgewaad en be- noodigheden voor den eeredienst te verschaffen aan arme kerken in ons land en vooral in de verre Missielanden. Dat werk dient gesteund en aangemoedigd te worden. Ten minste door een bezoek van U aan de keurige tentoonstelling die ingericht wordt, in de lokalen van c de Zwarte Zusters Rijselstraat, op Woensdag 26 en Donderdag 27 October, telkens van 10 tot 12 a. eir van 2 tot 4 u.De toegang is vrij en kosteloos.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 2