Goddelijke Diensten Wilt ge groot zijn Zielmissen Zondags November ZONDAG 20. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de plechtige Communicanten van 1931 en 1932, alsook voor de kinderen der groote en kleine leering. Als feestviering van de H. Cecilia, wordt de H. Mis van II 1/2 u. opgeluisterd door de Symphorie Ypriana, onder leiding van den Heer Georges Van Eg roo. Maandag 21Feestdag van O. L. Vrouw Pre- sentatie of Opdracht. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Vrijdag 25. Feestdag van de H. Catharina Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. ZONDAG 27. Onder de H. Mis van 6 en 7 u. alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en jonge dochters. Om II u.. na de Hoog mis, plechtig «Te Deum ter gelegenheid van 's Koning s naamfeest.'s Namiddags vergadering der Congregatie. December Donderdag I. 's Avonds, te 6 1/2 u., wordt de godvruchtige oefenirg van het Heilig Uur gehouden, in de Sacrakapel. Vrijdag 2. Eerste Vrijdag der maand. Te 7 u. Sol. Mis ter eere van 't H. Hart van Jesus met alg. Communie. 's Avonds, te 6 1/2 u., plechtig Lof en kort sermoen. ZONDAG 4. Feestdag van de H. Barbara, patro nes der goede dood. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. '«Namiddags feestviering van de H. Barbara te 3 I /2 u. onder het Lof (Sol. Vespers te 3 u.), sermoen over ds goede dood door den Z. E. H. Deken. Op alle dagen der Octaaf (uitgenomen zaterdags), om 6 u,. plechtig Lof ter eere van de H. Barbara en sermoen om 6 1/2 u. door den E. H.Verhaeghe, Princi paal van 't College. Dinsdag 6. Te 7 uzielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Donderdag 8.-— Feestdag van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Gen. Absolutie voor de Derde-Orde lingen. Te 7 u. H. Mis met alg. Communie ter intentie van de Congreganisten. Kw. vóór 8 u. zielmis voor den Heer Rosier Bomert. Te 9 u. Sol. Jaargetijde voor Juff. De Bruyne. ZONDAG II. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. Kw. vóór 4 u., vergadering der Congregatie. Woensdag 14. Te 7 u. Sol. Gulden Mis of Messias- Mis, ter eere van het Goddelijk Moederschap van Maria. Vandaag, alsook Vrijdag 16, en Zaterdag 17, zijn de Quatertemperdagen van den Advent geboden vasten en onthoudingsdage n. Vrijdag 16. Te 7 u. gezongen Daal'', imis ZONDAG 18. Onder de H. Mis van 7 u. alg. Communie voor de plechtige Comrr.urii artr n van 1931 en 1932, alsook voorde kinderen der grcote en kleine leering. Zaterdag 24. Vigilie of Vcoro< end van Kerstdag geboden vasten en onthoudingsdag. Gelegenheid om te biechten van af 3 u. en heel den «vond. ZONDAG 25., Hoog ag ten i^eitiaag. Gen. Absolutie aan de Derde-Ordelingen. Er worden drie- Solemneele Missen gezongen de Kerstmis te midden nacht (Kw. vóór 12 u. indrukwekkende plechtigheid va» 't aanbrengen van 't Kindeke Jesus in de Kribbe)te 7 u. de Herdersmis te 10 u. de plechtige Hoogmis. Gelezen Missen te 6 u. en 6 1/2 u. 8 u., 8 1/2 en 9 u. Onder de Nachtmis en de Hoogmis, zal de driestemmige- Mis van Cesar Franck een prachtweik door het gemengd koor van St-Maartens uitgevoerd worden, met orgel en orkest, onder leiding van den Heer Maur. Baert, Kapelmeester. De mensch is dan alleen groot, als hij knielt, zoo Schreef weleer de katholieke vociman, Louis Veuillot. Dit wil zeggen dat ge groot zijt, als ge 's morgens of 's avonds neer knielt om uw gebed te doen dat ge groot zijt, als gij, waar het heilig Sacrament langs de straat voorbijgedragen wordt, neerknielt om het te aanbidden dat ge groot zijt, als gij neeiknielt in den biechtstoel en ootmoedig uw zonden belijdt dat ge groot zijt, als ge neerknielt aan den Communie bank en uw kranke ziel gaat voeden met Jesus' Lichaam en Bloed. In St-Maartens, te 11 I j2 u. 20 Nov., voor de Iepersche Muzikanten gestorven op het veld van eere, vanwege Ypriana 4 Dec., v. Vr. Jonclheere-Bcularger, Flverdinghestr. 11 Dec., v. de afgestorven leden van het Stedelijk Pompierskorps. 18Dec.,v. de afgestorven leden van den Bakkersbond. 25 Dec., v. Viouw Pinte-Dedulle. Hoi dstraat. In Si-Pieters, te 8 I j2 u. 20 Nov., voor Emiel Versavel. 27 Nov., gez. Mis voor Louis Logier-Windels. 4 Dec., voor A'ph. Desramault. II Dec., voor Henri Hof en zoon. 18 Dec., gez. Mis voor Constant Wateibhy-Ricart. In St-Jacobskerk. 20 Nov., te 7 I /2 u. v. Rachel Vandeimeersch. te 8 1/2 u. v. Remi Lecleere. 27 Nov.te 8 I /2 u. v. de overleden Ouders De- Kervel-Speybrouck. 4 Dec., te 8 1/2 u. v. Math. Caiton huisvr. Parez. I 1 Dec., te 8 1/2 u. v. Fnrrra Veibeke huisvr. De- commer en v. Alois Verbeke. 18 Dec. te 7 1/2 u. v, Emiel Bekeert en huisvr. te 8 l/2u. v, Gustave Dael, huisvr. en dochter. In St-N(klaaskerk, te 8 u. 20 Nov., voor Mr. Ch. Swingedouw, Veurnesteenw. te 9 u. v. Mr. Alfocs Van Haecke, Pcpeiin- ghesteenw. 27 Nov., v. Mr. August Harteel. Statieslr. I 1 Dec., v. Mr. Rene Delobel, Maloulaan. 18 Dec., v. Mr. August Haiteel, Statieslr. Drukk. (-*. Br u dry-Temper man, Meecenstraat, leper

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 4