Onze JVIeisjespatronaten Uit onze Kerkregisters Ons jaarlijksch avondfeest zal plaats grijpen op Zondag 22 Januari e. k. in de feestzaal van den St- Maartenskring... Of het in de smaak valt van de leper- iche bevolking? Niemand die eraan twijfrh! ledereen wil er bij zijn, want onze patronaten staan in de gunst van de leperlingen. Waarom bestaan onze meisjespatronaten? Om te beginnen verschaffen wij aan onze meisjes, jongere en oudere, een deftig verzet en houden ze op die wijze af, van straat en plaatsen waar hun onschuld of deugd mocht in gevaar komen. Maar dat is slechts negatief werk. We trachten daarbij op de meisjes meer opvoedend werk van godsdienstigen of zedelijken aard te verrichten van tijd tot tijd wordt tot haar een deugd doende woord gerichtop gedrag en beleefdheid wordt zorgvuldig gelet en passende opmerkingen gemaakt. De meisjes die het begeeren, worden wekelijks, in afzonderlijke lessen, geoefend in zang, deklamatie, samenspel, en dit onder leiding van bevoegde Juffrouwen. Aldus voorbereid, geven zij soms een gezellig en kunst vol avondfeestje, ten gerieve van hun gezellinnen. Om de aantrekkelijkheid en het nut van het patronaat te ver- hoogen worden de leden nu en dan vergast op een kine' ma-avond, een tombola of iets dergelijks, en wordt eiken zondagavond een ernstig halfuurtje ingelaacht. Klein Patronaat Het Klein Patronaat, voor de kinders van 10 tot 14 jaar, is ingericht in de mooie feestzaal van de Wenninck- straat. Het begint te 4 1/2 u., duurt tot 7 u., en is toe gankelijk voor de kinders van gelijk welke school. Zij worden 's avonds (in 't wintergetijde) naar huis geleid door de partonaatsjuffrouwen. Allerhande spelen zijn er ten haren gerieveijverige Juffrouwen helpen er de kin ders aan het spel en zorgen dat 't er niet te geweldig toegaat. Een plaats is voorbehouden voor diegenen die zittende spelen verkiezen. Er zijn bij de honderd leden. Groot Patronaat Het Groot Patronaat, een zestigtal meisjes onge veer, heeft zijn lokalen in de St-Aloysiusschool. Men wordt er aanvaard van af 14 jaar. Dit patronaat opent 's Zondags van af 5 u. en eindigt met het avondgebed te 7 1/2 u. Zijn welkom: alle def tige meisjes, die zich naar het reglement willen voegen. Wij trekken vooral de aandacht van onze lepersche Dames er op, dat ze best hunne dienstmeisjes naar ons patronaat kunnen sturen, indien ze voor haar het gevaar van straat, kinema en danszaal willen vermijden. Des noods mogen ze, mits voorafgaande verwittiging, het patronaat te 7 u. verlaten. De aanwezigheden worden streng aangeteekend met dag en uur van aankomst en vertrek. Een woordje tot onze weldoeners Elk jaar, ter gelegenheid van ons jaarlijksch avondfeest, komen ons tot ondersteuning van dit schoon werk, milde giften toe, hetzij in geld, hetzij in boeken (biblioteek) of in prijzen (tombola L Wij verhopen dit jaar niet min der dan verleden jaar te mogen ontvangen. Intusschen herinneren wij onze weldoeners er aan, dat zij hun steun geld kunnen storten op de postcheckrekening van E. H. Huyghe, 43663 en bieden hun reeds hier en vooraf onzen innigsten dank. Door het doopsel herboren Sint-Maarlens 28 Nov., Liliana Fieuw, d. v. Marcel en Ma-ia Glorieux. Veurnesteenweg. 4 Dec., Raoul Dehaene, z. v. Joseph en Julia Maton, Hondstraat. 19 Dec., Monique D'haenen, d. v. Frans en Marg. Callens, Cartonstraat. Sint-Pi* Iers 24 Nov., Roland Bonte. z.v. Georges en Irena Struye. 27 Nov., Robert Knockaert, z. v. Henri en Gertrude Swinnen. 4 Dec., Maria Bertier, d. v' August en Malvina De- busschere. 18 Dec., Roland Simoens, z. v. Odilon en Martha Vandenbreul. Sint-Nicolaas 4 Dec., Georges Ladrier, z.v. Gast. en Adr. Coutelle. 7 Dec., Michel Vanderghote, z.v. Jan en Maria Stragier. 18 Dec., Lucien Kesteloot, z. v. Albert en Alice Hahn. Door het huwelijk verbonden 5 int-Maa rtens 3 Dec., Jerome Pinoy (Wevelghera) en Martha Vandenbulcke, Veurnesteenweg. 17 Dec., Gerard Volckaert (Boesinghe) en Ernestine Vallaeys, Hondstraat. 21 Dec., Oscar Deboeuf (Houthem) en Godelieve Verbeke, Dixmudestraat. Sint-Pieters 26 Nov., Achilles Talpe en Bertha Van Canneyt. 29 Nov., Gaston Odent en Agnes Maerten. Sint-Nicolaas 17 Nov., Aloysiu8-Amand Van Eenaeme en Maria Elisa Cool. 19 Nov., Raoul Coffyn en Martha Hondeghem. 21 Nov., Daniel Kerrincks en Paula Populier. 22 Nov., Gerard D'hellem en Raymonde Gouwy. In den Heer ontslapen Sinl-Maartens 22 Nov., Margarita Vens (1901) echtg. van Henri Deroo, Veurnesteenweg. 23 Nov., Henri Lewyllie (1869), echtg. van Eudoxie Vorzigtig, Kaai. 10 Dec., Honoré Masure (1877), wed. v. Euphrasia Baelen, Dixmudesteenweg. 15 Dec., Henri Van Brabant (1851), echtg. van Elodie Verbeke, Bruggesteenweg. Sint-Pieters 28 Nov., Roland Bonte (1932), zoontje van Georges en Irena Struye, 29 Nov., E. ZusterEuphemiaf 1854), uithet Nazareth. 18 Dec., Sophia Ronse (1854), wed. van Petrus Verschoore. 19 Dec., Emmerance-Jeanne Taccoen (1899), doch ter van Jean en Helene Gillis. Sint-Nicolaas 1 7 Nov.,Arth. Coene,echtg. v. Emma Bulcke, MalouF. 25 Nov., Henri Bamelis, wed. v. Sophie Roose. 5 Dec., Marcelline Lebon, echtg. v. Honoré Maes. 13 Dec., August Verscheure, echtg. v. Lucie Morent. 18 Dec., Mar.-L*'Baelde, echtg. v. CharlesWyckhuis.

Tuinklokke (1930-1940) | 1932 | | pagina 2