PAROCHIEBLAD VAN IEPER VIERDE JAARGANG 1933 NUMMER 2 inzonderheid van Sint-Ma art ens ZONDAG 5 MAART Predikatie In St=Maartenskring Palmzondag DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE ADMINISTRATIE ▼er schijnt tienmaal 's jaars 6. Cartonstraat Po.tcheck 279.230 Een deugddoende predikatie is een echte zegen voor ons volk. Vaste n-serm oenen Zulk een zegen wordt ons geschonken,door bemidde ling van E. Pater De Clippele, S. J. Zijn eerste Vas- tensermoen, Zondag II., in St-Maartenskathedraal, heelt de toegestroomde massa gesticht en ontroerd. Die machtige toeloop zal nog aangroeien op de volgen de Zondagen van de Vasten. Vespeis en Lof worden gezongen te 3 1/2 u.; het sermoen begint om 4 u. Uit de vier parochies worden alle goe christenen van leper verwacht in die zegenrijke oeferingen H. Harte- bondera, Congreganistenleden van ons Jeugdverbond voor Katholieke Actie, we rekenen op uw vrome aanwe zigheid Geestelijke Voordrachten Ala voorbereiding tot het vervullen van den Paasch- plicht zullen drie geestelijke voordrachten gehouden worden, in St-Maarttns, op Maandag 3, Dinsdag 4 en Woensdag 5 M-aart. (ALnit, Het zijn juist de eerste dagen van het Heilig Jaar»! Een prachtige inzet! En de predikant is er een die zoo boeiend en innemend de zaken uiteendoet dat men Waarlijk aan zijn lippen hangt E. Heer Verhaeghe, principaal van het St-Vrrcentiuscollege. Het plechtig Lof wordt gezongen om 7 u. en onder het Lof de geestelijke voordracht gehouden. Allen er naar toe Telken jare, op half-vasten (Zondag 26 Maart a. s.) wordt een luisterrijk avondfeest ingericht door onze jonge lingen van St-Maartenspatronaat, Lange Meerschstraat, 7. Zij bereiden zich thars met onverdroten ijver voor, om iets keurigs op te voeren o.m. een fijn blijspel De verloren erfenis enkele kluchtliederen, een komische spectakelscène uit den ouden lijd enz. Dit leuk en prettig avondfeest begint om 6 u. stipt en eindigt om 9 u. Alle vrienden en weldoeners van ons uitstekend jeugdwerk zijn welkom, op voorwaarde dat zij van een uitnoodigingskaart voorzien zijn. Zich te bevragen bij den Bestuurder, E. H. Deconinck, (Wallestraat, I) die ook met innige dankbaarheid elke bijdrage zal ontvangen. Stilaan wordt dat een hoogdag voor het katholiek leper Dat komt door saamhoorigheid en samenwerking. Een dracht maakt macht ook waar het geldt godsdienstige betoogingen. Thans strekt leper tot voorbeeld aan alle steden van het land, omdat wij de eersten de plechtigheid heb ben terruggebracht tot haar oorspronkeiijk-historischen vorm en mede tot haar vroegere grootschheid: een Ko ninklijke hulde aan Christus-Koning De statiekerk Zooals elk jaar komen de vier parochies samen of, om de oude kerkelijke uitdrukking te gebruiken we houden statie in één en zelfde parochiekerk, waar de palmtakken gewijd worden. Ieder parochiekerk komt aan de beurt. Dit jaar gaan we statie houden, om 9 uur. in Sint-Nicolaas. Sedert onze laatste Palmviering is St-Ni- colaaskerk plechtig geconsacreerd; het past dat wij dit jaar de err geven aan dien nieuw-gewijden tempel, waar van overisens de schitterende versiering en meubeleeiing het gebouw gemaakt heeft tot een prachtig kader voor de plechtigheid. Sint Nicolaas met zijn hoog-liggend sanc tuarium, met zijn ambones of leesgestoelten, met zijn fon- kende goudmozaïeken doet ons eenigszirs denken aan oude basilieken. Zooals verleden jaar, wordeade geloovigen vriendelijk verzocht, zooveel mogelijk, een palmtak (buksboom) mee te brengen. Zij die er geen hebben, zullen aan de kerkdeur een palmtak krijgen die dan ook, onder de cere monie, gewijd wordt. Op die wijze, wordt de uitdeeling der palmen vergemakkelijkt, en alle overrompeling ver meden alléén de priesters, kerkheeren en misdienaars zullen hun palmtak gaan ontvangen, in het koor, uit de hand van den celebrant». Processie en tweede statie Te 9 1/2 u., na de wijding en uitdeeling dtr palmtak ken, gaan we het blijde Hosanna zingend, door de straten (de Stuersstr., Boterstr. en Leet). Fierdragen we de pal men, Christus ter eere, zender merschelijk opzicht, inge togen, maar opgewekt, onder 't blijde geluid der klokken. Aan St-Maartens gekomen, houden wij vóór de geslo ten kerkdeur de tweede statie, met het indrukwekkende Gloria laus «glorie, lof en eere aan U Koning Kristus». Prachtige ceremonie die ons moet voorstellen de zege-

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 1