De H. Hartebonden naar leper Onze Jubelprocessie Niet zonder aandoening zal de Iepersche bevolking l' J&nnis nemen oan den volgenden oproep, die gericht wordt tot al de H. Hartebonden van West-Vlaanderen. Nu reeds staat het vast dat de leden, bij duizenden, zullen toestroomen op onzen gloriedag, 6 Augustus a. s. Hierbij hebben wij de eer Ued. mede te deelen dat de stad leper zich bereidt, om haar toewijding aan het H. Hart van Jezus in een grootsche plechtigheid te vieren, op Zondag 6 Augustus a. s. Te dezer gelegenheid doen wij een dringend beroep op alle H. Hartebonden van West-Vlaanderen, om dit (eest door hunne toetreding allen mogelijken luister bij te zetten. leper, die oude Vlaamsche stad vol kunstschatten, die onder al de verwoeste steden van ons land het meest heeft geleden, en door de uitgestrektheid der vernieling, het langzaamst uit den grond weer opstond, is toch het heerlijkst uit zijn puinen verrezen. Dit nieuwe leper biedt een kader als geen andere stad om erin kleurigen optocht, de weidsche pracht te ontplooien der honderden H. Har tebonden, met hun vlaggenweelde, en om er, met Hallen en Kathedraal, als achtergrond, uit de galmende luid sprekers de toewijding aan het H. Hart van Jezus te laten weerklinken van het leper der levenden. Herwaarts kwamen sinds den oorlog duizenden en duizenden bedevaren, met tranen in de oogen, gebeden op de lippen of kronen in de handen, de namen opzoe ken, in kerkhoven of op gedenkteekenen, van een geliefden zoon, echtgenoot of vader. De da; der toewijding aan Jezus' H. Hart zal, we hopen het vast, als een reus achtige bedevaart worden, die in ingetogene herdenking ook een dag van zegening zal zijn over die duizenden graven en namen. En er zal nog iets meer zijn want dit jaar wil leper bij de toewijding aan 't Heilig Hart van Jezus de vijf honderd en vijftigste verjaring herinneren zijner dank baarheid aan O. L. Vrouw van Thuyne, en uit de wel daden van het verleden meer vertrouwen en hoop gaan putten voor den geestelijken opbouw in de toekomst. Met uw aller medewerking moge het worden een weergalooze hulde aan Koning Jezus en zijn H. Moedert De Jubelfeesten ter eere van O. L. Vrouw van Tuine worden grootsch opgevat ze zullen waardig zijn én van leper's Patrones én van de aloude faam onzer stad. Samenstelling Men is volop aan 't werk om de groepen samen te stellen die het eerste en het tweede deel der Jubelpro cessie uitmaken. Het eerste deel leper's Tuindag (1383) brengt ons «en schitterende herinnering aan de dagen Ivan het beleg 2. van den nood 3. van de verlossing der stad, door de voorspraak van O. L. Vrouw. Het tweede deel Oud leper huldigt Maria vertoont •ns, door de eeuwen heen, de trouwe devotie der stad tot haar machtige en geliefde Patrones. In het derde deel Nieuw leper huldigt Maria komt het nieuw leper met al wat het nog bezit aan kunst en kostbaarheden O. L. Vrouw vereeren. Dat derde deel kregen wij verleden jaar te zien en te bewonderen. Hierbij een paar fotos. De heraut die het Tuinfeest afkondigt. Zusters van het Hospitoal, met twee kostbare relikwiekasjcM Medewerking Het Comiteit spaart geen moeite en rekent dan ook op de medewerking van allen om aan onze Jubelpro cessie al den m gelijken luister bij te zetten. Medewerking bestaat vooreerst in persoonlijke deel name vooral jongelingen en jonge dochters, uit alle standen, worden vriendelijk verzocht zich ten dierste te stellen en op te treden in een of anderen groep der Processie. Medewerking bestaat ook in milden steun om de groote onkosten der Jubelprocessie te helpendragen. Een buitengewone omhaling wordt thans ten huize gedaan en we zijn overtuigd, dat iedereen het zijne zal willen bij dragen om onze Jubelprocessie in alle opzichten waardig te maken én van leper's gevierde Patrones én van de aloude faam onzer stad. Wegwijzer De Jubelprocessie zal gaan langs de volgende straten: de Leet, Boterstraat, deStuerstr.. Maloulaan, Elverdin- gestraat, Boesingestraat, Surmontstr.Cartonstr,, Lange en Korte Thouroutstraat, Groote Markt, S'Jacobsstr., S'Jacobsnieuwweg, Hondstr.Bukker3tr., Pateelstr.. Rijselstraat, Neermarkt en Leet.

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 3