Goddelijke Diensten Zielmissen Zondags Mei ZONDAG 21. Te 7 u. H. Mis en Communie ▼oor de plechtige Communicanten van 1931 en 1932, alsook voor de kinderen der groote en kltine leering. Maandag 22, Dinsdag 23 en Woensdag 24 zijn de kruisdagen ingesteld om Gods zegen te bekomen, inzonderheid voor de vruchten der aarde. Telkens vertrekt de kruisprocessie te 7 1/2 u. uit de hoofd kerk en de sol. kruismis wordt gecelebreerd om 8 u. den Maandag in St-Jacobs, den Dinsdag in St-Niklaas, den Woensdag in St-Maartens. Donderdag 25, O.L.H. Hemeloaart. Al de god delijke diensten zooals 's Zondags. Generale abso lutie met vollen aflaat voor de Derde-Ordelingen. In St-Maartens, onder de Hoogmis te 10 u., plechtige herdenking van den wereldbrief Reium Novarum met feestpredikatie door E.H. Hodüm, professor aan het Groot Seminarie te Brugge. Op Vrijdag 26 begint de jaarlijksche novene ter eere ▼an God den H. Geest zy is verrijkt met bijzondere aflaten. Vijdag 26. Eerste der vijf Vrijdagen welke het hoogfeest van het H. Ha-t voorafgaan men viere die Vrijdagen met H. Mis en Communie. Zondag 28. Onder de H. Mis van 6 en 7 u. alg. Communie voor den H. Hartebond der chiistene vrou wen en jonge dochters. In St-Maartens, onder de Hoogmis te 10 u.. uitvoering der vierstemmige H. Ceci- liamis Van Montiilet (Zwitserland) door den Tinei- kring gemengd zangkoor der kerk van O. L. Vrouw Boodschap te Brussel. Dinsdag 30. 's Avonds te 5 u., vertrekt uit St- Niklaaskerk de jaarlijksche Bedevaart der Congregaties ▼an leper naar de kerk der E. E. P. P. Capucienen, alwaar O. L. Vrouw Middelares aller genaden bijzonder ▼ereerd wordt. Lof en Sermoen. Woensdag 31Gedurige Aanbidding in de kerk der E. E. P. P. Capucienen. Juni Donderdag I's Avonds te 7 u. godvruchtige oefe ning van het Heilig Uur Vrijdag 2. Eerste Vrijdag der maand. Te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus.'s Avonds te 7 u. plechtig Lof en Sermoen. Zaterdag 3. Vigilie of vooravond van Sinksen geboden vasten en onthoudingsdag. Te 6 1/2 u. plechtige Wijding der Doopvont en te 7 u. Sol. Mis. ZONDAG 4, Hoogdag van Sinksen. Volle aflaat te verdienen op de gewone voorwaarden, mits een parochiale kerk te bezoeken en de beloften van het H. Doopsel te vernieuwen. Deze beloften zullen van op den predikstoel onder al de H. H. Missen voorgelezen worden. Generale absolutie met vollen aflaat voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie ▼oor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 3 u. Sol. Vespers en Lof, met Sermoen. Vandaag is er gedurige aanbidding in St-Niklaaskerk. Maandag 5, tweede Sinksendag. Te 9 u. Hoogmis, Kwart vóór 7 u. Sol. Vespers en plechtig Lof. Dinsdag 6. Te 1 I u. Sol. Huwelijksmis voor den heer Frederic Demuynck, (Wevelghem) en Juff. Esther Vandenbulcke, Veurnesteenweg. Dinsdag 6 en Woensdag 7, wordt O. L. Heer thui® gedragen naar de zieken en kranken der parochie r Dinsdag binnen stad en Woensdag buiten stad. Woensdag 7, alsook Vrijdag 9 en Zaterdag 10 zijn Quatertemperdagengeboden vasten en vleeschderving. ZONDAG 1 1, Feestdag der H. Drievuldigheid. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis met zang en luisterrijke Ceremonie der Plechtige Communie. Te 4 u.. Sol. Vespers, plechtige ver nieuwing der Doopgeloften en opdracht aan O. L. Vrouw; daarna «Te Deum». Maandag 12. Te 7 u. H. Mis van Dankzegging voor de Plechtige Communicanten. Vandaag is er gedurige aanbidding in 't klooster van de Goddelijke Voorzienigheid. In St-Niklaaskerk wordt het feest gevierd van de Goddelijke Voorzienigheid. Donderdag 15, HSacramentsdag. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Te 7 u. H. Mis met zang en Eerste H. Communie der lieve kleintjes van de St Michielsschool en van de Stadsmeisjesschool der RijseUtraat. In St-Maartenskerkte 11 I/2 u. 21 Mei, v. Vrouw Wed. Louis Dumortier. 28 Mei, te 8 1/2 u. gez. Mis v. den Heer Emiel Lamaire. te I 1 1/2 u v. den Heer Honoré Masure» 4 Juni, v. Notaris Alfred Reynaert. In St'Pieterskerk, te 8 1 /2 o- 21 Mei, voor Louis Rogier-Windels. 25 Mei, v. overt, familie van Cyr. Derudder-Durnez, 28 Mei, v. Eng«*l Glorië. In St-Jacobskerk- 21 Mei, te 7 1/2 u. voor Rachel Vandermeersch, te 8 1/2 u. v. Ivonne Bataille huisvr. Delodder. 25 Mei, te 7 1/2 u. v. Aloïs Verfaillie en huisvr. en dochter Maria. te 8 1/2 u. v. Suzanne Sonneville. 28 Mei, te 8 1/2 u. v. Auguste Vermeersch. 4 Juni, te 7 1/2 u. v. Jeanne Staelen. te 8 1/2 u. v. Zulma Baelen. 5 Juni, te 9 u. v. Leopold Vandamme en huisvr. 1 1 Juni, te 8 I /2u. v. Julie Pannekoucke, wed. Dethoor» In St-Nicolaaskerk 21 Mei, te9u. met libera voor Mr. Jules Van Eenaeme. 25 Mei, O. H. Hemelvaart, te 8 u. v. overleden® zoon en overledene familie van Petrus Vandeputte- Van Becelaeren. te 9 u. v. Heer Jerome Depuydt en familie, 28 Mei, te 8 u. v. Mr. Emeric Dehem. 4 Juni Sinksen, te 9 u. v. Mevrouw wed. Luwier. 5 Juni 2 Sinksendag, te 9 u. v. Mr. Roger Deduyt- schaever. Drukk. P. Boudry-Temperman, Meenenstrait, leper

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 4