Tuindag 6 Aug» Iedereen is er mee bezig, iedereen neemt schikkingen. Het wordt een wedijver ongehoord om van Tnindag 1933 een gloriedag te maken, a leper's schoonste dag ankbetuiging Het Comiteit der Jubelprocessie houdt eraan een hartelijk woord van dank toe te sturen aan de Iepersche bevolking. Met eensgezinde welwillendheid en milde vrijgevig heid heelt zij de omhaling bejegend ten voordeele van de Jubelproceasie, Onze Lieve Vrouw vanTuine ter eere. Hulde en dank, in 't bijzonder, aan al de Dames die met vlijt en ijver die omhaling gedaan hebben. Besten dank ook aan den Gemeenteraad die, in zitting van 22 Mei,een toelage stemde van zesduizend Ir. Aan den historischen en godsdienstigen Jubelstoet zal des te meer luister bijgezet worden dat leper, op dien heuglijken dag van 6 Augustus a.s., prachtig zal versierd en zeer druk zal bezocht worden. Versiering Vele menschen vragen zich af wat moeten wij doen? Waar moeten wij ons wenden, om inlichtingen te bekomen aangaande de versiering van straten en huizen». Wij zijn gelukkig te mogen melden dat een bestendig üersieringscomiteit bestaande uit bekwame en bevoegde Heeren. de zaak in handen heeft, en zetelt eiken Woensdagavond, van 5 tot 7u., in St-Maartenskring Lange Meerschstraat. ledereen kan daar de noodige inlichtingen bekomen. In menige $lraat is men reeds volop bezig om een gemeenschappelijke versiering te verwezenlijken. Maar ook in die wijken waar de Processie niet voorbij trekt, dienen de huizen versierd te worden men steke een vlag uit. en zette bloemen aan de vensters. leper moet op 6 Augustus in een bloemenhof her schapen worden, om aan de duizenden vreemdelingen te toonen dat leper trouw blijft aan haar glorierijk en vroom verleden. Boatelingen In onze Jubelprocessie (IIe deel) zullen ook boetelin gen of c Penitenten gaan, een kruis dragende. We zouden het als een zegen aanzien indien we ge noeg vrijwillige deelnemers mochten opschrijven om als boetelingen deel te nemen aan de plechtige hulde die onze processie aan O. L. Vrouw brengen wil. Want zulke deelnemers vooral geven aan de feestelijkheid die wijding en die ingetogene ernst die schooner en edeler zijn dan alle uitwendig vertoon, en meer dan al 't overige eene processie maken tot een godsdienstig eerbewijs aangenaam aan God en zijne heilige Moeder. We betrouwen erop dat onder de ijverige leden onzer 1 Hartebonden van mannen en vrouwen, onder de Derde-Ordelingen, genoeg edelmoedige harten gevonden worden Om door hunne toetreding tot den groep der boetelingen op onze Jubelprocessie dien stempel van Ware verhevene godsdienstigheid te drukken. O. L. Vrouw moge hen zegenen. Men gelieve zich te wenden tot de* Z. E- Heer Deken of tot E. Heer Faes, onderpastoor op St-Jacobs. Feestwijzer Het algemeen Programma van lepers schoonste dag» (6 Augustus 1933) is vastgesteld als volgt Te 9.30 uurPontificale Hoogmis opgedragen ia de St-Maartens Kathedraal door Zijn Hoogwaardige Excellentie Mjnseigneur Lamiroy, Bisschop van Brugge. Te 2.30 uur Grootsche optocht van duizenden ledea der H. Hartebonden uit West-Vlaandeien. Daarna op de Groote Markt bij de Stadshaiie: Korte toespraak door E. P. De Clippele, S. J. Pontificaal Lof gezongen door het volk. Plechlige toewijding der stad aan het H. Hart van Jezus door den Heer Burgemeester en onthulling der Gedenkplaat. Zegen met het Allerheiligste. Te 4.30 uurJubelprocessie ter eere van O.L. Vrouw van Thuyne, Patrones der stad leper. Het eerste deel lepers Tuindag (1383) brengt ons een schitterende herinnering aan de dagen Ivan het beleg; 2. van den nood; 3. van de verlossing der stad, door de voorspraak van O. L. Vrouw. Het tweede deel Oud leper huldigt Maria vertoont ons, door de eeuwen heen, de trouwe devotie der stad tot haar machtige en geliefde Patrones. In het derde deel Nieuw leper huldigt Maria komt het nieuw leper met al wat het nog bezit aan kunst en kostbaarheden, O. L. Vrouw vereeren. Te 7.30 uur: Hulde aan O. L. Vrouw van Thuyne. Overheden. Onze Jubelprocessie zal vereerd worden met de te genwoordigheid van acht bisschoppen en gemijterde Abten: Z. Excellentie Mgr Lamiroy, bisschop van Brugge Z. Excellentie Mgr Coppieters, bisschop van Gent Z. Excellentie Mgr Dutoit, bisschop van Arras Z. Excellentie Mgr Huys, bisschop-missionaris in Congo Mgr Nève, hoogw. abt. van St-Andries bij Brugge Mgr Desaegher, hoogw. abt, Cesarsberg te Leuven; Mgr Van Assche, hoogw. abt van Steenbrugge Mgr De Groote, hoogw. abt der Trappisten, Abdq van Westvleteren. Liedeken van den Thuyndagh In onze Jubelprocessie wordt door een der groepen Inleiding), het oud Tuindaglied gezongen dat gemaakt werd na den Jubilé van 1683. De eerste stroof ervan luidt als volgt Iper 6 Iper, foe toont gij u verheugt. Op uwe Thuyndagh-feest siet men u in volle vreugt. Waerom waerom vraegh ick dat gy dit doet Gy zult my antwoort geven, omdat het moet Geschieden tet een danck van weldaedt u gedaen, Door Onse-Vrouwe van Thuyne die u in nood quam bystaen.

Tuinklokke (1930-1940) | 1933 | | pagina 3