IS'ieuwe Aflaten Uit onze Kerkregisters VVaar de duivel kon rusten Op afkorting! la 't jaar 1933 zijn belangrijke Decreten te Rome verschenen aangaande aflaten. Onder meer, drie decreten, waardoor nieuwe oolle aflaten verleend worden, ten einde de godsvrucht tot het Allerh. Sacrament te bevorderen. Wij houden eraan die Pauselijke beslissingen aan onze lezers en lezeressen van de Tuinklokke mee 'e deelen tot profijt hunner zielen Veertig-uren gebed Volgens een beslissing van 24 Juli 1933, wordt aan degenen die gebiecht en gecommuniceerd hebben een volle atlaat verleend wanneer zij het Allerheiligste dat voor het Veertig-uren gebed plechtig is uitgesteld, gaan aanbidden en zesmaal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader bidden. Dien volle aflaat kan men eens per dag verdienen, op elkeen der drie dagen van het Veertig-uren gebed. H. Sacramentsprocessie BijDecreet van 25 Sept. 1933, wordt een volle afiaat verleend aan degenen die, gebiecht en gecommuni ceerd hebbende, deel nemen aan een plechtige Proctssie van het H. Sacrament hetzij binnen, hetzij buiten de kerk en bidden tot de inzichten van Z. H. de Paus. (Bijvoorbeeld: eenmaal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader;. Heilig Uur Bij Decreet van 21 Maart 1933, wordt aan degenen die gebiecht en gecomminiceerd hebbea, een volle aflaat verleeai waaneer zij, ia een kerk of openbare bidplaats, deel nemen aan de goIvruchtige oefening van het Heilig Uur en daar bidden tot de inzichten van Z.H. den Paus (Bijvoorbeeld: eenmaal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader). Dit weze een aansporing om het Heilig Uur» bij te wonen, dat elke maand in St-Maartens gehouden wordt, daags voor den eeisten Vrijdag, om 6 1/2 u. In het leven van de Woestijnvaders wordt het volgende verhaald. Een monnik werd eens op wonderbare wijze verplaatst naar een klooster, waar meer dan 100 monniken in gebed waren vereenigd. Rondom het klooster wemelde het van duivelen, die met koortsachtigen ijver aan 't werk waren. Vervolgens werd de monnik op wonderbare wijze vervoerd naar een danszaal. Daar zaten slechts twee duivels, die van 't niets doen bijna in slaap vielen. De monnik moest er het zijne van hebben en vroeg de rustende duivels om verklaring. Zij antwoordden: In dat klooster worden ons door het gebed en de boete alle zielen ontnomen, een millioen duivels is daar nog niet geooeg. Maar hier in de danszaal hebben we niets te doen. De hartstochten, de gevaarlijke gelegenheden, de slechte gedachten en gevoelens doen voor ons het werk en brengen de zielen van zelf naar de zonde. Zou datzelfde nog niet gelden van velen onzer tegen woordige danszalen? oor het doopsel herboren 24 Dec., Petrus De Graeve, z.v. Leo en Alice De- graeve, Kalfvaart; 24 Dec., Maria-Theresia Lalue, d.v. Jules en Lucie Ternier, Kaaistr.; 25 Dec., Daniel Gouwy, z.v. Sylveer en Martha Sohier, Dixmudestr.; 31 Dec Maurice Pyck, z. v. Georges en Maria Van- roose, Slachthuisstraat.21 Jan., Lucienne Pyck, d.v. Henri en Madeleine Defieuw, Veurnesteenweg 28 Jan., Roza I elannoy. d.v. Florent en Maria Versavel, Elver- dinghestraat I Febr., Daniel Masure, z. v. Oscar en Alida Belaeo, Dixmudesteenw.; 2 Febr., Maria Magd. Nevejans, d. v. Pol en Andrea Sinaeve, Boterstraat. oor het huwelijk verbonden 26 Dec., Leon Delperdange (Braine l'Alleud) en Martha Noens, Oude Houtmarktstraat 6 Jan., Cam. Vandewalle en Elisa Rambour, wed. v. Honoré Dumor- tier, Dixmudestr.; 17 Jan., Gerard Herreman en Maria Corneillie, Korte Thouroutstr.; 18 Jan., Gerard Denys en Suzanne Cockuyt, Groote Markt; 3 Febr., Ferdinand Van Bleu, wed. (Diest) en Elisa Verbeke, Kleine Pennestr. In den Heer ontslapen 5 Jan., Auguste Gruwez (18421, wed. v. Sylvie Loonis, Boterstr. (overleden te Poperinghe); 7 Jan., Maria Legrand (1861), wed. v. Joannes Vanderheyden, Slachthuisstr.; 15 Jan., Ursmar Clement (1868), echtg. v. Emma Decroix. Janseniusstr.; 4 Febr., Charlotte Lepoutre (1849) wed. v. Petrus Notebaert, Oude Houtmarktstraat. Op 2 Febr., werd als een engeltje ten hemel opgeno men: Arietta Merckaert (24 Juni 1933) dochtertje van Robert en Maria Vanhevel, Korte Thouroutstraat. 't Was in de eerste dagen van de Vasten... Vrouw Lampe, haar naam was eigenlijk Treze kon maar de stoof in gang niet krijgen I Met al die maartsche buien... Geheel het huis stond vol rook. Treze en Lowie Treze had moeten de deur wagewijd openzetten; ze had den asschenbak uitgetrokkenze had al petrool gegoten en bijkans haar hand verbrand; 'ten was al geen voordeel. De rook beet in haar oogen en neep in haar keel I Ze zweette erbij van miserie... Haar man, Lowie, kwam binnen met zijn kraag recht, al hoesten en bassen: Wat is me dat hier Heel het huis stinkt naar den rookl. Treze keek ne keer noesch en stuur op 't Is al uw schuld, beet ze weer: ge moest maar bijtijds de kave doen kuischen 1 Ze zit vol bitter Zoo, is 't mijn schuld? Loop naar de weerlicht beet Treze opnieuw en vaagde het zweet van haar aangezicht en ging weer aan 't stoof aansteken. Lowie voelde dat 't slecht zat, en 'hij was algauw de gaten uit.

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2