PAROCHIEBLAD VAN IEPER 1934 NUMMER 2 ZON DAG 18 MAART Sint Jozef De Goudmerel Plechtig: Triduum in St=Pieterskerk E. P. Van Heybeeck Palmzondag te leper VIJFDE JAARGANG DE TUINKLOKKE DE TUINKLOKKE verschijnt tienmaal jaars inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE Cartonstraat. 6 Pottcheck 279.230 Morgen vieren wij zijn feestdag, cp 19 Maart. Sint Jozef: een werkman, zwoegend om 't dage- Jijksch brood een huisvader vol last en kommer, zooals wijzelf meestal En toch is het aan dien eenvoudigen timmerman dat God de zorgheeft willen toevertrouwen overzijn Mensch- geworden Zoon aan dien nederigen timmerman, het Evangelie zegt het ons, was Jezus zelf onderdanig. En nu is hij, na Maria, de grootste heilige in Gods Rijk, de beschermer en patroon van de Katholieke Kerk. Zoo een verborgen leven in stille plichtvervulling moet wel aangenaam zijn aan God dat Hij het uitverkoos voor die zielen die voor Hem het schoonste en Hem het dier baarste waren. Fn zoo is het ook waar, voor ons allemaal, dat het ge ringste werk iets groots wordt in Gods oogen, als het maar gedaan wordt in vereeniging met Gods wil en met vurige liefde. En zoo zal het misschien gebeuren dat ook onder onze werkende menschen van heden, er zielen zijn, over wie in hun leven niemand sprak, over wie niemand een letter schreef, en die eens in het Rijk der hemelen zullen zetelen naast de groote heiligen wier naam over de heele wereld klonk. De wielewaal of goudmerel, een der schcorste in- landsche trekvogels, behoorende tot de familie der para dijsvogels, geneestnaar het raïeve volksgeloof de menschen van de geelzucht. Hij laat zijn blikken rusten op de zieken en zoo groot is zijn medelijden, dat men zijn vleugels zijn pootjes, heel zijn lichaampje dadelijk ziet geel worden, terwijl de mensch, zijn groote vriend, van zijne kwaal bevrijd, blank en schoon wordt als wellicht nooit tevoren. Dan kweelt en zucht de arme vogel een liefde-zang, die tot weemoed strmt, en hij sterft, gelukkig door zijn lijden en dood zijn vriend te hebben geholpen en gered. Onze Heer zegt de H. Franciscus van Sales is deze goddelijke paradijsvogel. Onschuldig, draagt Hij onze zonden. En Hij sterft met een heilig welbehagen over onze genezing. Zijn woorden op het Kruis zijn als de zoete en zachte liefde-zang van den Heiland die lijdt «n sterft om ons te redden, cm ons zalig te maken. Naar aanleiding van het derde eeuwfeest 1634-1934) der Broederschap van O. L. Viouw van de zeven Wee- dommen, zal een Plechtig friduum gevierd worden, toe komende week, in de St-pjeterskerk. Redemptorist De Predikant van het Triduum De oefeningen zijn geschikt als volgt Het openingssermoen op Dinsdag, 20 Maart, te I9.30u. Woensdag 21 en Donderdag 22 Maartna de Mis van 6u., onderrichting; 's avonds, sermoen te 19.30 u. Vrijdag 23. te 10 1/2 u. pl. wijding der Ommegang kapellen te I 1 u. pl. Hoogmis's avonds te 6 1 2 u. plechtig Lof, en daarna Stabatgezang en Rozenhoedje der zeven Weedommen. Door bijzondere vergunning van Z.Exc. M8'Lamiroy alviie in St-Pieterskerk communiceert vanaf Passie- Zondag, 18 Maart, kan voldoen aan den Paasch.plicht. Op Palmzondag, als 't God belieft, beleven wij op nieuw een plechtigheid zonder weerga Hier immers hebben wij het aangedurfd de vier parochies bijeen te brengen voor de Palmplechtigheid. Algemeen is de belangstelling, telken jare machtiger de deelname: onze menschen. God zij gedankt, doen mee en voelen mee in één palmwijding dit jaar in St-Pieterskerk, te 9 u. in één palmprocessie die gaat langs de Rijselstraat, Neermarkt en Leet; in één plechtige Hoogmis gecelebreerd, als naar gewoonte in de Kathedraal, om 10 u. Meer dan ooit, op 25 Maart, allen meedoen a.u.b. F met hart en ziel, om van onze Palmplechtigheid te maken een grootsch Hosanna», een ware Konicgshulde aan Christus Onzen Heer!

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 1