Uit onze Kerkregisters PASCHEN Door het doopsel herboren I I Febr., Fernand Vandersteene, z. v. Adhemar en Angèle Van Damme, Cartonstr.; I 1 Febr., Albert Van- denbroucke, z.v. Jean en Laura Castelyn, Surmonl8t., I Maart, Nelly Goes, d. v. René en Martha Markey, Dixmudestr.; 10 Maart, Huguette Souvage, d.v. Petrus en Martha Dury, Neermarkt1 1 Maart, Gilbert De- haene, z.v. Maurice en Rachel Verleure, Dehaernestr.; II Maart, Maria-Theresia Coussement, d. v. Godfried en Margareta Neyssens, Vanden Peereboomplaats. Door het huwelijk verbonden 17 Febr., Gery Moyaert en Antoinette De Salmon, Rijselstr. In den heer ontslapen I! Febr., Augusta Beesau (1868), Surmontstr.; de diepbetreurde prefekte van onze Maria-Congregatie is «voorbijgegaan al goeddoende» en wordt in leper aanzien als 'n heilige I 3 Febr., Emma B;haeghel (1869), wed" van Gerard Victor, Kaaistr.I 4 Febr.Maria Hollebeke (1896) echtg.v. Maurice Decadt, Dixmudeat.16 Febr., Maria Lorrain (1883), echtg.v. Arthur. Burggraeve, de Haernestr 23 Febr., Alois Odou (1861), echtg. v. Pelasie Leperck, Pilckemstr.; 27 Febr.Prosper Dethoor 1865). echtg. v. Leonie Calmeyn, Oude Houtmarktstr. 5 Maart, René Butein 1868), echtg. v. Renilde Demol- der, Dixmudestr.; I I Maart,AlidorNoorenberghe(1870) echtg.v. Mari Desmedt, Elverdingestr.; 13 Maart .An gèle Proot(l890), echtg. v. Antoon Jans, Surmontstr. De groote Rouw die over ons land is gekomen heeft ook in leper alle harten getroffen en ontroerd. Getuige daarvan de ontzaglijke menigte welke aan wezig was ongeveer drieduizend gedachtenissen werden uitgedeeld in den Plechtigen dienst gecele breerd op Dinsdag 27 Febr., om 1 1 u., in St-Maartens- kerk, tot zielelafenis van Z. Majesteit Albert I. onzen roenwollen en diep christelij- ken Koning, gebo ren te Brussel den 8 April 1875. en tragisch overleden te Marche-Iea- Dames den 17 Februari 1934. Heer, schenk hem den eeuwige -vrede Ons Parochieblad heeft dezen keer U iets heel bijzonders te zeggen en te vragen. Luistert goed. De natuur herleeft! Paschen is aanstaande De Paaschtijd is daar Kijkt maar eens boven u, naar den blauwen hemel: de Paaschzonne zit ginder hoog en giet, met breede stralen, haar licht en haar warmte over de wereld. En ziet maar eens hoe alles herleeft: bloemen en planten, boomen en struiken, 'tis een weelde van leven en schoonheid! Moest ge tu in 't open veld gaan wandelen of moest ge in de bosschen gaan rondslenteren, gij zoudt het wel hooren en zien! Al Gods vogeltjes zingen en schuifelen als om prijs, hoog in de lucht, langs hagen en kanten, in struiken en boomen't spreekt alles van blijheid en hoop. Paschen is de tijd van verrijzenis en leven! De menschen herleven! Gij zelve zult nieuw leven opdoen: voelt eens hoe diepe gij kunt adem halenvoelt hoe nieuwe krachten u doorkruipen; voelt hoe nieuw bloed u in de aderen bruischt Onze kranken en zieken en ouderlingen zelf God helpe ze! voelen nieuw leven, nieuwe gezondheid: zij hebben zoodanig verlangd naar 't schoon en deugd doende weder der lente: 'tis Paschen, tijd van verrij zenis en leven! Christus herleefde 't Is 19 eeuwen geleden dat een mensch de God- mensch in onzeggelijk lijden stierf aan een kruis en begraven werd in een steenen graf, met soldaten errood en een zwaren steen er boven op, en met een zegel toe- gezegeld! Maar drie dagen later, toen de zonne aan den hemel ging rijzen, stond Jezus op uit het graf, verrees uit den dood, zoo schoon en zoo heerlijk als nooit te voren, 't Was Paschen, tijd van verrijzenis en leven! Uw zielen moeten herleven! Och, dierbare Parochianen, uw Priesters zouden willen binnen springen in uwe huizen, en u allen toeroe pen: gauw! 'tis Paschen, tijd van verrijzenis en leven ook en meest voor uw zielen Komt! Laat Gods zonne, de zonne van zijn gratie, laat ze haar licht en haar warmte gieten over uw hoofd en over uw hart! Komt! Lijk de bloemen des velds en lijk de vogeltjes des hemels, herleeft uit den doodl Komt! Laat uwe zielen, zooals uwe lichamen, zich zuiveren en genezen door een goede Paaschbiecht, zich nieuwe krachten en nieuw bloed aanschaffen door een goede Paa8chcoramuniehet bloed van Jezus zelf! Komt! En verbreekt, lijk Jezus, de banden van den dood; jaagt de soldaten weg, de booze duivelen, die uwe ziel omsingelen; laat daar het graf der zonde, ver rijst tot het leven der genade. 't Is Paschen, tijd van verrijzenis en leven! Namens de geestelijkheid oan leper J. Vermaut, pastoor-Deken G. Bonte, p. van St-Pieters J. delanote p. van St-Jacobs J. Denys, p. van St-Nicolaas.

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2