PAROCHIEBLAD VAN IEPER ZONDAG 29 APRIL Monseigneur Six wordt te leper bisschop gewijd Consecratie van St=Jacobskerk Goud waarde A 7 g VIJFDE JAARGANG1934NUMMER 3 DE TUIN KLOKKE DE TUINKLoKKE inzonderheid van Sint-Maartens ADMINISTRATIE verschijnt Cartonstraat, 6 Postcheclc. 279.230 Sedert onze aloude St Maartenskerk uit hare pumen verrees, schijnt met de hernieuwde materieele pracht ook iets van de historische glorie te zi)n teruggekeerd. St- Maartenskerk is niet meer. zooals weleer, een eigenlijke kathedraal, maar de luister der pontificale diensten wordt weerom ons voor de oogen getooverd. Nu komt ons het verblijdend nieuws toe dat Z. Excel lentie M8' Joris Six. missionaris in Congo sedert 20 jaar. en onlangs tot Apostolisch Vicaris benoemd van Leopolatad in de hoofdkerk van leper de plech tige bisschopswijding zal ontvangen. Die grootsche plechtigheid zal plaats hebben op Maandag 14 Mei, om 9 u. De consacreerende bisschop. Z.Fxc.M8*. Lamiroy, zal bijgestaan worden dorr Z. Exc. M". Coppieters, bisschop van Gent en Z. Exc. M". Vander Hoven, bisschop van Boma. Wat den nieuwen wijdeling betreft, hij behoort eenigzins tot leper: M" Six werd in 1887 geboren te Vlamertinge, alwaar zijn dierbare moeder nog woont, en deed zijn humaniorastudies aan het bisschoppelijk College van leper. In 1907 trad hij in de Congregatie der Missiona rissen van Scheut en vertrok naar Congo in Februari 1914. Met onverpoosden zielenijver en merkwaardige schranderheid van geest, stond hij in het harde missieveld achtereenvolgens te Boma, Moanda en Leopoldstad. Over al wist hij zich aan te passen en prachtig werk te ver richten ter uitbreiding van het Rijk van Christus. Thans wordt hem. door Z.H. den Paus, een Missie gebied toevertrouwd dat zich uitstrekt overeen land drie maalzoo groot als België. Goddank, z'n schouders zijn sterk, en z'n apostelhart edelmoedig zonder ende... Fen heerlijke leuze heeft hij gekozen «Omnia omnibus», Alles voor allen. Dat M" Six zich in onze St-Maartenskerk laat wijden is een hooge gunst voor onze stad. Heel de christenheid van leper zal, op Maandag 14 Mei,geestdriftig meevieren uw vlaggen uitsteken a.u. b. en met de H. Kerk voor den wijdeling afsmeeken den mildsten zegen van hieibaven. De E. H. Pastoor en de Heeren der Kerkfabriek van St-Jacobs hebben de eer en het groot genoegen ter kennis te brengen van de bevolking van leper, dat hunne kerk tot zoo ver hersteld is dat zij de kerkelijke wijding en zalving kan ondergaan. Zij noodigen dan allen uit tot die plechtige Consecratie die zal gedaan worden op Maandag 28" Mei aanstaande door Zijne Excellentie Mgr. Lamiroy, onzen Bisschop, bijgestaan door hunne Hoogwaardigheden de Abten Dom. Chrysostome DeSaegher Benedictijn enDeGroote van de Trappisten van Westvleteren, O.S. Bernardi, die elk eenen zijaltaar zullen wijden binst de wijding van het Hoogaltaar. Meer daarover in het volgend nummer van de Tuin- klokke. Een oude, eerbiedwaardige pastoor had, in zijn predi katie, eens het volgende puntje: Beminde geloovigen. Verbeeld u eens, dat hier langs den weg naar de kerk verschillende groote, zware houten kruisen geplant waren. Als ik u nu zeideKomt en draagt allen eens zulk een kruis langs den weg gedurende een vol uur. Ach, wie zou het doen? Wellicht niemand. Maar als ik u zei: «Neemt allen zoo'n kruis mee naar huis. Het kruis is vanbinnen hol en zit vol met goud stukken. O, dan zoudt gij zoo hard er heen loopen, dat ge over elkander zoudt struikelen Welru. geliefde geloovigen, zoo is het ook met de kruisjes, die God ons overzendt. Als we alleen naar het hout kijken, dan schrikken wij ervoor terug. Doch derken wij aan de schitterende belooning die beloofd is aan degenen die hun kruis aannemen en gewillig dragen dan wordt het dragen licht en we komen ermee inden hemel Voorwaar een goede raad van dien braven pastoor. Een kruisje, met liefde van Gods hand aangenomen, is meer waard dan een kruis gevuld met goudstukken...

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 1