De zeven Smarten van IVIaria 's Avonds als Ik slapen ga... Vroolfjkss vacantie voor onze kinders Tweemaal in het liturgisch jaar viert de H. Kerk een feest ter eere van de Moeder der Smarten, nl. op den Vrijdag vóór Palmzondag en op den I 5 September. Onze Lieve Vrouw van de zeven Weeën wordt spe ciaal vereerd in onze St-Pieterskerk. Met veel devotie doende menschen den «ommegang» van de zeven ka pelletjes of staties die onlangs opgericht werden rondom het schilderachtige kerkhof van St-Pieters en die herinne ren aan de volgende gebeurtenissen 1De profetie van Simeon bij Jezus' opdracht. 2. De vlucht naar Egypte. 3. Het verlies van Jezus te Jerusalem. 4. De ontmoeting van Maria met Jezus op den Kruisweg. 5. De Kruisdood van Jezus, terwijl Maria onder het kruis stond. 6. De Kruisafneming, toen Maria het lichaam van Jezus op haar schoot nam. 7. De begrafenis van Jezus. Op 2 October is't de feestdag van de HH. Engelbe waarders... Dat de devotie tot de HH. Engelen met onzen Vlaamschen volksaard vergroeid is bewijst het aloude Vlaamsch rijmpje, dat wij als kind van onze moeder geleerd hebben: '8 Avonds, als ik slapen ga, Volgen mij zestien Engelkens na: Twee aan mijn hoofdeinde, Twee aan mijn voeteinde; Twee aan mijn rechterzijde, Twee aan mijn linkerzijde; Twee die mij dekken, Twee die mij wekken Twee die mij leeren Den weg des Heeren Twee die mij wijzen D' hemelsche paradijzen. Wat die overrompeling van honderden snoezige gezichtjes, juichend en blij, onder wapperende wimpels, wel bediedt Dat is het vacantiespeelpleinDat zijn de vroolijke kinders uit onze lepersche scholen die dagelijks, onder 't geleide en het toezicht van tientallen offervaardige Juffrouwen, aangesloten bij de Katholieke Actie zich gaan verlustigen en ontspannen in 't park van het landhuis van Weled. H Mergelinck; of, in kleurigen optocht, met groene pots en voorraadlasch een prtttig uitstapje doen gulle ontvangst te Vlamertinge en te Elver- dinge... Om het seizoen te eindigen waa er Vlaamsche Kermis Niet te verwonderen dat dit uitmuntende werk een ongehoorden bijval genoot: het heeft «deugd» gedaan en genoegens verschaft aan meer dan 370 lieve kinders!

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2