Onze Kerkbezoeken voor den Jubelaflaat Op Zondag 18 November Weet ge nog hoe 't ineen zit om den buitengewonen aflaat te verdimen die ons toegestaan wordt naar aanlei ding van het XIX' eeuwfeest onzer vei lossing Herleest a. u. b. De Tuinklokke 1934 nummer 5. Hoeveel bezoeken? Voor wie de bezoekrn op zijn eigen doet, zijn 12 kerkbezoeken voorgeschreven. Wanneer echter de kerkbezoeken processiegewijs, onder geleide van de geestelijkheid, gebeuren, volstaat het krachtens een bijzondere vergunning van Z. Exc. den Bisschop van Brugge met 4 kerkbezoeken, in plaats van 12. Wclau op Zondag 18 November, zullen die 4 kerk bezoeken processiegewijs ingericht worden en we zijn overtuigd dat vele geloovigen eraan zullen deel nemen. Op de verschillende Parochiën 1. St-Maartens. De geloovigen vergaderen vóór 3 u. in St-Maartens. Te 3 u. stipt gaan zij, in processie, tweemaal de kerk der Paters Carmelieten en tweemaal de hoofdkerk bezoeken. Telkens zal men gezamenlijk de voorgeschreven gebeden luidop bidden 2. St-Pieters. Om 2 1/2 u. komen de geloovi gen bijeen in St-Pieters en brengen vier bezoeken aan hun kerk, 3. St-Jacobs.Bijeenkomst te 2 1/2 u. in St-Jacobs om viermaal de eigen kerk te bezoeken. 4. St-Niklaas. De geloovigen vergaderen vóór 2 1/2 u. in de St Niklaaskerk. Te 2 1/2 u. stipt gaan zij vandaar in processie tweemaal de kerk der Paters Capucienen en tweemaal de St-Niklaaskerk bezoeken De andere voorwaarden Geen enkele orde moet gevolgd worden in het ver richten der opgelegde werken: men mag, naar goeddun ken, beginnen met biecht en H. Communie, ofwel met de kerkbezoeken. Uit onze Kerkregisters Door het doopsel herboren 14 Oct., Liliane Larnou, d. v. Camiel en Louise Cee» naeme, Pennestraat14 Oct., Walter Desmedt, z. v. Gerard en Elvire Beernaert, Diksmudesteenw. 21 Oct., Georgette De Meulenaere, d. v. Cyriel ^n Zulma Lamote, Dixmudesteenweg26 Oct., Charles Fache. z. v. Mar cel en Blanche Vandermarliere, Marschaalk Haiglaan; 29 Oct., Ariette Wolff, d. v. Emile en Jeanne Populier, Marsch. Haiglaan. oor het huwelijk verbonden 7 Nov., Jules Deleu en Yvonne Platevoet, Brugge- steenweg. In den heer ontslapen 11 Oct., Albert Baeyen (1861), echt. v. Marie De- kerle, Mondstraat24 Oct., Leonie Carpentier (1864), wed. v. Alois Devos. Veurnesteenweg24 Oct., Pierre Hardy (1917), Bruggesteenweg1 Nov., Edmond Caenepeel (1873), wed. v. Bertha Dezutter, Slachthuis straat. Als een engeltje werd ten hemel opgenomen, op 25 Oct., Mariatje Gauquier 14 Juni 1934), d. v. Hec tor en Eugenie Mattys, Noordlaan. Eerw. Moeder Theresia, de zeer verdienstelijke en echt - moederlijke overste der Zusters van Maria (Lamotte) Op 21 October 11., vierde zij haar Gouden Jubileum d.i. de vijftigste verjaring van haar kloosterprofessie, 24 Zusters staan haar ter zijde, 600 schoolkinderen zijn haar toevertrouwd. Qoed onthaal a. u. b. Het jaar loopt ten einde en De I'uinklokke beeft U nog niet eens aangesproken voor 't abonnement... 't Wordt tijd. nietwaar? De abonnementsprijs is gesteld op 5 fr. Is dit te veel voor u, betaal wat ge kunt, b. v. 2 fr. En kunt ge daar niet tegen, dan geven wij u De Tuinklokke gratis voor niet... De Tuink.lok.ke immers wil niet zijn «een zaak», een geldkwestie, zij is en blijft «een daad», een middel om goed te doen. En we vernemen langs alle kanten dat zij inderdaad nuttig werk verricht en geern gelezen wordt, door groot en klein. Om uit onze onkosten te geraken, betrouwen wij op de Goddelijke Voorzienigheid, en... op haar aangewezen werktuigen, 't is te zeggen de meer welstellende menschenzij zullen er aan houden een steunabonnement te betalen, eene bijdrage van 20 fr. en meer. De eene mensch moet alzoo den anderen helpen... Aan allen, bij voorbaat, onzen besten dank. We danken in 't bijzonder de gedienstige Juffrouwen die u regelmatig De Tuinklokke thuis bestellen en die binnen kort, heel beleefd, uw abonnement of uw gifte zullen komen ontvangen. Bij eikendeen, zullen zij vriendelijk onthaald worden.

Tuinklokke (1930-1940) | 1934 | | pagina 2