Onder het Kruis Maandintentïe Onze Retraite Over negentien eeuwen... Op een hoog Kruis werd Hij genageld, Onze Lieve Heer Buiten de stad Jerusalem, naast de baan. Uren en uren bleef Hij daarop hangen, 't Bloed liep en lekte uit de gaten i n Zijn handen. Tikte op den grond, trager en trager. Tot Hij uitgebloed was, deer lijk. En dan liet Hij Zijn gekneusd hoofd voorover zak ken en zei «Vader, in Uwe handen beveel Ik Mij nen geest En de hoofdman die daar stond met zijn soldaten sloeg op zijn borst en mompelde «Waarlijk, Die man is de Zoon van God!». Den dag van vandaag... Over 't land, langs alle kanten, zoo verre ge zien kunt, schieten de torens de lucht in. Van tusschen de huizen van elk dorp, boven de boomen uit. En steken hun ijzeren kruis omhoog, fier en blij, zóó hoog ze 't maar steken kunnen. Onder dat kruis woont Jezus-Christus. Onder dat kruis bidden de menschen van Christus. Want christen menschen bidden onder 't Kruis. Als een koppel op trouwen staat, wordt er gepast en gemeten aan tafels en kassen, om het huis te bemeu belen Broers en zusters gaan naar den winkel, om elk een stuk voor 't jong huishouden te koopen. Drie, vier, komen met 't zelfde aangedragen een groot Kruis dat tegen de schouw hangen zal. Want christen menschen wonen onder 't kruis. Als zij 's morgens opstaan, maken zij een kruis met wijwater «In den Naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes. Amen.» Eer zij 't werk begin nen, maken zij een kruis... En 's avonds als zij moe slaper gaan, een kruis met wijwater. Want christen menschen werken onder 't kruis. Als de geurige koffie opgediend wordt, als de dam pende potten en rookende schotels op de tafel gebracht worden, nemen de menschen hun klakken af en maken «en kruis. Want christen menchen eten onder 't kruis. Als hun tijd om is, en zij hun afgeleefd hoofd neer gelegd hebben, worden zij naar 't gewijd kerkhof gedra gen Met het hoog kruis voorop... En op den verschen lerp wordt een kruis gezet. Met zijn kop naar den hemel en zijn armen wijd open. Want christen menschen rusten onder 't kruis. En wachten naar de verrijzenis. Tot Onze Lieve Heer weerkomt, op het einde van ^e tijden Dan zullen zij opstaan, de .dooden. Hij zelf, Onze Lieve Heer, komt hen tegen van .uit <len hooge, met den stralenden schepter van zijn kruis, *n zegt «Komt gezegenden Mijns VadersI...» Want christen menschen verrijzen onder 't kruis. voor het Apostolaat des Gebeds Alg intentie voor April «Liefdevolle kennis van den Gekruiste». VcorMci: De eeredienst van Maria, als Eerherste.lster. Missie-intentie voor April De Missionarissen op de eilanden van den Stillen Oceaan. Voor Mei «De bekeering van Japan». E H. Faes De zeer begaafde en ijverige onderpastoor van St- Jaccbs, is tot pastoor benoemd van de belangrijke nieuwe St-Jczefsparochie van Assebrouck - Brugge. De Tuinklokke brengt hulde aan zijn hooge verdiensten en wenscht den nieuwen Pastoor veel heil en zegen. De tweejaarlijksche Retraite voor de Congreganisten van leper en al de jonge dochters die eraan willen deelnemen, zal plaats hebben vanaf Maandag 29 April, tot Donderdag 2 Mei. Wat zal het deugd doen, gedurende die dageh, Gods woord te aanhooren en te overwegen in de stemmige kapel van St-Jacobscongregatie (St-Jacobs- straat, ?6 De Retraite ?al gepredikt wprden door een Eerw. Pater Redemptorist uit Roeselaere. De geestelijke oefeningen zijn geschikt als volgt Maandag 29, Dinsdag 30 April Woensdag 1 Mei: te 6 Vs u. H. Mis en onderrichting, gevolgd door een tweede H. Mis. 's Avonds, te 7 u. Rozenkrans Sermoen en Lof. Dontlerdag 2 Mei, sluiting der Retraite: te 6u. H. Mis met ajg. Communie, laatste onderrichting en pauselijke zegen. Dierbare Congreganisten, allen op post, vanaf de eerste oefening

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 3